Třetí rekord trati v řadě

V lednovém závodě padl mužský rekord na 10 km, v únorovém na 10 km mezi ženami a na Zimním půlmaraton ten půlmaratonský. Postaral se o něj Milan Janoušek.

Startujeme

Celkem 201 půlmaratonců se vydalo v sobotu 26. února z Braníka do Vraného a zpět v rámci Zimního půlmaratonu VAŠÍ LIGY, celkově dvanáctého půlmaratonu VAŠÍ LIGY.

O 10 minut později je následovalo 27 běžců v doprovodném závodu na 5 km.

Nejlepší na 5 km

V závodě na 5 km to byl boj o vítězství až do posledních metrů. Aleš Kule udržel za svými zády Roberta Pepperného a v čase 18:15 o 1 vteřinu zvítězil. Na stupních vítězů je doplnil třetí Tomáš Jelínek (19:10).

Hned za první trojicí byla v cílí první žena Markéta Formánková (19:13). V ženské kategorii zvítězila o necelé 4 minuty před druhou Jaroslavou Pokorovou (23:01). Třetí v pořadí byla Kateřina Nováková (24:55).

Nejlepší půlmaratonci

Vítězem půlmaratonu se stal s obrovským náskokem Milan Janoušek, bývalý rekordman naší trati na 10 km. Časem 1:11:35 zaběhl tentokrát nejlepší půlmaratonský počin u nás. Na druhém místě v kategorii do 40 let doběhl do cíle o více než 6 minut za vítězem Šimon Beránek (1:17:47). Třetím místo v kategorii si připsal Tobias Grimmert (1:18:40).

Velmi vyrovnaný byl souboj mezi nejlepšími běžci v kategorii 40-49 let. V čase 1:17:10 mezi nimi zvítězil Daniel Kupidlovský, který byl navíc celkově druhý. Jen o 16 vteřin za vítězem zaostal druhý v kategorii Ondřej Sedláček (1:17:26). A na třetího v kategorii jsme čekali jen dalších 32 vteřin. Byl jím Roman Mazůrek (1:17:58).

Kategorii 50+ ovládl Petr Watzke (1:27:26). Pro druhé místo si doběhl Václav Kučera (1:28:38) a mezi nejlepší tři se dostal i Radek Skála (1:31:22).

Mezi ženami byla nejrychlejší Regina Procházková. Ta si časem 1:27:54 připsala šestý nejrychlejší výkon naší trati. Mezi top 10 nejlepších časů historie závodu se dostala i druhá Barbora Nováková. Ta zaběhla 1:28:32, což je devátý nejrychlejší ženský čas našeho půlmaratonu. Třetí ženou v cíli byla Alexandra Loškoski (1:29:08).

V kategorii běžkyň ve věku 40-49 let zvítězila Linda Hájková (1:38:06) o 47 vteřin před druhou Petrou Davídkovou (1:38:53). Mezi nejlepší tři v kategorii se dostala ještě Jane Štěrbová výkonem 1:39:27.

Známé tváře našich závodů se objevily mezi nejlepší trojicí běžkyň v kategorii 50+. V čase 1:37:48 zvítězila Katarína Třísková. Druhou běžkyní v cíli této kategorie byla Dana Jiřičná (1:40:55). A bronz si vyběhla Lenka Bayerová (1:42:57).

V kategorii 60+, kterou samostatně nevyhlašujeme, byl nejrychlejší Petr Kučera (1:36:32) mezi muži a Alena Kočová mezi ženami (2:06:18).

Děkujeme a brzy na viděnou

Všichni, kdo do závodu odstartovali se i v pořádku dostali do cíle. To se často na půlmaratonech nevidí. Parádní práce! A děkujeme opět za vytvoření skvělé atmosféry. Těšit se budeme na našich dalších závodech:

S díky nesmíme zapomenout na vodiče, na které jste všichni pěli ódy. Byli v této sestavě: 1:30 (Petr Šnábl) a další budou z řad Plzeňských Tempo Makers 1:40 (Pavel Hubáček), 1:45 (Pavel Čvančara), 1:50 (Petr Nový) a 2:00 (Petr Bláha). Děkujeme!

Děkujeme také našim partnerům, kteří věnují ceny pro nejlepší běžce v závodě: pivovar Moucha, Lifefood, Top4Running, Bowling Radava a Mercuria Laser Game.