Načítám…
Pršelo a pak přestalo

Před osmým pokračováním letošní běžecké série na 5 a 10 km VAŠÍ LIGY v Braníku bylo během celého odpoledne deštivo. Těsně po startu ale déšť ustal.

Všichni na startu i v cíli

Do závodu odstartovalo celkem 235 běžců a všichni se také dostali v pořádku do cíle. Na 10 km to bylo 103 sportovců.

Ještě o 29 více hlav přilákal závod na poloviční distanci, který odstartoval o 5 minut později.

Nejlepší na 5 km

Petr Zimola doběhl v čase 16:26 do cíle jako první. Za ním se odehrával napínavý souboj o druhé místo. Nakonec byl rozdíl mezi druhým a třetím jen 2 vteřiny. Druhé místo vybojoval v čase 16:49 Vojta Zahradník. Bronz zůstal na Tomáše Čecha.

V kategorii 40+ zvítězil ve svém 33. závodě u nás Václav Chadim (18:07). O 15 vteřin zpět zůstal na trati déle druhý Jiří Bradáč (18:22) a třetí místo v kategorii si vyběhl Radek Sušír (18:38).

Mezi ženami zvítězila Jana Zímová (18:22), která zaostala jen o 9 vteřin za svým maximem zaběhnutým v dubnu. V silné konkurenci na 5 km se prosadily ještě Lenka Burianová Švábíková (19:06) a Klára Kačerovská (19:18).

Ve stejné čase jako třetí v kategorii do 40 let doběhla do cíle vítězka kategorie 40+ Gabriela Hejrová. Stříbro v kategorii si vyběhla Martina Bradáčová (20:21) a bronz obhájkyně červnového zlata Eva Drábeková (20:35).

Slušná účast byla také mezi mladíky do 15 let, když dorazila početná skupinka běžců z Karlových Varů. Proto jsme vyhlásili zvlášť dívky, mezi kterými zvítězila Karolína Kunstátová (32:02).

Kluci do 15 let běželi velmi rychle. Vítěz Theodor Váša byl s časem 18:31 celkově na 14. místě. Druhé a třetí místo v kategorii brali jeho kolegové z klubu Triatlet Karlovy Vary Adam Fišer (19:09) a Lukáš Korellus (19:20).

V kategorii běžců 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, běželi nejrychleji Martin Křížek (19:16) mezi muži a Oliva Horová (24:28) mezi ženami. Nejrychlejší čas mezi běžci 60+ zaběhl Milan Svoboda (28:13).

Nejrychlejší na 10 km

Na trati 10 km zvítězil časem 34:22 Vojtěch Bližňák a bral vítězství v kategorii 40+. Na druhém místě celkově i v kategorii proběhl cílem Tomáš Hejl (35:17). Mezi nejlepší 3 v kategorii se vešel ještě Lukáš Vybíral (37:27). Všichni 3 jsou v této kategorii teprve čerstvě (ročník 1983).

Martin Muzikář doběhl sice celkově třetí, ale v kategorii do 40 let stačil čas 35:25 na vítězství. Druhý byl v této kategorii Mikuláš Novotný (36:09) a se třetím místem v kategorii se musel spokojit vítěz posledního našeho závodu Miroslav Král (36:49).

V ženské kategorii zvítězila v osobním rekordu 37:51 Anna Hill. Druhá doběhla do cíle Míša Eliášová (39:34). Zajímavý souboj se odehrál o třetí místo. Bok po boku totiž běžela dvojčata Nikola a Aneta Verešovi. V posledních metrech měla více sil Nikola, která svou sestru o 1 vteřinu předběhla.

Podobná sestava jako před měsícem se sešla mezi nejlepšími ženami v kategorii 40+. Opět dokázala zvítězit Petra Davídková (46:13). O jedno místo si oproti červnu polepšila Dana Jiřičná (47:10). Jen Lenku Bartošovou nahradila Lenka Bayerová (48:18).

V samostatně nevyhlašované kategorii 50-59 let zaběhli nejrychleji 10 km Zbyněk Adamec (43:10) a již zmíněna Dana Jiřičná (47:10). Mezi běžci 60+ běžel nejrychleji Vladimír Vacarda (41:13).

Díky a brzy na viděnou

Děkujeme všem, kteří dorazili na náš osmý letošní závod a vytvořili opět pohodovou běžeckou atmosféru. Na viděnou se budu těšit 30. srpna.

Poděkovat bychom chtěli také našim partnerům: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.