Loading…
Kdo zářil v září?

Zářijový závod VAŠÍ LIGY na 5 a 10 km v Braníku přilákal 198 běžců. Kdo v něm zazářil? A kdo se dostal do klubu stovkařů? Dočteš se v článku.

Startujeme

Na start závodu na 10 km se postavilo 70 běžců a 24 běžkyň.

O 5 minut později je následovalo startovní pole čítající 68 mužů a 36 žen.

Zazářili na 5 km

Jako první ze všech závodníků doběhl do cíle Ilya Lukinykh (16:54) a jako jediný stlačil svůj čas pod 17 min. Druhé místo si vyběhl Lukáš Jíra (17:14) a třetí místo v kategorii bral celkově čtvrtý Dmytro Ivanets (17:49).

Nejrychlejším běžcem v kategorii 40+ byl celkově třetí Jiří Kadlec (17:20). O necelou minutu zpět byl druhý v kategorii Jiří Bradáč (18:16). Bronz si mohl vychutnat Václav Chadim, který byl o dalších 6 vteřin za druhým.

Celkové šesté místo i v konkurenci mužů obsadila Romana Lojková. Mezi ženami zvítězila o více než minutu a její čas 17:54 je šestým nejrychlejším v historii závodu. Druhá byla Monika Hrachovcová (18:56) a třetí Lenka Burianová Švábíková (19:19).

Hana Švarcová (20:49) suverénně zvítězila mezi ženami v kategorii 40+. Druhá byla v této kategorii Dita Punčochářová (22:09) a třetí Petra Rappoccio (23:01).

Měli jsme také běžce mladší 15 let. Mezi kluky vyhrál jediný účastník Tadeáš Borecký (22:42).

Mezi dívkami do 15 let si vyběhla první místo Klára Ondráčková (24:43). Druhé místo brala Karolína Kunstátová (28:50), která letos nevynechala ani jeden závod závod na 5 km.

Nejrychlejším běžcem ve věku 50-59 let byl Filip Kahoun (19:27). Mezi ženami v této věkové skupině doběhla nejrychleji Petra Rappoccio, která byla zároveň celkově třetí ve vyhlašované kategorii 40+. Mezi běžci staršími 60 let si nejlépe vedl Pavel Jelínek (23:03).

Zazářili na 10 km

Celkovým vítězem zářijového běhu na 10 km se stal Vojtěch Bližňák (33:49), který je zároveň největším favoritem na vítězství v celém ročníku 2023, kde počítáme průměrný čas z 6 nejlepších závodů. Vojta zvítězil v kategorii 40+ a druhé místo v této kategorii bral Lukáš Slatinský (35:18). Z bronzu se mohl radovat Jiří Kabelka (37:13).

Celkové druhé místo, ale vítězství v kategorii do 40 let, zaznamenal Jakub Hurych (34:25), když v těsném závěru doběhl o 7 vteřin před Jakubem Čvandou. O další 1 vteřinu zpět byl třetí v kategorii Martin Muzikář (34:33).

Mezi ženami zvítězila Veronika Anna Kotrnochová (42:34). Stříbro získala Klára Černá (44:15) a bronz brala Esperanza López Centella (44:34).

V čase 45:45 opanovala kategorii 40+ Petra Davídková a podobně jako Vojtěch Bližňák je hlavním favoritem na vítězství v letošním ročníku našich závodů na 10 km. Druhá byla Dana Jiřičná (47:39) a třetí Lenka Bartošová (48:59).

Po delší době jsme měli také účastnici na 10 km v kategorii do 15 let. Ester Gašová zdolala trať za 55:09 a získala tak zlatou medaili.

Za zmínku stojí také nejlepší výkony v podkategorii 50-59 let. Mezi muži zaběhl nejrychlejší čas Jan Jirovský (41:09) a mezi ženami již zmíněna Dana Jiřičná, druhá v souhrnné kategorii 40+. Měli jsme také po jednom běžci a běžkyni v kategorii 60+. To nic neubírá na jejich skvělých výkonech. Vladimír Vacarda byl celkově 15. v čase 39:42 a Anna Křepelová zaběhla 10 km za 56:28.

Jitka Králová v klubu stovkařů

O sedmé jméno se rozrostl náš klub stovkářů. Ten je určen pro běžce, kteří s námi zaběhli 100 závodů. Jako druhá žena do něj přibyla Jitka Králová. Děkujeme za přízeň a ať to dále běhá!

Díky a v říjnu dvakrát na viděnou

Děkujeme všem, kteří dorazili na náš zářijový závod. Budu se opakovat, ale patří vám díky za skvělou atmosféru během závodu. V říjnu se uvidíme hned dvakrát:

Poděkovat bychom chtěli také našim partnerům: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.