Načítám…

Pravidla roundnet ligy v Praze

 1. Vocode?
  1. Jde o naší unikátní ligu roundnetu mužských, ženských i smíšených dvojic.
  2. Zaplatíš startovné a vyplníš dotazník a my vás zařadíme na takovou úroveň, abyste si co nejlépe zahráli.
  3. Dodáme vám 4 vyrovnané soupeře každý měsíc.
  4. Zápasy si domluvíte sami kdy a kde vám to vyhovuje. Doporučujeme použít naše domlouvací rozhraní.
  5. Liga se bude hrát podle oficiálních pravidel - s výjimkou nového pravidla 5.6 (No Hit Zone), které má ztížit pozici útočícímu týmu.
  6. Liga se hraje na Spikeball Pro setu, pokud se soupeři nedomluví jinak. 
  7. Zápas se hraje na 3 vítězné sety do 21 bodů bez ztrát. Za stavu 20:20 musíte vyhrát o 2 body. Za stavu 29:29 strana, která získá 30. bod, vyhraje set.
  8. Výsledky zápasů zapíšeš na web a dle nich dostaneš další měsíc lepší či horší soupeře.
  9. Ligový ročník se skládá z podzimní, jarní a letní sezóny.
  10. Každá sezóna se skládá ze 4 kol, která přibližně odpovídají kalendářním měsícům.
  11. Startovné se platí 150 Kč za jedno kolo (měsíc) a platba na další kolo se strhává automaticky 7 dní před začátkem dalšího kola.
  12. Odměňujeme nejlepší hráče ročníku, ale také losujeme spoustu cen pro celoroční hráče.
  13. Pokud do sezón nastoupíš s různými spoluhráči, nasadíme nový tým na uhranou úroveň předchozího týmu, ale body do žebříčku sbíráte od nuly.
  14. Teď už víš jak na to, tak pojď na to, zlato.
 2. Domluvy a omluvy
  1. Na začátku každého kola vám e-mailem pošleme seznam soupeřů a odkaz do skupiny, ve které si můžeš ihned začít domlouvat zápasy. Termín a místo zápasu si se soupeři zvolíte sami.
  2. Termíny můžeš jednoduše navrhnout ve své skupině zde na webu, e-mailem nebo telefonicky.
  3. Místo odehrání si se soupeři domluvíte sami. Zápasy se dají odehrávat v parcích, na travnatých plochách nebo na beachvolejbalových kurech.
  4. Pravidlo 5 dnů a malá skreč: Ideální je, aby se zápasy odehrávaly v průběhu celého měsíce. Pokud chcete, můžete samozřejmě všechny své zápasy odehrát jen v posledním možném týdnu, je ale důležité, abyste o tom soupeřům dali včas vědět. Sami si své zápasy pak naplánují tak, aby jim zápas s vámi vyšel v termínu podle vašich možností. Proto navrhněte termíny zápasů co nejdříve - nejpozději do pěti dnů od začátku kola. Pokud na začátku kola nemůžete hrát, nebo se domlouváte telefonicky, napište, prosím,  soupeřům vzkaz do omluv - díky plánovači zápasů můžete psát omluvu nebo navrhovat termíny klidně měsíc před začátkem nového kola. Po pěti dnech kola se hráčům, kteří nenavrhli termín, nenapsali vzkaz, nemají zapsaný výsledek zápasu nebo nejsou aktivní pod termíny soupeřů, zapíše automaticky tzv. malá skreč s:3 nebo s:s.
  5. Malá skreč má za úkol nekomunikující hráče vybudit k aktivitě. Kdy dostanete malou skreč? Když do pěti dnů od začátku kola nesplníte ani jednu z následujících podmínek:
   1. když soupeřům v Plánovači zápasů nenavrhnete žádný termín
   2. když nenapíšete vzkaz do Omluv
   3. když nezapíšete výsledek zápasu
   4. když v domlouvání zápasů nereagujete na termíny soupeřů
  6. Malé skreči se můžete velmi snadno vyhnout, stačí dobře komunikovat. Když už malou skreč obdržíte, vezměte telefon a co nejdříve se ozvěte soupeřům nebo na webu navrhněte co nejvíce možných termínů k odehrání zápasu. Je na soupeřích, jestli s vámi zápas odehrají nebo vám druhou šanci nedají. Věříme ale, že všichni v lize chceme zápasy odehrávat a skrečí bude minimum. Pokud se zápas odehraje, stačí zadat správný výsledek zápasu obvyklým způsobem. Pokud se zápas neodehraje, změní se malá skreč na konci kola na skreč velkou.
  7. Domluva po telefonu nebo e-mailem. Domlouváte-li zápasy telefonicky nebo e-mailem, musíte do pěti dnů od začátku kola soupeře buď kontaktovat s termíny zápasů nebo jim nechat vzkaz v záložce Omluvy a diskuze, že se jim brzy telefonicky nebo mailem ozvete. Domluva zápasů je v tuto chvíli na vás. Vy musíš soupeře kontaktovat jako první. Pokud se soupeřům neozvete, mají nárok na zapsání skreče 3:S z jejich pohledu.
  8. Nemůžete na domluvený zápas? Buďte ohleduplní a soupeřům co nejdříve zavolejte nebo pošlete SMS, ať na místo zápasu nejezdí zbytečně. Pokud se se soupeři nedomluvíte na náhradním termínu, vzniká jim nárok na výhru 3:S (skreč).
  9. Jdete pozdě? Dejte o sobě  soupeřům vědět, pošlete SMS nebo zavolejte. 
  10. Pokud jeden z hráčů týmu nemůže z důvodu nemoci nebo zranění odehrát zápas nebo zápasy v daném měsíci, může spoluhráč pozvat k zápasu náhradníka. Náhradník musí být na odpovídající nebo horší úrovni jako zraněný. S náhradníkem musí ještě před začátkem zápasu souhlasit soupeř. V případě dlouhodobějšího výpadku jednoho z hráčů je nutné založit nový tým a napsat správci, aby z ligy odhlásil tým původní a přihlásil bezplatně tým nový.
  11. Nemůžete v daném měsíci hrát vůbec? Dejte o tom, prosím, soupeřům vědět co nejdříve to zjistíte! A poté zapište výsledek S:3 z vašeho pohledu. 
  12. Pokud víte, že v příštím měsíci nebo měsících nebudete moci hrát vůbec, nastavte požadovanou pauzu kliknutím na Odhlásit z ligy na stránce Můj přehled
  13. Ať se snažíme sebevíc, liga je o lidech. Prosím, buďte v komunikaci aktivnější než vaši soupeři. Nevíte, jaké měli dětství.
 3. Kolik vezu domu bodů?
  1. Hned po zápase se prosím dohodněte, kdo výsledek zapíše. Většinou si tento radostný krok užije vítězný tým a bezprostředně po zápase zapíše výsledek v poměru setů na web (např. 3:1). Pokud jste prohráli, raději se ujistěte, že soupeř výsledek správně zapsal a pokud tak bezprostředně neučinil, udělejte to za něj. Jako první vždy zapisujete vlastní počet vyhraných setů. Míčky uhrané v jednotlivých setech se nezaznamenávají. Výsledek zapište maximálně do 24 hodin po zápase.
  2. Na základě zapsaného výsledku dostanete přidělené body. Viz tabulka:

   Výsledek 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S:S 3:S S:3
   Počet bodů 7 6 5 2 1 0 -2 6 0
  3. Ve výjimečných případech, kdy je skupina 4členná (6členná), získávají její hráči za odehrané zápasy body přepočítané tak, jako by byla skupina 5členná. Konkrétně podle vzorce „získané body krát 4/(x-1), kde x je počet lidí ve skupině“. Celkový součet bodů ze všech zápasů je zaokrouhlen na celá čísla. Toto pravidlo je zavedeno, aby hráči neměli nevýhodu (výhodu) v počtu získaných bodů do žebříčku oproti hráčům hrajícím v 5členných skupinách.
  4. Pokud výsledek zapíšete špatně, do 10 minut od zapsání můžete výsledek sami opravit přímo v tabulce s výsledky. Po uplynutí 10 minut můžete v tabulce s výsledky nahlásit špatný výsledek správci vyplněním formuláře. Stačí kliknout na špatný výsledek. Pokud výsledek zadal soupeř, zkontrolujte jeho správnost. Po ukončení kola lze výsledky reklamovat maximálně do 12 hodin následujícího dne.
  5. Co se stane, když nezadáme výsledek? Na konci kola se automaticky zapíše výsledek S:S a odečtou se oběma týmům 2 body. Proto pozor, ať zbytečně nezapomenete zapsat výsledek a nepřijdete tak zbytečně o body. Po ukončení kola lze výsledky reklamovat maximálně do 12 hodin následujícího dne.
  6. Body, které ze všech zápasů v daném kole získáte, se sčítají. Podle nich se tvoří pořadí týmů ve skupině. Body ze zápasů se sčítají spolu s body za pořadí ve skupině a s body za úroveň (viz níže oddíl 5). Celkově se z nich tvoří i žebříček všech týmů v lize v daném kole. Žebříček se po zapsání každého výsledku vždy aktuálně přepočítává.
  7. Hraj prosím fair-play, hrajeme pro radost ne pro body.
  8. Nezapomeňte se počtem bodů pochlubit manželkám nebo milencům.
 4. Co když se nedohodneme? Spory a skreče
  1. Pokud se vaši soupeři bez omluvy nedostaví k domluvenému zápasu, znamená to pro vás vítězství 3:S (skreč).
  2. Pokud se soupeři z domluveného zápasu omluví, zkuste se spolu domluvit a najít nový termín. Pokud ho už nenaleznete, připadá vítězství 3:S pro vás. Věříme ale, že chcete, stejně jako my, co nejvíce zápasů odehrát. To je hlavní smysl ligy.
  3. Pokud vám byla zapsána malá skreč (viz pravidla 2.3 a 2.4), nejsou soupeři povinni na vaše pozdější návrhy k odehrání zápasů nijak reagovat. Odehrání zápasu je tedy na jejich dobré vůli. My ale věříme, že se většina zápasů podaří i přes zapsanou malou skreč odehrát a výsledky se změní. Odehrávání zápasů je hlavním smyslem ligy.
  4. Pokud se zápas nedohraje, a nedohodnete-li se soupeři na dohrávce v jiném termínu, o výsledku rozhoduje následující v tomto pořadí:
   1. Pokud jeden ze soupeřů přišel pozdě, prohrává nedohrané sety kontumačně.
   2. Pokud oba soupeři přišli včas, rozhodují dohrané sety (např. 2:1, zapíše se 3:2). Pokud je stav na sety 2:2, vyhrává rozhodující set ten, kdo má v právě probíhajícím setu více bodů (zapíše se 3:2).
   3. Pokud hráči nestihli rozhodující set ani rozehrát, vyhrává soupeř s lepším rozdílem vyhraných a prohraných míčů z předchozích setů.
   4. Pokud nemohou rozhodnout body 1 až 3, určí si hráči výsledek losem (hozením koruny).
  5. Pokud se zápas nedohraje z důvodu zranění jednoho z hráčů, které bylo způsobené nebezpečným činem protihráče, zbylé sety jsou přiznány týmu zraněného hráče.
  6. Pokud se zápas nedohraje z důvodu zranění jednoho z hráčů bez zavinění soupeřem, budou nedohrané sety zapsány v neprospěch týmu zraněného hráče. “Tým nezraněného hráče” získává zápas v poměru 3 : počtu setů vyhraných “týmem zraněného hráče”. V případě, že zranění není vážné, mohou se týmy domluvit na dohrání ve zbývajících dnech kola a výsledek zapsat až po dohrání zbylých setů nebo odehrání nového zápasu. Odehrání náhradního zápasu je však čistě dobrovolné.
  7. Moudřejší ustoupí. Jste vy ti moudřejší?
 5. K čemu mi ty body jsou? Systém ligy.
  1. Jedno kolo VAŠÍ LIGY trvá přibližně jeden kalendářní měsíc, viz níže oddíl 6.
  2. Ve skupině je v každém kole 5 týmů včetně tvého (výjimečně 4 či 6) a hrajete zápas každý s každým.
  3. Dle vašich výsledků v tomto kole se pohybujete v žebříčku výše či níže a v dalším kole hrajete s lepšími či horšími soupeři.
  4. Ligový ročník se skládá ze 3 sezón a každá sezóna ze 4 kol. Na konci každé sezóny vyhlásíme nejlepší týmy sezóny.
  5. Nově přihlášené týmy začínají hrát rovnou ve skupině odpovídající jejich úrovni a to na začátku jakéhokoli nového kola, i v průběhu sezóny. O vaše co nejpřesnější nasazení se správce pokusí dle vámi vyplněného dotazníku, osobní konzultace či dle dalších informací správce.
  6. Pokud během vašich prvních kol v lize zjistíte, že vaše nasazení do ligy neodpovídá vaší úrovni hry, skontaktujte správce a ten se to pokusí napravit.
  7. Jak vidíš na obrázku, schéma ligy má 3 možné struktury dle počtu týmů.
  8. Při počtu do 38 týmů jde o skupinky pod sebou.
  9. Při počtu 39-93 týmů jsou skupiny uprostřed umístěny paralelně 2 vedle sebe, to umožňuje lepší obměnu soupeřů a také rychlejší pohyb nahoru a dolů ligou.
  10. Při počtu 94 a více týmů jsou paralelní skupiny uprostřed schématu dokonce 3 vedle sebe, což obměnu i pohyb ještě více usnadňuje.
  11. úroveň ligy počet týmů do 38 počet týmů 39-93 počet týmů 94 a více
   profíkzačátečník
  12. V úrovních s paralelními skupinami jsou týmy každé kolo náhodně namícháni do jedné ze skupin. Tím je zajištěna dostatečná obměna soupeřů.
  13. Soupeři ve skupině v novém kole jsou určeni na základě vašich bodů v žebříčku minulého kola. Body získáváte za výsledky zápasů (oddíl 3), dosažené pořadí ve skupině (5.13-5.14) a za úroveň skupiny (5.15) v lize.
  14. Pořadí ve skupině je ohodnoceno těmito body (mimo výjimky v bodě 5.14):
   1. 1. místo 14 bodů
   2. 2. místo 11 bodů
   3. 3. místo 0 bodů
   4. 4. místo -11 bodů (ve výjimečném případě 6členné skupiny 0 bodů)
   5. 5 .místo -14 bodů (ve výjimečném případě 6členné skupiny -11 bodů)
   6. 6 .místo -14 bodů
  15. Výjimky pro bodování pořadí ve skupině jsou v těchto případech (z důvodu plynulejšího přechodu v schématu ligy):
   1. Při rozšíření z 1 na 2 paralelní skupiny (často mezi 3. a 4. úrovní): týmy na 2. místě v úrovni pod rozšířením mají 3 body (místo 11 bodů)
   2. Při rozšíření ze 2 na 3 paralelní skupiny (často mezi 6. a 7. úrovní): týmy na 2. místě v úrovni pod rozšířením mají 5 bodů (místo 11 bodů)
   3. Při zúžení ze 3 na 2 paralelní skupinu: týmy na 4. místě (u 5. místa v 6členné skupině) v úrovni nad zúžením mají -5 bodů (místo -11 bodů)
   4. Při zúžení ze 2 na 1 paralelní skupinu: týmy na 4. místě (u 5. místa v 6členné skupině) v úrovni nad zúžením mají -3 body (místo -11 bodů)
  16. Při shodě bodů za zápasy mezi 2 či více týmy rozhodují o pořadí ve skupině tato kritéria:
   1. vzájemný zápas (pokud mají stejně bodů 2 týmy). Při shodě bodů 3 a více týmů se bere v úvahu minitabulka tvořená pouze z výsledků mezi těmito týmy a rozhodují postupně tato kritéria:
    1. body ze vzájemných zápasů v minitabulce
    2. rozdíl vyhraných a prohraných setů ze vzájemných zápasů v minitabulce
    3. počet vyhraných setů ze vzájemných zápasů v minitabulce
    4. Pokud ani jedno z kritérií v minitabulce nerozhodlo, rozhoduje se dále dle bodu 5.15.2 .
   2. rozdíl vyhraných a prohraných zápasů v celé skupině
   3. počet vyhraných zápasů v celé skupině
   4. rozdíl vyhraných a prohraných setů v celé skupině
   5. počet vyhraných setů v celé skupině
   6. pozice v žebříčku minulého kola
   7. dřívější registrace na webu
  17. Body za úroveň skupiny jsou určeny tak, že nejnižší úroveň získává 20 bodů a každá vyšší úroveň o 20 bodů více.
  18. Na začátku nového kola vezmeme žebříček z kola minulého a od shora ho po 5 týmech (až na výjimky) rozdělíme do skupinek.
  19. Vaše skupina v novém kole někdy nemusí přesně odpovídat žebříčku na konci minulého kola. Do ligy totiž přibývají nové týmy, vrací se týmy, kteří pozastavily účast a nebo z ligy týmy odcházejí. Nemusíte se tedy najít ve skupině, ve které jste čekali, nicméně pokud jste měli postoupit výš, budete mít lepší soupeře, i když budete hrát v nižší skupině. Zároveň je ale v zájmu ligy zařadit tyto nové týmy do ligy tak, aby byla liga co nejvyrovnanější.
  20. Správce provádí na začátku každého nového kola (tedy i na začátku nové sezóny) rozřazení, které probíhá poloautomaticky přibližně takto:
   1. Vycházíme z pořadí týmů v žebříčku minulého kola.
   2. Správce vyřadí týmy, které pozastavují hru v lize nebo končí.
   3. Správce přidá nové týmy dle jejich úrovně podle vyplněného dotazníku. Nové týmy nasazujeme o trošičku níže, než je jejich odhadovaná úroveň.
   4. Správce přidá týmy, kteří se vrací do hry po pozastavení účasti, o něco níže, než byla jejich minulá úroveň.
   5. Takto sestavené pořadí týmů se rozdělí do skupinek po 5 týmech.
   6. Pokud počet týmů v lize není dělitelný 5, tak mohou v nejnižších úrovních vzniknout skupiny po 4 nebo 6 týmech.
   7. Body z žebříčku kola vám okamžitě vstupují do žebříčku sezóny, kde se sčítají za všechna 4 kola sezóny.
  21. Při shodě bodů v žebříčku (kola/sezóny/ročníku) rozhoduje postupně následující:
   1. rozdíl vyhraných a prohraných zápasů (za kolo/sezónu/ročník)
   2. počet vyhraných zápasů (za kolo/sezónu/ročník)
   3. rozdíl vyhraných a prohraných setů (za kolo/sezónu/ročník)
   4. počet vyhraných setů (za kolo/sezónu/ročník)
   5. pozice v žebříčku minulého kola (jen u kola)
   6. dřívější registrace na webu
  22. Po skončení letní sezóny (konec září) se uzavře celoroční žebříček (součet bodů získaných za všechny tři sezóny ročníku), vyhlásí se slavnostně celkoví vítězové daného ročníku ligy a proběhne losování hodnotných věcných cen ze všech celoročních týmů.
  23. V losování může vyhrát kdokoli, kdo hrál ligu celý rok. Čím výše se tým v žebříčku umístí v každé ze 3 sezón, tím více tiketů do slosování získá. Maximálně může tým  získat 30 tiketů, 10 za každou sezónu (prvních 10 % získává 10 tiketů, druhých 10 % 9 tiketů, ..., posledních 10 % 1 tiket). Každý z hráčů týmu získává polovinu tiketů, tedy maximálně 5 za sezónu.
  24. Body jsou supr, ale soupeře kvůli nim prosím nezabíjejte. Hrajeme přece pro radost ze hry.
 6. Právnické kecy na závěr
  1. Přihlášením do ligy vyjadřuješ souhlas s těmito pravidly a se zveřejněním výsledků na www.vaseliga.cz .
  2. V zájmu lepšího fungování soutěže si vyhrazujeme právo upravit tato pravidla v průběhu soutěže.
  3. Pokud po dvě kola bez omluvy neodehraješ žádný zápas, budeš vyřazen z ligy, bez nároku na vrácení startovného.
  4. Pokud ti liga nedodala, to co slibuje, navrátíme ti po odůvodněné reklamaci startovné v plné výši.
  5. Hraješ na vlastní nebezpečí.
  6. Vznikne-li ti škoda účastí v této soutěži, nelze ji vymáhat na nás, organizátorech ligy.
  7. Pravidla, která jsme zde nezmínili, se řídí Oficiálními pravidly roundnetu.
  8. Kéž tyto právní kecy nikdy nepotřebuješ.

Harmonogram ročníku 2022

Podzimní sezóna

 • Říjnové kolo: 5.10. – 31.10.
 • Listopadové kolo: zimní přestávka
 • Prosincové kolo: zimní přestávka
 • Lednové kolo: zimní přestávka

Jarní sezóna

 • Únorové kolo: zimní přestávka
 • Březnové kolo: zimní přestávka
 • Dubnové kolo: zimní přestávka
 • Květnové kolo: 2.5. – 31.5.

Letní sezóna

 • Červnové kolo: 1.6. – 30.6.
 • Červencové kolo: 1.7. – 31.7.
 • Srpnové kolo: 1.8. – 31.8.
 • Zářijové kolo: 1.9. – 2.10.
Zkus to bez skreče a něco vyhraješ, člověče.

Hodně radosti na kurtu i v životě ti přeje tým VAŠÍ LIGY.

Platební metody

Platební metody

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím