Načítám…
Turnajová sezóna v tenise zahájena

Prvním turnajem jsme otevřeli sezónu tenisových turnajů VAŠÍ LIGY. Celkem 24 hráčů hrálo ve 2 kategoriích.

Na krev

Ve vyšší kategorii "Na krev" bylo účastníků. Ti byli rozděleni do 2 skupin a hrálo se v nich o nasazení do pavouka. Ve skupinách si nejlépe vedli Vítězslav Srp a Tomas Gao.

Do finále nakonec došli první a druhý ze skupiny A. A odveta byla dokonána, protože Petr Canibal vrátil porážku ze skupiny Víťovi Srpovi. Stejný scénář byl i v zápase o bronz, kde nepotvrdil vítězství ze skupiny Tomas Gao a podlehl Jakubu Uherovi.

Na pohodu

V turnaji na pohodu jsme měli dvojnásobný počet hráčů, tedy 16. Ideální turnajový počet. Hráči byli rozděleni do 4 skupin a do čtvrtfinále postoupili vždy 2 nejlepší. Ve skupinách byl pozoruhodný výsledek Marka Kravce, který si chtěl turnaj užít naplno a odehrál celkem 26 gemů po výhrách 5:4, 5:4, 5:3. Čtvrtfinále ještě zvládl, ale pak už neměl moc sil a zbylo na něj čtvrté místo.

Jako nejsilnější se ukázala skupina B. Její vítěz Radek Kalabis totiž dokráčel pro vítězství s druhý ze skupiny B Tomáš Havel bral bronz. Stříbro získal vítěz Áčka Jan Müller.

Mezi ženami byla nejlepší Andrea Nakatová. Obě své sokyně porazila v přímém souboji a nakonec získala i prestižní titul žumpakrále respektive žumpakrálovny pro vítězství ve spodním pavouku. V jeho finále porazila Adama Twardzika, který bude organizátorem dalších letošních turnajů v Praze. Druhá byla Karin Kašparová a třetí Zuzka Zahradníková.

Díky a brzy na viděnou

Díky všem, kteří si na turnaj našli cestu. Odměnou jim bylo krásné počasí a dostatek zápasů. Věřím, že si všichni dobře zahráli a budu se těšit brzy na viděnou na dalších tenisových turnajích:

Poděkování patří také partnerům turnaje a to Tecnifibre, Raketsport a pivovar Moucha.