Načítám…
Došlo peří, došel čas

Došlo peří, došel čas

V listopadu se opět uskutečnil badmintonový turnaj v Praze singlů. Zahrát si přišlo neuvěřitelných 89 hráček a hráčů - jak se ukázalo později, neuvěřitelných pro mě doslova, jelikož došly zásoby téměř všech přichystaných zdrojů. Příště se líp vybavím.

Jednotlivé kategorie na turnaji se začaly opět plnit brzy před termínem akce. Mírně pokročilí a středně pokročilí byli plní více jak týden dopředu a mně se začala plnit emailová schránka s prosbami o post náhradníka a přáními, aby se lidé odhlásili. Někomu se přání vyplnilo, někomu ne. Při samotné prezenci hodinu před turnajem pokusy o dostání se na soupisku pokračovaly a nemálo hráčů volilo možnost přihlášení se do vyšší kategorie, aby si mohli na turnaji zahrát. Toho si vážně cením. 

Turnaje se nakonec účastnilo 89 těch nejvíce natěšených hráčů, což při představě, že do plné kapacity chybělo pouhých 7 lidí, ve mě vyvolalo jisté obavy a nervozitu. Čísla byla neúprosná a já se uchýlila k poslednímu pokusu, jak se organizaci takového velkého turnaje vyhnout - napsala jsem Kubovi Hojerovi, že tohle nemůžu zvládnout, tudíž že nedorazím a je to zpátky na něm. Co si budu nalhávat, byl to velmi naivní pokus.

A jak celý večer probíhal? Během chvíle došlo občerstvení, zapomněla jsem ionťák, bylo málo kurtů, před koncem došlo peří a to nejlepší - došel čas. Ale co se dalo dělat, kdo nestihl sušenky a banány, tak držel hladovku. Kdo chtěl ionťák, šel na pivo nahoru do restaurace. Na kurty se stály fronty a Marek Frait sháněl peří na míčky dle jeho vlastních slov u "místního ptactva". Na vyhlášení jsme si posvítili telefony a jelo se spokojeně domů.

Začátečníci a mírně pokročilí

Kategorie začátečníků a mírně pokročilých byla naplněna z plné kapacity, já jsem tedy byla spokojena, jelikož základní skupiny i následný pavouk nemohl být řešen lehčeji. Samozřejmě jako vždy se najde někdo, kdo mi moji radost pokazí a zkomplikuje mi život. Nedorazila jedna hráčka a ani následně nebrala telefon. Ale naštěstí jsem dostala od jiného hráče již při registraci nabídku, že pokud by někdo nedorazil, má kamaráda, který čeká na telefonu a je připraven během chvíle dorazit a zachránit tak průběh turnaje. Víc štěstí jsem nemohla mít. Tak jsme volali Honzovi Friedlovi, který dorazil během pár minut a za odměnu si zahrál 3 zápasy ve skupině hned po sobě. Honzovi moc děkuji! :-)


Konečné umístění ženy: 3. místo Monika Jelínková, 2. místo Olívie Rubášová, 1. místo Gabriela Řežábková

Konečné umístění muži: 3. místo Kevin Navarrete, 2. místo Jakub Horčička, 1. místo Pavel Ducháček

Královna a král žumpiček: 17. místo Kateřina Dvořáková, 9. místo Adam Turyna

Středně pokročilí

Středně pokročilí byli taktéž jako předchozí skupinka naplněny do posledního volného místa, ovšem s tím rozdílem, že dorazili všichni. Na čekačce na svoji příležitost čekal Michal Burger, ale bohužel se tedy nedočkal. Michal se nicméně (na rozdíl ode mě) ničeho nebál a přihlásil se odvážně mezi pokročilé. K mému překvapení se na singly přihlásil Michal Jelínek, který mě poslední měsíce přemlouvá k organizaci 4her. I přes jeho naléhavé prosby na Facebooku stále odolávám, tak se zřejmě rozhodl mě přijít ukecat osobně na turnaj. Při předávání stříbrné medaile pokus proběhl, ale návrh střídat 1 měsíc singly a 1 debly se nesetkal s úspěchem. A třetí Michal, tentokrát Michal Gergel na mě při registraci zkoušel smutný oči, že chce do mírně pokročilých, což jsem považovala za slabý pokus o vtip. Při pohledu na soupisku jsem si ještě vzpomněla na dalšího Michala, Michala Vacha, který když viděl, že se nemůžu rozhodnout komu předám přebytečné pivo, tak využil situace a prostě mi jej vytrhnul z ruky. Za odvahu, drzost a pomoc při rozhodování jsem mu jej přenechala. Tohle vše mě přivádí k závěru, že zmíněné jméno poněkud znamená určitou míru drzosti, tudíž si na příštím turnaji start jakýkoliv Michalů dobře rozmyslím.

Konečné umístění ženy: 1. místo Míša Frayerová


Konečné umístění muži: 3. místo Petr Doubravský, 2. místo Michal Jelínek, 1. Zdeněk Kučera


Králové žumpiček: 17. místo kouzelník Štefan Ryba, 9. místo Jarda Mazák

Pokročilí

Pro pokročilé jsem měla hned ze začátku špatnou zprávu, obzvlášť pro Láďu Navrátila - nečekala jsem v jejich řadách tak velké zastoupení a měla tak na turnaj pro ně připravených pouhých 12 tub péřových míčů. Tudíž bylo třeba se k míčům chovat velmi jemně. I přes to nakonec míče téměř došly a já poslední tubu nepustila z ruky a chránila míče primárně pro finále a zápas o 3. místo. Na tyto zápasy jsem ale i tak nekompromisně dala 2 míčky a zbytek dávala ostatním jen po pečlivém zvážení.

Jako velmi milé překvapení byla (nejen) pro mě účast hráčů z Banana badminton. Došel Nghia Vu a Vlasta Phamová, která předvedla opravdu úžasný výkon a nejednomu muži naskočily vrásky na obličeji při představě, že se s Vlastou utkají v pavouku. Vlasta postupovala nekompromisně pavoukem, kde nestačila pouze na Kuba Jíchu (vítěze turnaje) a v zápase o 3. místo následně porazila Petra Svobodu. Banana badminton měli s sebou i fotografa, který byl natolik hodný a nabídl se, že udělá a poskytne zajímavé fotky hráčů z akce. Za fotky moc děkuji a velmi si toho cením :-)Dále jsem měla možnost osobně poznat Martinu Hovorkovou, která si přišla na turnaj zahrát. Z její přítomnosti jsem měla radost nejen já, ale i ostatní hráči a snad každý si s ní chtěl zahrát. 

Na turnaji se opět sešli proti sobě Zdeněk Doležel a Petr Svoboda, kteří spolu tentokráte hráli o postup do finále. Boj to byl opět napínavý a rozhodlo se až ve 3. setu. Zdeněk konečně prolomil trápení v zápasech s Petrem a mohl se radovat z postupu do finále. Ve finále ale nestačil na Kubu Jíchu, který na turnaj zavítal po dvou měsíční pauze, když se za námi vrátil z Tour de France :-)


Konečné umístění ženy: 2. místo Martina Hovorková, 1. místa Vlasta Phamová (celkové 3. místo na turnaji! Velká gratulace!)


Konečné umístění muži: 3. místo Petr Svoboda, 2. místo Zdeněk Doležel, 1. místo Kuba Jícha


Králové žumpiček: 17. místo Cong Tan Ngo, 9. místo Martin Vaněček

Vyhlášení vítězů za polotmy

Slavnostní vyhlášení vítězů tentokrát proběhlo málem venku před halou. Na hodinkách jsem měla čas 22:40, sice ještě probíhaly finálové zápasy, ale věděla jsem, že se to do 23 hod stihne. Sice bude vyhlášení v rychlosti, ale stihá se. Tak jsem si v klidu sedla na lavičku a šla si povídat s hráči při sledování finále pokročilých, prostě jsem se konečně hodila do pohody. Jenže mi to netrvalo dlouho. Vnitřně jsem asi cítila, že turnaj nikdy nemůže probíhat bez problému a podívala jsem se náhodně na digitální hodiny na zdech Braníku, které zcela nekompromisně ukazovaly čas 22:55. Povedly se mi už různé průšvihy na turnaji, ale tento byl zcela upřímně ten nejhorší. Takže vyhlášení proběhlo bez přípravy a bez zbytečné omáčky okolo, pomocnice Zlatka fotila jak o závod - protože 1 fotka lepší než žádná fotka. Světla začínala zhasínat, zámečník z Braníku byl připraven nás tam zamknout bez mrknutí oka, takže bychom si mohli dát další turnaj až do rána. Teda za tmy, bez jídla a pokročilí by hráli s plastem.

Takže až budete mít pocit, že nic nestíháte, mám pro vás radu - zastavte si hodinky a hned budete mít toliiiiik času ;-)

Bude turnaj v prosinci?

Na turnaji jsem s vámi vedla debatu, zda v prosinci uspořádat turnaj (který by proběhl v sobotu 18. 12. 2021). Většina vyjádřila přání, aby turnaj proběhnul, což mě velmi těší, že by byl zájem a děkuji :-). Stále platí, že budu v prosinci velmi pracovně vytížena a do toho budou po roce zase Vánoce ... Musím přiznat, že jste mě dost nalomili k tomu, abych turnaj i tak udělala i přes svůj časový diskomfort. Během nejbližší doby (do týdne) si to rozmyslím a pošlu mail s informacemi + případně vypíšu termín, abyste se mohli přihlásit.

Poděkování

Děkuji všem hráčkám a hráčům za fantastickou atmosféru, kterou jsem na turnaji cítila. Děkuji za vaši trpělivost podporu a milá slova. Musím říct, že tento turnaj jsem si opravdu užila a odcházela jsem spokojená domů. Děkuji Zlatce a Ivce za ohromnou pomoc na turnaji, bez vás bych to nezvládla!

Velká vděčnost patří i sponzorům, kteří jsou natolik úžasní a poskytli opět báječné ceny - oblíbená piva od Pivovar Moucha , která jsou mezi hráči velmi populární a musím je tudíž vždy bedlivě hlídat, aby mi zbyla na vyhlášení. Dárkové poukázky na nejen překrásně vypadající, ale i lahodně chutnající jogurty v Můj Jogurt, které jsou ručně vyráběné dle Vašeho přání. Nemohu vynechat ani MERCURIA Laser Game, kteří turnaj podporují vouchery na laser gameVICTOR Sport ČR děkuji za zapůjčení testovacích raket a poskytnutí nových omotávek. Každé spolupráce si velmi vážím!

Fotky si můžete prohlédnout na Facebooku.

Budu se těšit na dalším turnaji (doufám nejpozději) v lednu!

Klára


Nejbližší podobná akce

Diskuze ke článku

Stefan Ryba
Stefan Ryba - Náhodou, Kláro, my hráči jsme žádné nedostatky nevnímali. A to, že se končilo za tmy ???? ... no prostě malé zpestření ..... :o)))) Gratuluji ke perfektnímu zvládnutí turnaje! My hráči děkujeme!!!!
22. listopadu 2021, 18:35
Klára Pšenková
Klára Pšenková - Tyjo a to jsem se tentokrát fakt snažila... už nevím jakou větší botu udělat :-D Bez srandy - děkuji moc, Štefane :-)
22. listopadu 2021, 21:10
olivie Rubášová
olivie Rubášová - parádní akce, Klárko. Zahráli jsme si dobře a máš naší poklonu. Těšíme se na další turnaj - 18. prosinec :), děkujeme moc.
23. listopadu 2021, 01:11
Klára Pšenková
Klára Pšenková - Děkuji, je to moc milé :-) Brzy dám vědět ohledně 18. 12. ;-)
24. listopadu 2021, 11:39
Prosím přihlas se pokud chceš komentovat. Nemáš účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistruj se!

Platební metody

Platební metody

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím