Příjemný podzimní závod

Před a v první části závodu mírně pršelo, pak déšť ustal a byl to takový příjemný podzimní závod. Navíc se běželo velmi rychle!

Sobotní závod

Po letních středečních termínech jsme se přesunuli na zimní režim sobotních závodů. A ten první přilákal pěknou účast 179 běžců. Ti byli tentokrát rovnoměrněji rozděleni mezi 5 a 10 km. Na 10 km jich vystartovalo 90.

O 1 účastníka méně bylo ve startovním poli na 5 km.

Nejlepší na 5 km

Matěj Procházka byl prvním běžcem, který proběhl cílem. Navíc ve skvělém čase 16:28. Druhé místo si vyběhl Martin Muzikář (17:03) a třetí Tomáš Hlinovský (17:30).

Zlatou medaili v kategorii 40+ obhájil ze září Václav Chadim. Navíc svůj zářijový čas ještě o 11 vteřin zlepšil na 18:05. Za jeho zády se odehrával souboj o druhé místo. Nakonec ho vyhrál Vítězslav Král (18:13) o 1 vteřinu před Petrem Lochmanem. Víťu tak možná stála vítězství rozvázaná tkanička z druhého kilometru, ale stříbro už si ujít nenechal :)

Mezi ženami nejrychleji závod na 5 km zdolala Kateřina Martínková (19:16). O necelou půlminut za ní byla v cíli druhá Eliška Bohdalková (19:45). A bronz si vyběhla Adéla Wegschiedová (21:23).

Ze zlaté medaile z kategorii 40+ se mohla radovat Jaroslava Pokorová (23:49). Druhé místo si vyběhla Petra Zachystalová (25:03) a třetí byla Debbie Cowie (25:45).

Velkou účast jsme měli v dětské kategorii do 15 let a tak jsme je rozdělili na kluky a holky. Mezi kluky zvítězil Marek Krátký (18:11) a druhý doběhl Tomáš Hoffelner (24:30).

Mezi holkami zvítězila Patricie Böse (22:25), druhá byla Andrea Halamová (23:40) a třetí Julie Studená (31:39). Nepopulární bramborové umístění zbylo na Nikolu Hoffelnerovou (32:12).

V podkategorii 50-59 let, kterou na místě nevyhlašujeme, zaběhl nejrychlejší čas Vladimír Chvátal (23:22) mezi muži a celková vítězka 40+ Jaroslava Pokorová mezi ženami. Nejlepší časy v 60+ zaběhli Václav Krouský (32:37) a Martina Hedvičáková (28:14), která se na náš závod vrátila po 5 leté pauze.

Nejlepší na 10 km

Velmi rychlý závod se běžel na 10 km. Ve třetím nejlepší čase historie 31:53 zvítězil Jan Švadlenka. Zahanbit se nenechal ani druhý Michal Burian, který časem 32:30 vyrovnal osmý nejlepší čas našich tabulek. Třetí byl Lukáš Nevařil (33:23). Pokud nelžou statistiky na běhej.com, tak si navíc všichni tři nejlepší zaběhli své osobní maximum.

Drama do posledních metrů to bylo mezi muži v kategorii 40+. Nakonec dokázal zvítězit Jan Rada (36:18) o 2 vteřiny před druhým Jiřím Kabelkou. Za třetí místo mohl být rád Ladislav Semrád (37:29).

Mezi ženami zvítězila Romana Lojková (38:17). Druhá doběhla Gabriela Matoušková (39:02) a třetí Anežka Křížová (39:14).

Mezi ženami v kategorii 40+ dokázala zvítězit ve svém prvním závodě u nás Barbora Radová (42:51). Druhá byla naopak tradiční účastnice naši závodů Petra Davídková (44:43) a třetí doběhla Markéta Teodoridu (47:47).

V podkategoriích, které na místě nevyhlašujeme, zaběhli nejlepší časy mezi muži Jan Rada (50-59 let), který zároveň zvítězil ve 40+ celkově, a Václav Hlinovský (39:50). Mezi ženami 50-59 let zaběhla nejrychlejší čas celková vítězka 40+ Barbora Radová.

Celkové pořadí aneb příště naposledy

Protože příště se pro letošní rok uvidíme naposledy, je vhodné si přiblížit favority na celkové vítězství v seriálu v ročníku 2022. Pro zařazení do pořadí se musí běžci zúčastnit alespoň 6 závodů a pak se počítá průměrný čas z nejlepších 6 výkonů.

Na 5 km má největší šanci Jiří Kadlec (průměrný čas 17:49), ale 1 účast mu chybí. Z těch, kdo mají splněno, je na tom nejlépe Václav Chadim (18:15). Mezi ženami je situace podobná. Nejlepší čas má zatím Jaroslava Pokorová (23:34), ale 1 závod jí chybí. Z těch, kdo mají už 6 závodů odběhnuto, si zatím vede nejlépe Veronika Veselá (25:27).

Mezi muži na 10 km zůstává největším favoritem Vojtěch Bližňák (34:01). Mezi ženami Yazmin Vallejo (40:01), ale musí ještě 1 účast přidat. Z těch, kdo už mají hotovo, má nejlepší průměrný čas Petra Davídková (45:29).

Díky a brzy na viděnou

Děkujeme našim partnerům, kteří věnuji ceny do letošního ročníku našich běžeckých závodů na 5 a 10 km. Jsou jimi pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Bootcamps, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.

Tentokrát se také na běhu představil celý tým VAŠÍ LIGY (Terka, Tom a Šárka) i s kluky, kteří se nám starají o web (David a Vojta).

A sraz tam měli také účastníci zářijového Family Campu.

Budu se těšit v pátek na půlmaratonu a na konci listopadu na našem poslední letošním závodě.