Právě skončila Jarní sezóna VAŠÍ LIGY. Pojďme se společně podívat, komu se od února do května dařilo nejvíce v jednotlivých ligách v Plzni.

• Počet hráčů v sezóně: 56 (z toho 8 žen)
  • Počet odehraných zápasů: 327
  • Procento odehraných zápasů: 87 % z 377 vypsaných
  • Nejčastější místo pro odehrávání zápasů: Fit Life Doubravka (60 %)

Mezi první trojicí se udrželi stejní hráči jako v Podzimní sezóně. Jen jejich pořadí se promíchalo. Všichni 3 zůstali po celou sezónu v 1. úrovni a ostatním tak uskočili. Nejvíce se tentokrát dařilo Martinu Regnerovi, který za celou sezónu jen jednou prohrál. Dokázal ho porazit jeho parťák Lukáš Vrba, ale toho o 1 bod předstihl Tomáš Jarošík.

MužiBodyVýhryProhry
1. Martin Regner749151
2. Tomáš Jarošík697115
3. Lukáš Vrba696106

Pro celkový triumf v ročníku mezi ženami míří Soňa Königsmarková, která obhájila vítězství z Podzimní sezóny a devátý titul pro nejlepší squashistku ročníku má na dosah. O jedno místo si oproti podzimní sezóně polepšila Irča Helusová, když skončil druhá. Mezi nejlepší 3 se dostala ještě Jana Bednaříková.

ŽenyBodyVýhryProhry
1. Soňa Königsmarková433113
2. Irča Helusová41697
3. Jana Bednaříková36479

Badmintonová liga

• Počet hráčů v ročníku: 12 (z toho 3 ženy)
  • Počet odehraných zápasů: 94
  • Procento odehraných zápasů: 85 % ze 110 vypsaných
  • Nejčastější místo pro odehrávání zápasů: TJ Sokol Plzeň-Doubravka (U Havránka) (49 %)

Mezi nejlepší 3 v sezóně vlétl Štepán Baratta, který se dokonce v květnovém kole dostal v 1. úrovni na 1. místo díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů. O pouhých 7 bodů nakonec v sezóně zvítězil Petr Choc před svým rivalem Davidem Cintulou. Kluci si tak znovu prohodili pořadí, když v Podzimní sezóně zvítězil David. Celkově to tedy bude ještě napínavý souboj o první místo v ročníku 2023.

1. Petr Choc290153
2. David Cintula283143
3. Štěpán Baratta209126

Celkově si Jana Kozlíková o 1 místo pohoršila na páté, ale mezi ženami znovu zvítězila přesvědčivě před druhou Bárou Valkovou.

1. Jana Kozlíková174810
2. Bára Valková132812

Tenisová liga

• Počet hráčů v sezóně: 40 (z toho 10 žen)
  • Počet odehraných zápasů: 152
  • Procento odehraných zápasů: 70 % z 216 vypsaných
  • Nejčastější místo pro odehrávání zápasů: TJ Lokomotiva Plzeň (39 %)

Bez jediné prohry prošel Jarní sezónou Peter Šurkala a s přehledem zvítězil mezi tenisty. Na druhé místo sesadil vítěze Podzimní sezóny Ondřeje Hlaváčka. A mezi nejlepší 3 v sezóně se poprvé dostal Lukáš Voráček.

1. Peter Šurkala
552160
2. Ondřej Hlaváček471106
3. Lukáš Voráček45687

Iveta Gütterová byla v celkovém pořadí na krásném čtvrtém místě a mezi ženami jasně obhájila vítězství z Podzimní sezóny. Druhá byla stejně jako na Podzim Monika Kosturiková a na třetí místo se o jediný bod před Irenu Matiscsákovou posunula Michael Gombitová.

1. Iveta Gütterová40378
2. Monika Kosturiková24979
3. Michael Gombitová21869

Pingpongová liga

• Počet hráčů v sezóně: 22 (z toho 4 ženy)
  • Počet odehraných zápasů: 129
  • Procento odehraných zápasů: 88 % z 146 vypsaných

Lev Shults stejně jako v Podzimní sezóně ani jednou neprohrál a bezpečně zvítězil. O 1 místo si z druhého na Podzim pohoršil Richard Novák a mezi muži obsadil třetí příčku. Na druhé místo se posunul Marek Hruška.

1. Lev Shults520170
2. Marek Hruška41798
3. Richard Novák37798

Celkové druhé místo a tím i první mezi ženami z Podzimní sezóny obhájila Renata Vacíková. I druhá Eliška Keplová svou pozici uhájila. Na třetím místě skončila Kateřina Legátová.

1. Renata Vacíková440107
2. Eliška Keplová319108
3. Kateřina Legátová79314
Sláva vítězům a čest poraženým! Pěkně si všichni zahrajte v Letní sezóně. Nejlepší hráče odměníme na konci ročníku (součet Podzimní, Jarní a Letní sezóny). Šanci na výhru ale mají všichni, kdo se zúčastní všech tří sezón ročníku 2023.