Říjnový závod plný slunce

Ač to v týdnu před závodem nevypadalo, v den říjnového závodu na 5 a 10 km bylo příjemné slunečné počasí. Běželo se rychle. Jen o 6 vteřin odolal rekord trati na 5 km.

Startujeme

Příjemné podzimní počasí přilákalo na říjnový závod VAŠÍ LIGY 234 běžců a běžkyň. Skupina 135 z nich zvolila delší trať na 10 km.

Na poloviční trati chyběl 1 účastník, aby bylo na trati 100 běžců. Startovací pistole sice selhala, ale odpočítávání vyslalo běžce do závodu o 5 minut po startu závodu na 10 km.

Nejlepší na 5 km

Tomáš Kožák v sólo závodě na 5 km předvedl velmi rychlý čas 15:38. Ten byl jen o 6 vteřin za aktuálním rekordem trati, který drží Vojtěch Novák. A nyní je tedy Tomáš na druhém místě historie našeho závodu. Skvělá práce. Druhý nejlepší v kategorii Daniel Jordán (17:42) zaostal o více než 2 minuty. Další minutu jsme čekali na třetího v této kategorii Martina Vavrečku (18:46).

Necelou minutu dělilo také první a druhého v kategorii 40+. V této kategorii zvítězil celkově druhý Jiří Kadlec (17:16) před Janem Kárníkem (18:15). Třetí místo v kategorii bral Zdenek Zoubek (18:29).

Mezi ženami to bylo naopak velmi těsné. Alespoň co se týče nejlepší dvojice. Ema Zábranská (20:36) zvítězila v těsném závěru jen o 2 vteřiny před Veronikou Červenou. Necelou minutu na ně pak ztratila třetí Kristyna Klapetková (21:35).

Nejrychlejší ženou v kategorii 40+ byla Andrea Šuláková (23:06). Druhé místo si vyběhla Marie Kunstátová (24:22) a mezi nejlepší 3 se dostala ještě Oliva Horová (24:39).

V mladší kategorii do 15 let jsme měli silné zastoupení. Nejlepší v kategorii chlapců byl Jakub Zón s časem 19:04. Na druhém místě se umístil Jáchym Jalovecký (21:31) a třetí místo obsadil Adam Rinowski (21:48).

Mezi dívkami zvítězila Marie Dryáková (23:55) před Karolínou Kunstátovou (33:17), která letos nevynechala ještě ani jeden náš závod na 5 km.

Ještě se podíváme na nejlepší běžce v kategoriích, které na místě samostatně nevyhlašujeme, ale jsou součástí souhrnné kategorii 40+. V kategorii běžců ve věku 50-59 zaběhl nejrychlejší čas Viktor Novosad (21:15). Mezi ženami to byla celkově třetí ze 40+ Oliva Horová. V kategorii 60+ zaběhli nejrychlejší čas Milan Svoboda (28:19) a Martina Hedvičáková (29:10).

Nejlepší na 10 km

Na 10 km byl nejrychleji v cíli Jan Švadlenka (33:15) před druhým v kategorii Václavem Slípkou (33:44), kterého jsme původně opomenuli při vyhlášení. Vše bylo napraveno při opakovaném ceremoniálu. Třetí místo si vyběhl Lukáš Nevařil (33:44).

Již prakticky jistý vítěz v celkovém pořadí letošního ročníku na 10 km Vojtěch Bližňák doběhl celkově druhý a zvítězil v kategorii 40+. Druhý v této kategorii byl Milan Svoboda (36:31) a třetí Ricardo Goncalves (36:41).

Původně jsme zapomněli vyhlásit vítězku ženské kategorie a ceremoniál se musel opakovat. Za chybu se ještě jednou moc omlouváme. Romana Rudolf Lojková zaběhla nejrychlejší letošním ženský čas 37:01. Celkově se jedná o osmý nejlepší výkon naší trati. Druhá byla Andrea Mokrejšová (41:54) a třetí Petra Dotlačilová (42:54).

Podobně jako mezi muži, tak i mezi ženami v kategorii 40+ můžeme najít už jistou vítězku letošního ročníku. Petra Davídková zvítězila v této kategorii časem 45:14 a získala svou oblíbenou cenu pivo Moucha :) Druhá doběhla v této kategorii Dana Jiřičná (47:49) a třetí Markéta Teodoridu (48:52).

Ještě se podíváme detailněji na kategorii 40+, ve které vyzdvihneme nejlepší výkony běžců ve věku 50-59 let. Nejrychleji běžel Harald Scheu (43:54) a mezi ženami celkově druhá ve 40+ Dana Jiřičná. V 60+ zaběhl nejrychlejší čas Jiří Masorsič (39:22) a mezi ženami členka našeho Klubu stovkařů Anna Křepelová (57:00).

Děkujeme a na konci listopadu zakončíme letošní ročník

Díky patří všem, kteří si našli cestu na náš jedenáctý letošní závod na 5 a 10 km v Braníku. Letošní čtrnáctý ročník těchto závodů společně ukončíme na posledním letošním závodě v sobotu 25. listopadu.

Poděkovat bychom chtěli také našim partnerům: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.