Loading…
Šestkrát nahoru a dolu

Celkem šestkrát zdolali kopec na Závist běžci na 14 km a převýšení závodu bylo 1000 m. Třikrát čekal výběh účastníky běhu na 7 km s polovičním převýšením. A komu se dařilo nejvíc? Dočteš se v článku.

Pila startuje

Nejdříve se na trať vydalo 45 běžců na 14 km. Čekaly je 2 kola a 5 běžců neodolalo svodu zůstat po prvním kole už v prostoru cíle a závod nedokončili.

O 10 minut později se na trať vydalo také 42 běžců na 7 km. Ty čekal 1 okruh, ale ani zde se nepovedlo všem závod úspěšně doběhnout. Jeden si neúmyslně zkrátil trať a druhý musel vzdát pro zranění.

Nejlepší na 7 km

Prvním běžcem v cíli byl Jonáš Kopecký, který zdolal nástrahy trati za 43:09. Druhého Bohumila Žižku (49:07) za sebou nechal o skoro 6 minut. Mezi nejlepší trojici v kategorii běžců do 40 let se doklouzal na silničních botách Milan Štajgr (1:07:20) :)

Na celkovém třetím místě doběhl do cíle Lorenzo Ghislanzoni (51:14) a bral vítězství v kategorii 40+. V této kategorii doběhl druhý Pavel Morav (53:32) a třetí jeho kamarád Josef Jindřich (54:19), který zároveň jménem Studia Cíl věnoval jeden z poukazů do tomboly.

Mezi ženami zvítězila Radka Laryšová (53:38), která byla i v konkurenci mužů na celkovém pátém místě. Druhou ženou celkově i v kategorii 40+ byla Iva Zahradníková (54:18). Třetí místo brala Mirka Skálová (58:58).

Nejrychlejší ženou mezi běžkyněmi do 40 let byla Eliška Marcová (1:00:27), která doběhla do cíle přesně 2 minuty před druhou v kategorii Petrou Kratochvílovou. Třetí místo v kategorii si vyběhla Adéla Votavová (1:03:06).

Ještě se podíváme na podkategorie, které na místě samostatně nevyhlašujeme. Nejrychlejším běžcem ve věku 50-59 let byl na 7 km celkově druhý ve 40+ Pavel Morav. Mezi ženami to pak byla Oliva Horová (59:56). A měli jsme také běžce 60+, tam byl bezkonkurenční Pavel Švácha (1:06:56).

Nejrychlejší na 14 km

V solidním náskoku 3 minut na zvítězil v závodě na 14 km Marek Bergauer (1:28:48). Druhé místo bral Adam Bečka (1:31:49). A pro bronz si v kategorii do 40 let doběhl Jan Bouda (1:41:00).

Daniel Hejnyš doběhl celkově třetí a časem 1:33:45 se mohl radovat ze zlata v kategorii 40+. Hned za ním doběhl druhý v kategorii Jiří Malý (1:35:53) a dlouho na sebe nenechal čekat ani třetí Ondřej Pangrác (1:36:45).

Nejrychlejší ženou v závodě na 14 km byla Simona Mandová (1:54:40). Před druhou Ivou Milesovou (2:04:46) měla náskok přes 10 min. V kategorii 40+ se mezi nejlepší 3 dostala ještě Lenka Bartošová (2:15:59).

Nejrychlejší běžkyní v kategorii do 40 let byla Petra Volková (2:14:42) a druhá v této kategorii doběhla Jitka Tlustá (2:37:04).

Nejrychlejší čas mezi běžci 50-59 let, které na místě samostatně nevyhlašujeme, měl na 14 km Jiří Kalista (1:40:36). V ženské kategorii to byla celková ženská vítězka Simona Mandová.

Děkujeme a další trail za měsíc

Děkujeme všem, kteří na druhý ročník Zbraslavské pily dorazili! Podali jste skvělé výkony na náročné trati. Na viděnou se budeme těšit na dalším trailu, který se běží ve středu 22. května v Modřanské rokli. Ten je více běhací s podstatně menším převýšením.

Poděkování patří také partnerům našich trailových závodů: pivovar Moucha, Lifefood, Top4Running, Bowling Radava, Mercuria Laser Game, Studio Cíl a Ubytování u Foltýnů.