Po sté na stezce v Braníku

Nejen Česko, ale i my oslavujeme letos stovku. V září jsme se totiž už po sté společně sešli na cyklostezce v Braníku na silniční závod VAŠÍ LIGY. Kdo byl na stém závodě nejlepší a kdo má nejvíc účastí?

Zářijový závod

Letos po desáté se uskutečnil závod Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Na 10 km vystartovalo do závodu 106 běžců.

IMG_0308.JPG

Tradičně o něco méně závodníků přilákal závod na 5 km. Přišlo si jich zaběhat 66.

IMG_0326.JPG

Nejlepší zářijový běžci

5 km

První v cíli byl Michal Burian. V cíli měl čas 16:39. Pod 17 stlačil svůj čas také druhý v pořadí Lukáš Nevařil (16:55). A pro bronz si doběhl Jakub Skalka v poetickém čase 17:17.

IMG_0799.JPG

V kategorii 40+ zvítězil Pavel Tall. Časem 18:01 byl celkově šestý. Na stupně vítězů v této kategorii se dostali ještě běžci, kteří doběhli těsně za sebou: Ondřej Homolka (19:31) a Aleš Princ (19:36).

IMG_0789.JPG

Ani první žena v cíli na sebe nenechala dlouho čekat. V čase 19:12 doběhla celkově na 13. místě Pavla Hochmanová. Jen jsme ji lehce omladili a tak byla zařazena do kategorie do 40 let. To nic nemění na jejím vítězství! V kategorii do 40 let tedy zvítězila po závodě vyhlášená jako druhá Iveta Vlčková (19:42). Na druhém místě doběhla (původně třetí) Ekaterina Zanozina (19:47). A na stupně vítězů se měla dostat ještě Petra Davídková (21:13). Za chybu se omlouváme. Stane se jednou nebo maximálně dvakrát za deset let... Medaile vyměníme :)

IMG_0798.JPG

V kategorii 40+ tedy zvítězila již zmíněná Pavla Hochmanová. Druhé místo si vyběhla Lenka Kotecká a pro třetí původně druhá Monika Kadlecová (21:39). Pro původně třetí Zuzanu Polanskou (21:54) zbylo tedy až čtvrté místo.

IMG_0786.JPG

Běželi s námi také běžci v kategorii do 15 let. Nejrychleji byl v cíli Marek Krátký (22:27). Pro stříbro v této nejmladší kategorii si doběhl Tomáš Mácha (27:59) a medaile byla připravena také pro třetí Kateřinu Krátkou (32:32).

IMG_0780.JPG

10 km

Po delší době se u nás na závodě ukázal Milan Svoboda. A bylo z toho hned zlato. 10 km zdolal za 35:20. To na druhé a třetím stupínku se objevili běžci, kteří si zopakovali pódiové umístění ze srpna: Vojtěch Bližňák (35:45) a Jan Svatoň (35:57). Jedinou kaňkou tak zůstal fakt, že třetí stupínek máme moc malý a Honzovi se na něj nevešly obě dcerky. Příště tedy holky střídání! :)

IMG_0805.JPG

Čtvrtý celkově a ve skvělém čase 36:16 dosáhl na vítězství v kategorii 40+ Jiří Kabelka. Jen o 9 vteřin zpět zaostal Jan Havránek (36:25). A výkonem jen těsně nad 37 minut si doběhl pro bronz Jan Hušák (37:15).

IMG_0796.JPG

Ženskou kategorii se nám na 10 km povedlo vyhlásit správně. Zvítězila Magda Čípová (39:52). Druhá byla vítězka posledního závodu Veronika Jančová (43:06) a pro třetí místo si doběhla Veronika Danielová (44:05).

IMG_0803.JPG

V kategorii 40+ obhájila své první místo ze srpnového závodu Denisa Myslivcová (44:07). Třetí medaili z jednoho závodu přidala do rodinné sbírky Lucie Krátká (44:59). A třetí v této kategorii byla Dita Punčochářová (45:38).

IMG_0793.JPG

Ve středu jsme měli po delší době odvážlivce na distanci 10 km mezi mladíky do 15 let. Pro zlato si doběhl DAvid Nechyba v krásném čase 44:32.

IMG_0783.JPG

Z historie závodu

Děkujeme všem, kdo chodí na naše závody. Jsme moc rádi, že tento zářijový byl už náš stý na cyklostezce v Braníku!

Můžeš se podívat na video, kde najdeš fotku z každého našeho závodu od jeho počátku v roce 2010.

Někteří běžci jsou nám opravdu věrní! Víš, kdo má nejvíce startů na našich závodech? Je to tato sedmička (snad jsme na nikoho nezapomněli :) ):