Listopadový závod ukončil letošní ročník

Dvanáctým letošním závodem na 5 a 10 km jsme v Braníku ukončili třináctý ročník našich silničních závodů. Komu se v tomto závode dařilo nejvíce?

Startujeme

Celkem 200 běžců a běžkyň se přiběhlo rozloučit s letošní sezónou silničních závodů VAŠÍ LIGY v Braníku. Celkem 138 jich zvolilo delší trať na 10 km.

Na 5 km vyběhlo 35 mužů a 27 žen.

Nejlepší na 5 km

Prvním běžcem v cíli byl Pavel Wohl. Zdolal 5 km za 16:47. Celkově pátý doběhl Radek Petr (17:54) a stačilo to na druhé místo v kategorii do 39 let. Mezi nejlepší 3 v kategorii se dostal ještě celkově devátý Matan Fuks (18:29).

Velmi vyrovnaný souboj jsme sledovali o vítězství kategorii 40+. O pouhé 2 vteřiny zvítězil Josef Procházka (17:13) před Martinem Horkuličem. Dalších 22 vteřin za druhým zaostal třetí v kategorii Jiří Kadlec.

Ještě vyrovnanější to bylo v ženské kategorii. O 1 vteřinu před Annou Lottmann zvítězila Jana Zímová (18:42). A jen 7 vteřin za vítězkou proběhla cílem třetí Míša Eliášová.

V kategorii 40+ zvítězila Martina Bradáčová (20:29), která za svými zády nechala druhou Petru Rappoccio (22:07) a třetí Marii Kunstátovou (23:35).

Karolína Kunstátová tentokrát byla jedinou účastnicí mladší 15 let a vítězství jí tak nikdo nemohl sebrat. Závod na 5 km dokončila v čase 32:33. Karolína také jako první účastnice do 15 let odběhla všechny závody na 5 nebo 10 km v jednom ročníku.

Josef Procházka byl celkově druhý a zároveň také nejlepším běžcem v kategorii běžců 50-59 let. Mezi ženami v této věkové kategorii zaběhla nejrychlejší čas druhá v souhrnné kategorii 40+ Petra Rappoccio. A běželi také běžci starší 60 let. Nejlepší čas z nich měl Václav Krouský (32:18).

Nejlepší na 10 km

Na 10 km byl nejrychlejší Karel Splítek (33:38). Druhý doběhl do cíle Lukáš Nevařil (34:02). A třetí místo z listopadového měření sil bral Martin Muzikář (35:28).

Člen klubu stovkařů Jiří Kabelka (36:25) celkově doběhl do cíle jako pátý ovládl kategorii 40+. Druhé místo si časem 37:59 vyběhl Milan Langr. Mezi nejlepší 3 se v kategorii dostal ještě Martin Ňorek (39:20).

Nejrychlejší ženou v závodě byla Natálie Vašíčková (38:36). Stříbrnou medaili získala za čas 39:37 Natalie Hyde. Nejlepší trojici žen uzavřela Alexandra Loškoski (40:35).

Eva Drábeková doběhla do cíle jako čtvrtá žena v pořadí. Časem 41:23 si však zajistila zlatou medaili v kategorii 40+. V této kategorii ji doplnily na stupních pro 3 nejlepší Denisa Myslivcová (44:36) a Dita Punčochářová (45:02).

V kategorii běžců 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujem, zaběhl nejrychlejší čas Martin Kuchař (40:47). Mezi ženami ve věku 50-59 let zaznamenala nejlepší čas Dana Jiřičná (46:30). Chvíli za Danou proběhl cílem i nejrychlejší muž starší 60 let Jan Kozák (46:59). A pozornost si zaslouží také členka klubu stovkařů Anna Křepelová, která neměla konkurenci mezi ženami 60+.

Děkujeme a brzy zase na viděnou

Děkujeme všem běžcům, kteří na naše silniční závody v letošním roce zavítali. O celém ročníku si budeš moct brzy přečíst v samostatném článku. Čtrnáctý ročník zahájíme hned na Nový rok. Do té doby si s námi můžeš ještě zaběhnout Trail do Háje.

Poděkovat bychom chtěli také našim letošním partnerům: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.