Bez Milana

Bez Milana

Málokdy v reportáži po běhu píšeme o běžci, který neběžel. Teď ale uděláme výjimku. Milan Cibík totiž pro nemoc vynechal po 10 letech náš závod na 5 nebo 10 km v Braníku.

Každá série jednou končí

Bez Milana Cibíka jsme naposledy závod z naší série každoměsíčních běhů na 5 a 10 km v Braníku běželi v červnu 2013. Nevynechal tak 124 závodů v řadě po sobě. Nezastavilo ho operace srdce, ani COVIDové období. Celkem jich má u nás už na kontě neuvěřitelných 154. V loňském roce jsme s ním také dělali na toto téma rozhovor.

Milane, brzy se uzdrav a věříme, že se ti ještě povede sérii minimálně zopakovat :)

Startujeme

Sice někteří běžci navrhovali, že bychom bez Milana snad ani neměli závod běžet, ale nemohli jsme vás ochudit o pravidelnou dávku závodění. Do závodu na 10 km vystartovalo celkem 118 běžců.

O 5 minut později je následovalo dalších 105 závodníků. Neodradilo je ani to, že selhala startovní pistole.

Nejlepší na 5 km

Prvním běžcem v cíli byl Dominik Chlupáč, který se na 5 km trati zdržel jen 16 minut a 16 vteřin. Za ním se odehrával souboj o stříbro. To nakonec získal Jirka Spurný (16:37) o 4 vteřiny před třetím Jakubem Čvandou. Ten jako jediný dokázal obhájit umístění mezi nejlepší trojicí z novoročního závodu.

Čas 17:00, celkové 5. místo a vítězství v kategorii 40+. To jsou statistiky Josefa Procházky z lednového závodu VAŠÍ LIGY v Braníku. První 3 v této kategorii se dokázali vměstnat do 7 vteřin. O 5 vteřin za vítězem doběhl do cíle Zbyšek Lhota (17:05) o další 2 vteřiny před bronzovým Jiřím Kadlecem.

Míša Eliášová zvítězila v čase 18:46 v ženské kategorii do 40 let a i celkově. Druhá doběhla Natalie Hyde (19:09). A mezi nejlepší 3 v kategorii se dostala ještě Michaela Mikešová (19:41).

Lucie Šnebergerová (19:27) byla celkově 3. ženou v cíli. Zvítězila však v kategorii "tetiček", jak ji holky přejmenovaly :) Tedy žen 40+. Stříbro v této kategorii brala Eva Drábeková (19:45) a bronz Dana Hricisin (20:53).

Měli jsme také běžce v kategorii do 15 let. Nejrychleji z nich běžel Vojtěch Rada, který svůj čas stlačil pod 20 minut (19:57). Druhá byla Valerie Chalupníková (21:50) a třetí Jonáš Lepič (29:40).

Rozepíšeme se také o nejlepší v podkategoriích, které na místě samostatně nevyhlašujeme. V té mezi běžci 50-59 let zaběhl nejrychlejší čas celkový vítěz 40+ Josef Procházka. Mezi ženami to byla Eliška Anna Kubičková (28:37). A nechyběli ani zástupci nejstarší podkategorii 60+. Nejrychleji zdolali 5 km Milan Hoke (24:38) a Štěpánka Vitovská (28:01).

Nejlepší na 10 km

Nejrychlejší běžcem na 10 km byl v lednovém závodě Jan Šneberger (33:57). Zvítězil o více než půl minuty před druhým Lukášem Nevařilem (34:34). Třetí místo si vyběhl Daniel Jordán (35:16).

V kategorii 40+ zvítězil Dima Rogovik (35:39). Stříbro do sbírky přidal pravidelný sběratel medailí z této kategorie Jiří Kabelka za čas 36:45. Mezi nejlepší trojici se dostal ještě Tomáš Horák (37:10).

Osmý nejrychlejší ženský výkon naší trati zaběhla Michaela Novotná. Stopky se zastavili přesně na čase 37 minut. O propastný 6 minut doběhla do cíle druhá v této kategorii Mariana Konvičková (43:10). A ještě další 2 minuty zpět byla třetí Anna Kudrnová (45:32).

Velké rozdíly byly také mezi ženami i v kategorii 40+. Zvítězila celkově druhá žena v pořadí Zuzana Polanská (41:33). Druhá v kategorii byla Katarína Třísková (46:42) a třetí místo si vyběhla Jana Josková (47:08).

Podíváme se také na podkategorie, které vyhlašujeme souhrnně v kategorii 40+. Nejrychlejší čas mezi běžci 50-59 let zaběhl Harald Sheu (43:05). V ženách ve věku 50-59 let zaběhla 10 km nejrychleji již zmíněná Katarína Třísková. Mezi šedesátníky se blýskl nejlepším časem Jiří Vrabec (42:54) a v šedesátnicích tradičně Anna Křepelová (58:30).

Díky a v únoru na viděnou dvakrát

Děkujeme všem běžcům za účast na lednovém závodě a v únoru se na vás budeme těšit hned dvakrát:

Jsme rádi, že s námi také pokračují do dalšího ročníku také všichni stávající partneři. Díky za spolupráci: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.