Loading…
Březnový závod v letním počasí

Teploty přes 20 °C provázely březnový závod VAŠÍ LIGY na 5 a 10 km. Ten přilákal letošní nejvyšší účast 259 běžců a běžkyň a nebylo nouze o dramatické souboje.

Startujeme

Nejdříve se na trať 10 km vydalo 152 účastníků.

Dalších 107 běžců je následovalo o 5 minut později, když vyběhli na trať 5 km.

Nejlepší na 5 km

Jako první se do cíle dostal Jonáš Kopecký (16:36), který zaběhl 5 km jen o 1 vteřinu rychleji než druhý Martin Muzikář. Třetím v cíli byl Luboš Krátký (16:53).

Michal Kubíček (17:30) byl sice celkově na 6. místě, ale znamenalo to vítězství v kategorii 40+. V této kategorii byl pak napínavý souboj o druhé až čtvrté místo. Tyto běžce dělilo jen 5 vteřin. Druhé místo si vyběhl Kristián Hynek (18:39) před třetím Václavem Chadimem (18:41).

Nejrychlejší ženou v závodě byla Regina Procházková (18:50). V kategorii do 40 let ji mezi nejlepší trojicí doplnily Veronika Kotrnochová (20:02) a další Veronika Mihaldová (21:28).

Celkově druhá mezi ženami byla Klára Malá (18:54). Jen o 4 vteřiny za celkovou vítězkou. Zvítězila zároveň v kategorii 40+. Druhá byla Petra Davídková (21:42) a třetí Radana Hušáková (22:35).

Měli jsme také slušné zastoupení v kategorii do 15 let. Zúčastnily se jen dívky. Zvítězila Soňa Burešová (21:43), druhá byla Anna Libertínová (22:34) a třetí Klára Ondráčková (23:08).

Ještě se podíváme na podkategorie, které na místě samostatně nevyhlašujeme. Mezi běžci ve věku 50-59 let se nejlépe počínali Martin Stiborek (18:44) mezi muži a Oliva Horová (23:51) mezi ženami. V kategorii 60+ byl nejrychlejší Pavel Vodička (23:51).

Nejlepší na 10 km

Desátý nejrychlejší čas naší trati vyrovnal Milan Janoušek (32:23) a suverénně zvítězil. Druhý Emil Franěk (36:23) zaostal za vítězem přesně o 4 minuty. Třetí místo bral Josef Zelinka (36:52).

V kategorii 40+ zvítězil celkově sedmý Jiří Kadlec (37:26). Druhý Zdeněk Říha byl jen o 7 vteřin zpět. A o dalších 10 vteřin zaostal Jiří Kabelka, který bral bronz.

Nejrychlejší ženou na 10 km byla Tereza Hlaváčová (39:17). Druhé Míše Eliášové chybělo na vítězku 11 vteřin. A třetí byla Anežka Křížová (41:39).

Eva Drábeková brala další zlato na našem závodě, když dokázala zvítězit na 10 km v kategorii 40+. Druhá byla Jana Šnáblová (44:20), která předběhla třetí Terezu Mattsson o 11 vteřin.

V podkategorii běžců 50-59, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, běžel nejrychleji Zdeněk Beck (40:13). Mezi ženami pak Jaroslava Pokorová (52:29). Z běžců 60+ zaběhl nejrychlejší čas Vladimír Vacarda (40:28).

Díky a v dubnu na viděnou dvakrát

Děkujeme všem, kteří si našli cestu na březnový závod. V dubnu se budu těšit na viděnou dvakrát:

Díky také partnerům našich běžeckých závodů: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.

Petr

Tomáš Reinbergr
Petr Lundák Správce ligy a vrchní běhna

The nearest similar event

Discuss the article

Petr Jurásek
Petr Jurásek - Ahoj, nemohl jsem si nevšimnout té sanitky ke konci závodu, doufám, že to nebylo nic vážného
1. April, 10:01