Znovu závodíme

Po více než 5měsíční závodní pauze jsme se opět sešli na závodě. Se soupeřením na trati, startovními čísli a tak. Však si na to možná ještě vzpomínáš :)

Květnový závod

Po pěti přeměnách závodů na běžecké výzvy jsem se konečně mohli sejít k reálnému závodu, tak jak ho u nás znáš z dřívějška. Jen s drobnými omezeními v podobě respirátoru u prezence a rozděleného startu do dvou skupin, abychom dodrželi maximální kapacitu 100 lidí na jednom místě.

Nejlepší na 5 km

Prvním letošním běžcem v cíli byl Matěj Zima. Je vidět, že Matěj přes zimu asi dobře potrénoval, protože z toho byl čas 16:04, třetí nejlepší v historii našich závodů. A dlouho na sebe nenechali čekat ani další běžci. Druhý byl Tadeáš Mahel (16:36) a třetí Tomáš Maceček (16:49).

DSC_6919.JPG

Na celkovém 9. místě doběhl Jiří Kadlec. V loňském roce bychom o tom asi nepsali, ale letos jako nováček v kategorii 40+ v čase 17:36 v této kategorii zvítězil. O 12 vteřin za Jirkou byl Dušan Erbs (17:48) a o dalších 13 vteřin déle trvalo zdolat trať Janu Hušákovi (18:01).

DSC_6901.JPG

Nejlepší 3 ženy dělilo jen 18 vteřin. První v cíli byla Adéla Voráčková (19:06), druhá Kateřina Martínková (19:09) a třetí Zuzana Kynclová (19:24).

DSC_6912.JPG

V kategorii 40+ zvítězila Pavlína Polášková, která je v této kategorii první rokem, v čase 24:07. Dle jejích slov to bylo její první vítězství v životě. Spěchala však domů za synem, tak si ani nemohla užít ovace na místě. Druhá v cíli v této kategorii byla Martina Matejova (24:42) a třetí Jiřina Bílková (24:45).

DSC_6899.JPG

Mezi nejmladšími běžci do 15 let jsme měli jednoho zástupce. Jakub Kadlec tak zvítězil na celé čáře v čase 22:59.

DSC_6424.JPG

V nevyhlašované kategorii běžců 50-59 let byl nejrychlejší Pavel Tall (18:33) a mezi nejlepší tři se dostali ještě Lubomír Jokel (19:01) a jeden z našich dvou "stovkařů", běžců s více než 100 účastmi na našich závodech, Jiří Sladký (20:42). Nejrychlejším běžcem ve věku 60 let a více byl Jaroslav Hejzlar (21:02). V ženských kategoriích 50-59 let a 60+ bylo po jedné běžkyni. V mladší kategorii tak zvítězila Jarmila Kalistová (26:15) a ve starší Hana Fifková (25:38).

Nejlepší na 10 km

Na 10 km jsme se do top 10 časů historie nevešli, ale byly k vidění kvalitní výkony. Zvítězil Jan Máša (33:27). O druhé místo v kategorii do 40 let si to v přímém souboji v cílové rovince rozdali Vojtěch Bližňák a Šimon Beránek. Vojta v závěru našel více sil a v čase 35:12 si doběhl o 2 vteřiny před Šimonem pro stříbro.

Na celkovém druhém místě na 10 km doběhl do cíle Paul McCall (34:01) a bylo z toho první místo v kategorii 40+. Mezi nejlepšími třemi celkově doběhl také Daniel Kupidlovský (34:54), který bral stříbro v kategorii. Na třetím místě v kategorii byl Viktor Hradečný (36:15).

DSC_6911.JPG

Nejrychlejší ženou na 10 km byla Yazmin Vallejo (38:47). Obvyklá vítězka našich závodů Regina Procházková (39:12) se musela spokojit až s druhým místem. A v patách jí byla třetí Zuzana Bartasová (39:28).

DSC_6924.JPG

Katarína Třísková (46:07) zvítězila mezi ženami v kategorii 40+ o více než 2 minuty před druhou Evou Rivera (48:20). Těsně za Evou pak byla Markéta Teodoridu (48:27).

DSC_6905.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl nejrychlejší mezi muži Drahomir Koudelka (40:17) a mezi ženami celková vítězka 40+ Katarína Třísková. Jiří Vrabec (42:04) zvítězil mezi muži staršími 60 let a Anna Křepelová (55:27), nejčastější ženská účastnice našich závodů, byla jedinou a tím i vítěznou běžkyní v kategorii 60+.