Křepelová v klubu stovkařů

Anna Křepelová se na červnovém závodě VAŠÍ LIGY v Braníku stala první ženou v klubu stovkařů, tedy těch, kteří s námi zaběhli 100 závodů. Stala se celkově šestým členem tohoto seskupení našich nejvěrnějších běžců.

Startujeme

Do červnového závodu nejprve vyběhlo 83 běžců na 10 km.

Následovalo je početnější pole na 5 km čítající 200 nohou.

Nejlepší na 5 km

Těžko uvěřitelný kousek se povedl Martinu Muzikářovi. Během necelých 15 minut vyhrál 2 závody. Jak to dokázal? V 18 hodin totiž běžel první úsek štafety 4x5 km od RunCzechu ve Stromovce (5 km za 16:09). V 18:59 přebíral už číslo u nás v Braníku a když už byl na trati, tak dobíhal poslední člen jejich štafety jako vítěz Chambers Cupu (kategorie pro zaměstnance obchodních komor). Martin pak zdolal u nás 5 km za 17:18 a závod vyhrál o 4 vteřiny před druhým Šimonem Tejkalem. V kategorii do 40 let je mezi nejlepší trojicí doplnil Robin Šemotl (17:43).

Ve skvělé formě se teď na našich závodech představuje Michael Smith. V červnu s námi vyhrál už druhý závod v kategorii běžců 40+. Po vítězství na Trailu Zlíchovskými vyhlídkami zvítězil i na 5 km v Braníku. Zlato bral za 17:33. Stejně jako na Trailu Zlíchovskými vyhlídkami ho doplnil na stupních Jan Hušák (18:13). Jen tentokrát se před něj dostal ještě Vítězslav Král (18:09).

Mezi ženami zvítězila na 5 km Johanka Šafránková (19:17), která se jako jediná na trati dostala svým časem pod 20 minut. Na stupních pro nejlepší 3 ji doplnily Renata Vosátková (20:16) a Markéta Honová (20:26).

Stejně jako Micheal Smith, tak i Eva Drábeková s námi vyhrála během června na druhém závodě v kategorii 40+. Závod na 5 km zdolala za 20:31. Stříbro získala Radka Laryšová (21:43) a druhý bronz ze závodu přidala do rodinné sbírky Radana Hušáková (22:40).

Mezi kluky do 15 let zvítězil David Bardějovský (23:34) před Pavlem Štrálem (48:44).

Mezi dívkami do 15 let zdolala nejrychleji 5 km Michelle Štrálová (26:22) a zvítězila tak před Karolínou Kunstátovou (28:11), která letos ještě ani jedno nevynechala.

V kategorii běžců 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, zaběhli nejlépe 5 km Jiří Mentus (19:13) mezi muži a Iveta Nováková (25:01) mezi ženami (na fotce níže). Nejrychlejší čas mezi běžci 60+ zaznamenal Milan Svoboda (28:38).

Nejlepší na 10 km

Mikuláš Novotný běžel na čele závodu a již několik desítek metrů před cílem se radoval z vítězství. Nicméně ho ještě zkusil předběhnout Michal Kubíček. Užuž to vypadalo, že se mu to povede, ale Mikuláš ještě dokázal na jeho útok reagovat a o 1 vteřinu opravdu zvítězit. Mezi nejlepší 3 v kategorii do 40 let se ještě dostal celkově čtvrtý Jan Zahradník (36:02).

Celkově třetí Tomáš Hejl zvítězil časem 35:38 v kategorii 40+. Druhý v této kategorii doběhl do cíle Petr Kořán (36:30) a další medaili z našich závodů si nenechal ujít bronzový Jiří Kabelka (37:14).

Janu Jelínkovou jsme na květnovém závodě omylem označili jako vítězku, když doběhla třetí. Vypadá to, že ji to zdravě naštvalo a tentokrát dokázala v čase 43:25 zvítězit už opravdu. Druhá v kategorii do 40 let byla Petra Volková (49:36), která za vítězkou zaostalo o více než 6 minut. Nina Větrovská doběhla celkově mezi ženami sice až na devátém místě, ale v kategorii do 40 let z toho bylo třetí místo.

Mezi běžkyněmi 40+ se dostaly mezi 3 nejlepší tradiční účastnice našich závodů. Zvítězila Petra Davídková (45:20) před Lenkou Bartošovou (47:26) a Danou Jiřičnou (47:28).

V podkategorii 50-59 let si nejlépe vedl Tomas Rund (40:57). Mezi ženami pak celkově třetí ze 40+ Dana Jiřičná. Nejrychlejší čas mezi běžci 60+ zaběhli Vladimír Vacarda (40:29) na fotce níže a Anna Křepelová (56:12).

Stý závod

Po Milanu Cibíkovi, Jirkovi Sladkém, Milanu Hlavovi, Pavlu Kolocovi a Jirkovi Kabelkovi se stala dalším členem klubu stovkařů  Anna Křepelová. Do tohoto klubu běžců se 100 účastmi na našich závodech se dostala jako první žena.

Díky a na viděnou v srpnu

Děkujeme všem, kteří dorazili na náš červnový závod. Na viděnou se budu těšit až 2. srpna. Červencový závod je totiž kvůli střetu s jinými závody posunut až na tento termín.

Poděkovat bychom chtěli také našim partnerům: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.