Krásné zářijové proběhnutí

Zářijový běh běžcům přál. Počasí ideální, výkony parádní, dramatické závěry, atmosféra pohodová. Co víc si přát? :)

Ke startu připravte se...

Nezvykle více běžců tentokrát vyrazilo na trať 5 km. Bylo jich 89.

PBT2021-10-012.JPG

O 5 minut před nimi vyrazilo do závodu 74 běžců na 10 km.

PBT2021-10-007.JPG

V cíli na 5 km

Jako první cílem proběhl Lukáš Slatinský (16:38) a byl to dramatický finiš, protože ho mocně dotahovala dvojice Šimon Beránek a Lukáš Nevařil. V těsném souboji doběhl jako celkově druhý na 5 km Šimon a za vítězem byl jen 3 vteřiny. Lukášovi chybělo na nejlepší výkon dne o 1 vteřinu více.

PBT2021-10-170.JPG

Ač je to neuvěřitelné, tak ještě těsnější byl souboj mezi běžci v kategorii 40+. Zvítězil Jaroslav Chlup (17:40) a o chlup za ním doběhli Patrik Jurkiewicz a Jiří Kadlec. Patrik ztratil 2 vteřiny na vítěze kategorie a Jirka vteřiny 3.

PBT2021-10-166.JPG

Na první ženu jsme tentokrát čekali poněkud déle a mezi první 3 ženy celkově se dostaly všechny běžkyně z kategorii 40+. Zvítězila Lenka Kotecká (21:08), druhá byla Blanka Lochmanová (21:29) a třetí Dana Jiřičná (21:08).

PBT2021-10-165.JPG

V kategorii do 40 let zvítězila Ester Šebková (23:39), druhá byla Mirka Skálová (25:08) a na děleném třetím místě Klára Fišerová a Mariana Krejčíková (obě 25:31). Své umístění mezi nejlepšími nečekaly a tak na stupních vítězů zástupkyně z této kategorie chyběla.

PBT2021-10-169.JPG

Nejlepším běžcem do 15 let byl David Kocanda (22:06) a druhý byl Jan Šilhavý (25:36). Kluci na vyhlášení nečekali a tak se jim stejně jako u žen do 40 let dostalo jen potlesku na dálku.

V kategorii 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, běželi nejrychleji Karel Kodr (21:25) a Dana Jiřičná, celkově třetí v kategorii 40+. Jan Jelínek (22:55) zvítězil mezi běžci staršími 60 let.

Nejlepší na 10 km

Na prvních dvou místech v kategorii do 40 let na 10 km se nám seřadili běžci s čísli 1, 2 a 30. Škoda, že tam nevyšla 3 :) S číslem 1 běžel Vojtěch Bližňák (35:03). Číslo 2 měl Martin Muzikář (35:51) a 30 Petr Kořán (36:21).

PBT2021-10-172.JPG

Milan Langr doběhl celkově druhý na 10 km v krásném čase 35:35 a znamenalo to zároveň vítězství v kategorii 40+. Mezi nejlepší 3 v kategorii se dostali také Jiří Kabelka (36:40) a Pavel Ulbrich, který si stejně jako Milan dal záležet na cílovém čase (38:38).

PBT2021-10-168.JPG

První ženou na 10 km byla v cíli Romana Lojková (40:12). Pro stříbro si doběhla Dáša Míková (41:42) a těsný souboj o bronz vyhrála Daniela Vaňušová (42:24) před čtvrtou Eliškou Zeiskovou.

PBT2021-10-171.JPG

Petra Davídková zvítězila v kategorii 40+ v čase 45:18. Přesně minutu po ní proběhla cílem druhá v této kategorii Zuzana Kubínová (46:18). A třetí nejlepší čas v kategorii zaběhla Marian Janošíková (48:40).

PBT2021-10-167.JPG

Ještě si představíme běžce, kteří běželi nejrychleji v nevyhlašovaných kategoriích. Ve věkové kategorii 50-59 si nejlépe vedli Martin Žák (41:41) mezi muži a Vladimíra Šebková (53:03) mezi ženami. V kategorii 60+ jsme měli shodně jednoho zástupce a tedy vítěze mezi muži i ženami. Byli jimi Michal Čech (50:26) a Anna Křepelová (53:26).

Díky a v říjnu dvakrát

Děkujeme, že jste dorazili. V říjnu se budeme těšit dvakrát na viděnou při těchto speciálních závodech: