Sněhový Trail do Háje

Poprvé v prosincovém termínu jsme organizovali Trail do Háje, kdy běžci přeběhnou z Hlubočep přes Barrandov do Chuchelského háje a zpět. A běžce čekal nelehký sněhový terén. Odměnou jim byly krásné výhledy.

Startujeme

Celkem 77 běžců a běžkyň neodradil náročný sněhový terén a dorazili se s námi proběhnout 9. prosince na Trail do Háje. Početnější skupina 47 běžců se vydala na delší trať 14 km. Poté je následovalo dalších 30 na 9 km závod.

Nejlepší na kratší

Jako první se z Chuchelského háje vrátil Pierre Costiou. Závod zdolal za 42 minut a 7 vteřin. Celkově třetí ale druhý v kategorii do 40 let Matěj Procházka (44:40) zaostal za vítězem o více než 2 a půl minuty. Byl jediným českým běžcem na pódiu pro nejlepší 3 v této kategorii, protože třetí místo obsadil španělský reprezentant Javier Insausti (45:47).

Tadeáš Mach (42:34) doběhl celkově druhý a zvítězil na 9 km v kategorii 40+. Pro druhé místo v této kategorii si doběhl Richard Barcal (45:19) a další zahraniční běžec Lorenzo Ghislanzoni (46:21) bral bronz.

V čase 47:25 doběhla do cíle první žena Eva Drábeková. Zvítězila v kategorii 40+. Druhé místo uhájila Oliva Horová (55:18) jen o 3 vteřiny před Alicí Treglerovou.

Anežka Zámorská zvítězila v kategorii běžkyň do 40 let časem 55:52. Druhé místo si vyběhla Markéta Pechová (57:09) a třetí byla Nikola Chmelařová (1:15:22).

Zmíníme také běžce, kteří byli nejrychlejší v podkategoriích, které na místě samostatně nevyhlašujeme. Celkově druhá ve 40+ Oliva Horová, byla zároveň nejrychlejší běžkyní ve věku 50-59 let. Nejstarší účastník Pavel Jelínek (57:00) zase zvítězil mezi běžci staršími 60 let.

Nejlepší na delší

S delší tratí si nejrychleji poradil Martin Töpfer. Zdolal ji za 1:05:02. Velký souboj byl o stříbro. Jen o 1 vteřinu dokázal druhé místo těsně uhájit Emil Franěk (1:06:28) před Davidem Machem.

Dva z favoritů na dobré umístění v kategorii 40+ závod nedokončili. Daniel Kupidlovský kvůli zranění a Ondřej Pangrác netrefil jednu odbočku. Trať si tak nechtěně zkrátil asi o 250 metrů. Děkujeme Ondrovi, že se sám napráskal, ale musel být diskvalifikován. V kategorii 40+ se tak cesta k vítězství otevřela pro Jiřího Malého (1:06:56). Druhé místo bral Daniel Hejnyš (1:09:29) a bronz získal Jiří Neuman (1:10:18).

První ženou v cíli byla Radana Hušáková (1:30:52). Na stupních pro nejlepší 3 v kategorii 40+ ji doprovodily Lenky Bayerová (1:41:53) a Havrdová (1:45:29).

Lucia Todová byla celkově druhá žena v pořadí, ale radovat se mohla z vítězství v kategorii do 40 let. Stříbrná v této kategorii byla Jana Nádvorníková (1:41:01). A třetí místo si vyběhla Becky Moylett (1:45:11).

Společně se také podíváme na podkategorie, které jsme samostatně nevyhlašovali na místě. Nejrychlejším běžce ve věku 50-59 let byl Aleš Princ (1:16:29). Mezi ženami to byla celkově druhá ze 40+ Lenka Bayerová. A měli jsme také běžce staršího 60 let. V čase 1:26:37 doběhl do cíle Jan Kozák.

Pohodové Vánoce a na viděnou v novém roce

Děkujeme všem, kteří s námi letos běželi. Celkem jste si připsali 3 613 účastí. Velké díky těm, kteří jako správní srdcaři dorazili i na tento sněhový závod. Přejeme pohodové Vánoce a na viděnou na Nový rok na silničním závodě na 5 a 10 km. Trailovou sezónu zahájíme 13. dubna Zbraslavskou pilou.

Poděkování patří také partnerům našich trailových závodů: pivovar Moucha, Lifefood, Top4Running, Bowling Radava, Mercuria Laser Game a Studio Cíl.