Načítám…
Znovu ve středu

Po zimních víkendových závodech jsme opět přešli na letní středeční režim. Dubnový závod na 5 a 10 km na stezce v Braníku přilákal nejvyšší letošní účast na našich bězích 261 běžců a běžkyň.

V 19 hodin se postavili na start běžci na 10 km v celkovém počtu 146 hlav.

Následovala je o 5 minut později 115 běžců na poloviční distanci.

Nejlepší na 5 km

Na prvního běžce jsme nemuseli dlouho čekat. Jen 1 vteřinu přes 16 minut na trati strávil Jiří Procházka a zaběhl historicky sedmou nejrychlejší pětku na našich závodech. A další běžci mu byli v patách. Lukáš Nevařil ztratil na vítěze 14 vteřin a doběhl druhý. Třetí Vojtěch Horák byl o dalších 22 vteřin zpět.

Vítězem kategorie 40+ se stal Ricardo Goncalves (17:07). Další medaili do sbírky pro babičku přidal Václav Chadim (17:49). A bez medaile nezůstali ani Hušákovi zásluhou Honzi (18:04).

Držitelka rekordu trati na 10 km Gabriela Veigertová zaběhla sedmý nejrychlejší ženský čas naší trati (17:43). Jana Zímová se ve svém osobním rekordu (18:13) musela spokojit se stříbrem. Bronz brala Míša Eliášová (19:05).

V kategorii 40+ si pro vítězství doběhla Iveta Vlčková (19:58). O více než minutu zpět byla stříbrná Eva Drábeková (21:05) a bronz získala Blanka Lochmanová za 21:18.

Měli jsme také četné zastoupení mezi běžci do 15 let. Mezi kluky byl nejrychlejší Vilém Rück (20:59).

Mezi děvčaty zvítězila Klára Ondráčková (24:58) před Karolínou Kunstátovou (29:06) a další Karolínou Szászovou (34:29).

Petr Lochman (18:45) zaběhl nejrychlejší čas mezi běžci v podkategorii 50-59 let. Mezi ženami to byla Jana Sládková (23:45). Mezi běžci 60+ se blýskl nejrychlejším časem Milan Svoboda (28:06).

Nejlepší na 10 km

Na 10 km zvítězil ve skvělém čase 33:16 Vojtěch Bližňák a zároveň zvítězil v kategorii 40+. Stříbro bral nováček v této kategorii Milan Svoboda (35:33) a mezi nejlepší trio kategorie se dostal i tradiční sběratel medailí na našich akcích Jiří Kabelka (35:49).

Celkové druhé místo stačilo na vítězství v kategorii do 40 let Martinu Muzikářovi (34:42). Další medaili přidal do sbírky také Santiago Berenguer (35:34), který byl před třetím Michalem Kubíčkem o pouhé 2 vteřiny.

Nejrychlejší ženou byla stejně jako mezi muži zástupkyně kategorie 40+, Eva Vyskočilová (38:35). Druhá v kategorii byla Zuzana Polanská (42:54) a třetí Lenka Rücková (43:48).

Yazmin Vallejo zvítězila v kategorii do 40 let čase 39:27. Druhá byla v této kategorii Klára Kohoutová (40:12) a třetí Anežka Ševčíková (42:24).

V podkategorii běžců 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme zaběhli nejrychlejší časy Filip Saidl (39:26) mezi muži a Hana Navrátilová (1:04:14). V podkategorii 60+ si nejlépe vedl Petr Kučera (46:27).

V květnu ahoj

Děkujeme všem, kteří dorazili na tento závod. Věřím, že jste si to společně užili alespoň stejně dobře jako my. Na viděnou se budu těšit na Trailu Modřanskou roklí (24. května) a na pokračování pravidelných běhů na 5 a 10 km o týden později (31. května).

Poděkovat bychom chtěli také našim partnerům: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.