Když je v Praze abnormální hic...

2. Srpen 2018
...přijď si zaběhat do Braníku! Celkem 135 běžců vyrazilo na trať letošního osmého závodu Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Po závodě jsme navíc společně uhasili žízeň v pivovaru Moucha :)

Startujeme

Do závodu na 10 km vystartovalo 89 běžců a i přes enormní vedro nedokončili jen 2. Paráda!

IMG_4135.JPG

Kratší trať přilákala méně běžců. Tentokrát jich na trať vyběhlo 46. A mimo jedné dokončili závod všichni.

IMG_4146.JPG

Rychlá pětka

Závod na 5 km byl velmi rychlý. Z vítězství se radoval Jiří Matoušek. A časem 16:11 vyrovnal druhý nejlepší výkon trati! Druhý doběhl Vojtěch Šulc (17:21) a třetí patnáctiletý mladíček Daniel Straka (17:39).

IMG_4421.JPG

I mezi ženami byl zaběhnutý čas z top 10 běžeckých časů trati. Postarala se o to časem 18:49 Kateřina Kratochvílová Krieglová. A je to její šestý zápis v desítce nejlepších časů historie. Tento byl devátý nejlepší. Na místě druhém v kategorii do 40 let doběhla Iveta Vlckova (20:50) a třetí o 6 vteřin později Lujza Sláviková (20:56), která si jediná pro cenu dorazila do pivovaru.

IMG_4418.JPG

V kategorii 40+ zvítězil mezi muži Ondřej Teplý (19:34). Celkově byl na devátém místě. Stříbro si vyběhl Miloslav Hošpes (20:14) a bronz získal Karel Kodr (21:21).

IMG_4412.JPG

Celkově druhá mezi ženami, vítězka v kategorii 40+ a jedenáctá celkově, čas 19:47. To je bilance Pavly Hochmanové. Druhá a třetí v pořadí kategorie 40+ byly tradiční účastnice našich závodů Jaroslava Marounková (28:21) a Jana Šafránková (28:26).

IMG_4410.JPG

Klobouk dolů sluší sejmout před Jiřím Pejpalem. Ten si s nástrahy trati poradil ve věku 84 let!

IMG_4265.JPG

Desítka, jedenáctka, dvanáctka

Na 10 km byl v cíli první Jan Koutný (36:33). A Honzům se dařilo. Druhý totiž doběhl Jan Svatoň (36:54). Třetí místo patřilo Radku Dragounovi (37:13).

IMG_4424.JPG

Vítězslav Král doběhl do cíle na sedmém místě. Ale v kategorii 40+ s časem 39:23 zvítězil. Na stupních pro tři nejlepší běžce této kategorie ho doplnili ještě Bohumil Rohlíček (39:50) a Radek Dvořák (40:20).

IMG_4416.JPG

V ženské kategorii na 10 km zvítězila Veronika Jančová v poetickém čase 44:44. Místo druhé obsadila Zuzana Kynclová (46:38) a pro třetí místo v kategorii do 40 let si doběhla Sára Haspeklová (48:07).

IMG_4422.JPG

Denisa Myslivcová (47:52) zvítězila v kategorii 40+ těsně před Danielou Perglerovou (48:01). A na místě třetím doběhla do cíle Alena Vozdová (53:46).

IMG_4414.JPG

Jako poslední do cíle doběhl Pavel Koloc. O něm je známo, že vedra nemá rád a tak těsně stihl limit závodu, který je 80 minut. Stopky se zastavily na čase 1:18:38.

IMG_4405.JPG

Po doběhnutí desítky jsme se na vyhlášení přesunuli do pivovaru Moucha, kde si běžci mohli dát čepovanou jedenáctku nebo dvanáctku :)

Pozvánka na další naše srpnové závody

NOVINKA = Trail Modřanskou roklí (22.8.)

Srpnový závod (29.8.)

Díky všem, co jste dorazili na náš červnový závod. Díky patří také partnerům Lifefood, Pivovar Moucha, SportHero a SaunaSpot a PinkPower.cz.