Prázdniny ukončeny

Devátým závodem na 5 a 10 km VAŠÍ LIGY v Braníku jsme poslední srpnový den uzavřeli prázdniny.

5 a 10 km startuje

Nejdříve se na trať vydali běžci na 10 km. Celkem se jich na start postavilo 85.

O 10 běžců méně zvolilo poloviční trať na 5 km a vydalo se do závodu o 5 minut po běžcích na delší trati.

Nejrychlejší na 5 km

V čase 17:10 se do cíle přihnal Miroslav Okluský a zvítězil v závodě i v kategorii běžců do 40 let. V kategori do 40 let se mezi nejlepší 3 dostali ještě na druhém místě Tomáš Halbrštát (17:57) a třetím Matan Fuks (18:06).

Nebývá obvyklé, aby na druhém místě celkově byla žena. Kateřině Kašparové se to ale časem 17:34 povedlo a zaběhla druhý nejrychlejší ženský výkon naší trati. Za rekordem, který má v držení Julia-Anna Lily Bell, zaostala o 28 vteřin. Druhá byla další Kateřina. A sice Kateřina Martínková (19:18). Mezi nejlepší 3 v kategorii do 40 let se vešla ještě Iveta Vlčková (20:58).

Třetím běžcem v cíli celkově byl Jiří Kadlec (17:38) a zvítězil v kategorii běžců 40+. Druhé místo z kategorie bral Vítězslav Král (17:50). Bronz si vyběhl Václav Chadim (18:11).

Martina Bradáčová (19:53) si vyběhla vítězství v kategorii běžkyň 40+. Druhé místo z červencového závodu obhájila Monika Kadlecová (22:26) jen o 1 vteřinu před třetí Hanou Riegerovou (22:27).

V kategorii běžců 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, zaběhl nejrychlejší čas Jan Loučan (19:53) mezi muži a Barbora Jandíková (25:02) mezi ženami. V další podkategorii běžců ve věku 60+ byli nejrychlejší Václav Krouský (32:24) a Jaroslava Marounková (28:32).

Nejlepší na 10 km

V závodě na 10 km jsme byli svědky 9. nejlepšího výkonu naší trati. Předvedl ho Jan Švadlenka a má nyní hodnotu 32:31. Druhý v cíli byl o více než 2 a půl minuty zpět Jakub Pešek (35:08) a bronz v kategorii běžců do 40 let bral Jakub Hurych (36:27).

Ve svém 97. závodě u nás zvítězil v kategorii 40+ Jiří Kabelka (35:40) o 4 vteřiny před Lukášem Mrázkem (35:44). Pro třetí místo si doběhl Jan Šunka (37:26).

Nejrychlejší ženou v závodě byla Zuzana Kůtová (40:58). Ženské stříbro si vyběhla Klára Malíková (41:54) a mezi nejlepší 3 ženy se dostala ještě Zuzana Vojtěchová (42:21).

V ženské kategorii 40+ zaběhla nejrychlejší čas Martina Hampejsová (44:54). Svoji širokou sbírku medailí z našich závodů rozšířila druhá Petr Davídková (45:58). Naopak ve svém prvním závodě u nás brala hned první medaili Alena Stárková (46:29).

Zbyněk Mach (41:46) zaběhl nejrychleji mezi běžci v kategorii 50-59 let. Tu na místě samostatně nevyhlašujeme. Ve stejné kategorii u žen byla nejrychlejší celková vítězka 40+ Martina Hampejsová. V kategorii 60+ převedli nejlepší výkon Petr Kučera (46:21) a Anna Křepelová (54:23), která se podobně jako Jiří Kabelka blíží 100 účastí na našich závodech.

Díky a na viděnou v září

Děkujeme našim partnerům, kteří věnuji ceny do letošního ročníku našich běžeckých závodů na 5 a 10 km. Jsou jimi pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Bootcamps, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.

Díky všem účastníkům našeho devátého letošního závodu a těšit se budu na viděnou na 10. letošním klání ve středu 21. září (pozor - start už v 18 hod).