Rekordní Zimní půlmaraton v letním počasí

V názvu půlmaratonu sice bylo Zimní, ale počasí na konci února odpovídalo spíše létu. Ženský rekord trati po roce znovu vylepšila Barbora Jíšová.

Startujeme půlmaraton

Do Zimního půlmaratonu VAŠÍ LIGY vystartovalo celkem 251 běžců a běžkyň. Jen 5 z nich závod nedokončilo pro zranění.

Všichni ostatní se dostali do cíle v limitu, který byl 3 hodiny. Soňa Macejáková to ve svém 155. půlmaratonu zvládla těsně. Do splnění limitu měla rezervu 9 vteřin :)

Nejlepší půlmaratonci

Jako první se do cíle půlmaratonu dostal Michal Honzíček. Čas na stopkách se zastavil na čase 1:15:48. Druhý byl Filip Šinágl (1:16:27) a mezi nejlepší 3 se dostal ještě Daniel Jordán (1:17:05).

Celkové čtvrté místo obsadila Barbora Jíšová. Časem 1:17:10 o necelou minutu vylepšila ženský rekord trati, který sama zaběhla před rokem. V kategorii žen do 40 let ji doprovodily na stupně vítězů ještě druhá Hana Kolářová (1:31:01) a Ester Šlechtová (1:32:44).

František Dočekal doběhl do cíle v čase 1:17:31 na celkovém pátém místě. Bylo z toho zároveň vítězství v kategorii 40-49 let. Druhé místo v této kategorii si vyběhl Mike Smith (1:19:17). A jen o 13 vteřin za ním proběhl cílem třetí v kategorii Daniel Kupidlovský.

Ve stejné věkové kategorii, tedy 40-49, byla na prvním místě mezi ženami Eva Drábeková (1:29:10), která byla druhou ženou celkově. Pro druhé místo v kategorii si doběhla Dita Punčochářová (1:38:43) a bronz získala za výkon 1:39:20 Zuzana Kubínová.

Mezi běžci staršími 50 let se nejlépe vedlo Čeňku Filingrovi (1:23:59). Druhý nejlepší čas v této věkové kategorii zaběhl Zdeněk Beck (1:27:14). Z bronzu se mohl radovat Radek Skála (1:28:27).

A ještě se podíváme také na kategorii běžkyň 50+. Tu opanovala Eva Vaňková (1:44:20). Druhá byla Dana Jiřičná (1:48:46), která měla náskok jen 11 vteřin na třetí Ivetu Novákovou.

Za zmínku určitě stojí také výkony běžců a běžkyň v kategorii starší 60 let. Tu sice na místě samostatně nevyhlašujeme, ale jejich výkony ocením alespoň zde. Nejrychleji mezi muži běžel celkový vítěz 50+ Čeněk Filingr. Mezi ženami pak neměla konkurenci (doslova) již zmíněná Soňa Macejáková (2:59:51).

Nejlepší na 5 km

Doprovodný závod na 5 km ovládl Lukáš Plic (16:45), který byl o 23 vteřin rychlejší než druhý Petr Šnábl. Třetí místo bral Jiří Šíma (18:18).

Nejrychlejší ženou v závodě byla Klára Malíková (20:17). Druhé místo brala ve svém 97. závodě u nás Petra Davídková. Je tak nejvážnější kandidátkou na vstup do našeho klubu stovkařů. Mezi nejlepší 3 se dostala ještě Žaneta Lerchová (22:59).

Nejlepší (a jedinou) běžkyní do 15 let byla Valentýna Volfová (28:25).

Díky a na viděnou v březnu

Na viděnou se budeme těšit na našem každoměsíčním závodě na 5 a 10 km, který se běží v sobotu 30. března.

Děkujeme všem běžcům za účast a vytvoření skvělé atmosféry na letošním Zimním půlmaratonu VAŠÍ LIGY. Poděkování patří také partnerům našich půlmaratonských závodů, kterými pro letošek jsou Pivovar Moucha, Lifefood, Mercuria Laser Game, Bowling Radava a Studio Cíl.

Díky patří také vodičům, díky kterým si spousta z účastníků zaběhla svůj osobní rekord. Běželi v této sestavě Ctibor Kačer (1:45), Míša Steklá (1:50), Jiří Holeček (2:00), Ondra Teplý (1:40) a na fotce chybějící Honza Dubec (1:30).