Loading…
Odstartovali jsme 14. ročník běžeckých závodů

Novoročním závodem na 5 a 10 km jsme začali 14. ročník našich běžeckých závodů. Komu se dařilo 1. ledna nejvíce? A padl rekord trati? Dočteš se v článku.

Jak na Nový rok, tak po celý rok...

Celkem 211 běžců a běžkyň si našlo cestu na první naši akci roku 2024. Těší nás, že se všichni dostali v pořádku do cíle. Na 10 km se na start postavilo celkem 109 účastníků.

Jen o 7 běžců nižší účast měl závod na poloviční trať 5 km.

Nejlepší na 5 km

Jako první se v roce 2024 dostal do cíle našeho závodu Daniel Jordán. Zvítězil v čase 16:51. Jen o 12 vteřin zpět zaostal za vítězem Jakub Čvanda a bral stříbro. Pro třetí místo v kategorii si doběhl Adrian Hromek (17:57).

Unikátní výkon na Nový rok předvedl Petr Šnábl, který dokázal zvítězit dopoledne v Horních Počernicích a jako nováček v kategorii 40+ bral zlato v kategorii za čas 17:15 i na našem závodě v Braníku. Druhý v kategorii doběhl Michal Dražan (17:42) a další medaili do sbírky pro babičku získal Václav Chadim (18:41).

Nejrychlejší ženou závodu na 5 km byla Pavla Vrbková (20:37). A další ženy na sebe nenechaly dlouho čekat. Druhá byla Petra Hašková, která doběhla do cíle jen 8 vteřin za vítězkou. Dalších 14 vteřin zpět byla bronzová Daniela Vaňušová.

Kategorii 40+ opanovala Petra Davídková (21:54) a mohla tak mít radost z "Mouchy". Napínavý byl souboj o druhé místo v této kategorii. Radana Hušáková (22:38) předběhla nakonec třetí Mirku Skálovou doslova v posledních metrech před cílem.

Měli jsme také zástupce v kategorii do 15 let. Nejrychlejší byl Denis Čermák (20:46) a druhé místo si vyběhla Sofie Mitášová (29:41).

Také se podíváme na nejlepší v podkategoriích, které na místě nevyhlašujeme samostatně, ale jsou zařazeny souhrnně do 40+. Mezi běžci ve věku 50-59 let zaběhl nejrychlejší čas Jan Jirovský (20:13). Mezi ženami v tomto věku Jana Trojanová (22:59). Mirko Navara (24:24) byl nejrychlejší z běžců starších 60 let. Štěpánka Vitovská (27:34) zase mezi ženami 60+.

Nejlepší na 10 km

Třetí nejrychlejší čas naší trati 10 km zaznamenal Matěj Zima (30:53). Za rekordem trati Damiána Vícha zaostal o 47 vteřin. Druhý byl Karel Splítek (33:22). A mezi nejlepší 3 se dostal ještě Michal Honzíček (34:40).

Čas 36:33, celkové 9. místo a vítězství v kategorii 40+ má z novoročního závodu Jiří Kabelka. Druhý v této kategorii byl další tradiční účastník našich závodů a další Jiří, Jiří Kadlec (37:12). O místo za ním celkově i v kategorii byl Tomáš Karabinoš (37:55).

Nejrychlejší ženou závodu na 10 km byla Eva Drábeková. V cíli byla v čase 41:48 a zvítězila v kategorii 40+. Druhé místo v této kategorii obsadila Dita Punčochářová (45:43) těsně před třetí Zuzanou Kubínovou (45:59).

První 3 ženy v kategorii do 40 let dělilo jen 43 vteřin. Nejrychlejší čas zaznamenala Mariana Konvičková (43:12). Druhá byla Marie Kalkusová (43:45) a z bronzu se mohla radovat Kristýna Divišová (43:55).

Poprvé s námi běžela 10 km Klára Ondráčková, která doběhla do cíle v čase 51:34 a za svůj výkon si zasloužila zlato z kategorie do 15 let.

Představíme si také nejlepší běžce jednotlivých věkových kategorií, které na místě samostatně nevyhlašujeme. Mezi běžci 50-59 let běžel 10 km nejrychleji Zdeněk Beck (40:12). Nejrychlejší čas v této věkové kategorii žen zaběhla Lenka Kreidlová (48:03). Ani na Nový rok nechyběli účastníci v nejstarší kategorii 60+. Z nich si nejlépe počínal na trati John Kennedy Viana Souto (47:49).

Děkujeme a ještě v lednu na viděnou

Děkujeme všem běžcům, kteří spolu s námi odstartovali letošní ročník běžeckých závodů VAŠÍ LIGY. Na viděnou se budeme těšit ještě jednou v lednu, v sobotu 27. ledna.

Poděkovat bychom chtěli také našim partnerům: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.