Načítám…
Po třinácté do Vraného

Po třinácté se uskutečnil půlmaraton VAŠÍ LIGY z Braníka do Vraného a zpět. Zaběhnuto bylo spousta osobních rekordů a přivítali jsme nového člena do klubu stovkařů.

195 běžců na trati

Těsně před startem se zvedla mlha a mohlo tak 173 běžců vyrazit na trať půlmaratonu.

Dalších 22 účastníků běželo doprovodný závod na 5 km o 10 minut později.

Nejlepší půlmaratonci

Šestý nejrychlejší čas historie našeho závodu zaběhl Tomáš Vocetka. Časem 1:13:33 zároveň zvítězil. Tradiční účastník našich závodů Vojtěch Bližňák doběhl na druhém místě v osmém nejlepším čase naší historie 1:13:54. Pro Vojtu to byl šedesátý start na závodech VAŠÍ LIGY. Třetím mužem v cíli byl Martin Ružička (1:16:40).

Dlouho jsme nečekali ani na vítěze kategorie 40-49 let. Byl jím celkově sedmý Jiří Kabelka (1:19:52). Ten si navíc připsal stý start na našich závodech a stal se tak pátým členem "klubu stovkařů".

Druhým běžcem v kategorii 40-49 let byl Tomáš Holkup (1:21:29). A pro bronz v této kategorii si doběhl Michal Dražan (1:22:33).

V kategorii 50+ zvítězil Zbyněk Adamec (1:31:09). Druhý byl Jan Loučan (1:37:51). A třetí místo bral Tomáš Bartoš (1:38:27).

Anna Hill  zvítězila ve druhém nejlepším čase (1:24:39) naší trati mezi ženami. I další v pořadí běžely velmi rychle. Druhá byla Natálie Vašíčková. Její čas 1:25:41 je teď čtvrtý nejlepším časem našeho půlmaratonu. Mezi nejlepší deset časů historie se vešla i třetí Markéta Formánková (1:27:16).

Kategorii 40-49 let opanovala Iva Didová (1:41:52). Druhá byla Lenka Bartošová (1:43:47) a bronz si vyběhla Zuzana Kubinová (1:44:37).

Lenka Bayerová byla jedinou medailistkou, která obhájila medaili z našeho únorového půlmaratonu. V kategorii 50+ se posunula ze třetího na první místo časem 1:48:00. Druhá byla Vladimíra Šebková (1:56:48) a třetí v této kategorii byla Anna Křepelová (1:58:54), nejpilnější ženská sběratelka účastí na našich závodech. Tento byl její devadesátý šestý.

V podkategorii běžců 60+, kterou na místě nevyhlašujeme, si nejlépe mezi muži vedl Rudolf Dolejš (1:38:49) a mezi ženami již zmíněna Anna Křepelová.

Nejlepší na 5 km

V doprovodném závodě na 5 km zvítězil Šimon Beránek ve skvělém čase 16:45. Pod 17 minut stlačil svůj čas ještě Štěpán Kačena (16:56). Pro třetí místo si doběhl Daniel Kupidlovský (17:09).

Mezi ženami zvítězila Jaroslava Pokorová (23:36) a dokázala tak obhájit své vítězství z minulé soboty, kdy byla zlatá v našem každoměsíčním měření sil na 5 km v kategorii 40+. Druhá doběhla do cíle Markéta Veselá (24:48). Bronz získala za čas 25:50 Klára Hendrichová.

Díky a v listopadu ahoj

Díky všem běžcům, kteří na náš třináctý půlmaraton dorazili. Gratuluji všem, kteří si zaběhli svůj osobní rekord a že jich dle vašich reakcí nebylo málo. Dost z vás za to vděčí i skvělým vodičům, kteří běželi v této sestavě: Petr Šnábl (1:30), Jan Seidl (1:40), Láďa Pavelka (1:45), Petr Eliáš (1:50) a Štěpánka Martanová (2:00). Děkujeme za skvěle odvedenou práci!

Děkujeme také našim partnerům, kteří věnují ceny pro nejlepší běžce v závodě: pivovar Moucha, Lifefood, Top4Running, Bowling Radava a Mercuria Laser Game.

Na viděnou se budu těšit na našem poslední letošním závodě na 5 a 10 km v sobotu 26. listopadu.