Únorový běh, jarní počasí

Běželo se sice v půlce února, ale počasí bylo zcela jarní. Ráno před závodem sice pršelo, ale poté bylo počasí naprosto skvělé a i to se odrazilo na celkové účasti 246 běžců.

Startujeme

Celkem 148 běžců se postavilo na start únorového závodu na 10 km.

Bez 2 běžců 100 odstartovalo o 5 minut později na poloviční trať.

Nejlepší na 5 km

Nejrychleji zdolal 5 km Martin Muzikář. Jako jediný v závodě se časem 16:40 dokázal dostat pod 17 minut. Druhé místo si vyběhl Michal Patyk (17:18) a o 8 vteřin za ním doběhl třetí Vojta Mazánek (17:26).

Na celkovém čtvrtém místě doběhl vítěz kategorie 40+ Martin Horkulič (17:38). Medaili z kategorii si nenechali ujít také druhý Václav Chadim (18:26) a třetí Michal Kamas (19:02).

Nejrychlejší ženou v závodě byla Eva Slavíková (18:24) a zvítězila také v kategorii 40+. Druhá v cíli byla celkově i v kategorii Jana Zímova (18:46). A mezi nejlepší 3 v kategorii se dostala ještě celkově šestá Eva Drábeková (19:49).

Do jedné vteřiny se vešly všechny 3 nejlepší v kategorii do 40 let. Zvítězila Míša Eliášová (18:55) a ve vteřině po ní doběhly do cíle také sestry Aneta a Nikola Verešovi.

V kategorii do 15 let s přehledem zvítězila Klára Ondráčková (23:51) a druhá doběhla Sofie Kastlová (43:34), která si nechtěně 5 km trasu prodloužila, když přeběhla obrátku.

Samostatně na místě sice nevyhlašujeme další kategorie, ale pojďme se podívat alespoň v článku, kdo byl nejrychlejší mezi běžci 50-59 let a 60+. V mladší kategorii zaběhli 5 km nejrychleji Alfréd Hlušek (19:50) a mezi ženami Alice Treglerová (22:52). Mezi šedesátníky běžel nejrychleji Pavel Vodička (23:50). Štěpánka Vitovská (26:50) neměla konkurenci (doslova) mezi běžkyněmi 60+.

Nejrychlejší na 10 km

Prvním běžce v cíli, který zdolal 10 km, byl Pavel Wohl (32:39). Jen o 10 vteřin za ním doběhl druhý Dominik Chlupáč (32:49). A mezi nejlepší 3 se časem 34:12 dostal Jakub Hurych.

Dima Rogovik (34:51) byl sice celkově sedmý, ale vítězství v kategorii 40+ mu nikdo nesebral. Těsně za sebou pak doběhli druhý Daniel Kupidlovský (36:27) a třetí Michal Dražan (36:39).

Nejrychlejší ženou na 10 km byla Anežka Křížová (38:37), kterou jsme správně vyhlásili až v opakovaném ceremoniálu, za což se ještě jednou omlouváme. Druhá v kategorii do 40 let byla běžkyně s číslem 1 Aneta Brožová (42:34). A jen 5 vteřin chybělo Martině Jansové, která měla na prsou číslo 44, aby zaběhla čas 44:44. Třetí místo v kategorii z toho bylo i tak...

Vítězkou kategorie 40+ se mezi ženami stala celkově druhá žena Klára Malá (39:44). Stříbro brala Dana Hricisin (42:26) a bronz Veronika Preti (44:30).

Podíváme se také na věkové podkategorie 40+. Nejlepším běžcem ve věku 50-59 let byl Zdeněk Beck (40:20). Ve stejném věku zaběhla nejrychlejší ženský čas Katarína Třísková (47:07). Ve věku 60 a byl nejlepší na trati Jiří Čechura (44:49) a Hana Breburdová (52:41) mezi ženami.

Díky a brzy na viděnou dvakrát

Děkujeme všem běžcům, že využili jarního počasí a dorazili na náš únorový závod. Na viděnou se budu těšit už příští týden a potom znovu v březnu:

Poděkování také patří vodičů, kteří běželi v té této sestavě: 0:40 (Tomáš Burda), 0:45 (Martin Píša), 0:50 (Karel Kodr) a 0:55 (Tereza Mattsson). I díky nim si spousta z vás překonala osobní maximum.

Díky také partnerům našich běžeckých závodů: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.