Loading…
Znovu v sobotu

V sobotu 20. října jsme znovu najeli na zimní režim běžeckých závodů v sobotu. Na trať se vydalo 120 běžců. Kdo byl nejrychlejší a kdo má nejlepší výchozí pozici pro celkové letošní vítězství.

Letos pojedenácté

Letos jsme se sešli na závod Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY již po jedenácté. Na 10 km do závodu vyběhlo 76 běžců (58 mužů a 18 žen).

IMG_5699.JPG

O 5 minut později do závodu vyběhla také smečka 44 běžců na 5 km (28 mužů a 16 žen).

IMG_5715.JPG

Nejlepší v říjnu

Pojďme si představit nejlepší říjnové běžce na 5 i 10 km.

Nej na 5 km

První ze všech běžců byl v čase 17:24 v cíli Jakub Skalka, který ještě letos ani jednou nechyběl. Na místě druhém doběhl Michal Volejník (18:35) a bronz získal Jiří Kadlec (18:43).

IMG_5902.JPG

Velmi těsné to bylo v kategorii 40+. Tam se první trojka vešla do 25 vteřin! Pro zlato si doběhl Ondřej Teplý (19:28). Místo druhé obsadil Aleš Princ (19:45) a na stupně vítězů se dostal také Ondřej Homolka (19:53).

IMG_5888.JPG

Mezi ženami byla nejrychlejší na 5 km Lenka Kotecká (21:20). Ta také zvítězila v kategorii 40+. V té ji na stupních doplnily celkově druhá Lenka Zloská (21:43) a Dita Skalická (22:19).

IMG_5887.JPG

Celkové třetí místo mezi ženami a vítězství v kategorii do 40 let si připsala Katarína Pomorská (21:58). Místo druhé vybojovala Kristýna Košťálová (23:20) a třetí byla v této kategorii Daniela Šafarová (23:59).

IMG_5899.JPG

Také je třeba vysmeknout poklonu Sofii Němečkové, která v čase 28:35 zvítězila v kategorii do 15 let!

IMG_5882.JPG

Nej na 10 km

Tradiční účastník našich závodů Vojtěch Bližňák zvítězil na 10 km v čase 35:29. A i na druhém a třetím místě v kategorii do 40 let se objevily známé tváře. Stříbro bral za 35:43 Michal Burian. A na celkovém pátém místě a třetí v kategorii doběhl do cíle Jan Svatoň 36:05.

IMG_5907.JPG

Celkově třetí, ale první v kategorii 40+ byl Jiří Kabelka (35:59). Závěr však byl velmi těsný. Petr Zahrádka mu totiž dýchal na paty a zaostal jen 2 vteřiny zpět (36:01). Místo třetí v kategorii 40+ obsadil běžec, který letos ještě nevynechal ani jeden závod, Bohumil Rohlíček (39:01).

IMG_5896.JPG

Nejrychlejší ženou na 10 km byla v říjnu Svatoslava Kacířová s časem 41:03. Druhé místo a velkou radost z piva Moucha měla Petra Davídková (44:08). Třetí v kategorii do 40 let doběhla do cíle Pavlína Klimešová (45:40).

IMG_5904.JPG

Kategorii 40+ ovládla Pavla Musilová (45:18). Další dvě ženy v pořadí na sebe ale nenechali dlouho čekat. Druhá byla Daniela Perglerová (45:37) a třetí Lenka Bayerová (45:50). Všechny tři na bedně se tak vešly do 32 vteřin.

IMG_5892.JPG

Pravidelné běhny a favorité na vítězství

Na našich závodech nevyhlašujeme jen nejlepší, ale také pravidelné běhny. Tedy ty, kdo letos nasbírají ze 12 závodů alespoň 6 účastí. Ti si pak mohou užít relax v nádherném saunovém centru Sauna Spot, který je nedaleko startu našich závodů ve Dvorcích. Letos se titulem pravidelná běhna může pyšnit už 49 běžců (7 z nich nevynechalo letos ještě ani jednou). A ještě 26 běžců má šanci dosáhnout titulu na našem posledním závodě v listopadu

Blíží se také vyhlášení celého ročníku 2018. Hodnotí se 6 nejlepších časů (omlouváme se, že na webu zatím ve výsledcích nepočítá správně, pracujeme na opravě). Už zbývá poslední závod. Podívejme se, kdo má šanci na vítězství.

Na trati 5 km je mezi muži ve vedení Pavel Vitouš s průměrným čase 19:00. Druhý je Ondřej Homolka (19:51) a třetí Karel Kodr (20:19). Velkou šanci zvítězit má však Jakub Skalka, který má zatím průměrný čas 17:06, ale ještě mu chybí jedna účast.

V ženské kateogrii na 5 km zatím vede Kristýna Košťálová (21:48) adruhé místo drží Jana Šafránková (26:59). Do celkového pořadí však mohou ještě promluvit zejména Lujza Sláviková (21:38) a Lenka Zloská (22:30), kterým však chybí ještě jedna účast.

Na 10 km vede zatím obhájce loňského vítězství Vojtěch Bližňák s průměrným časem 36:18. Na místě druhém je Jiří Kabelka s časem 36:39 a třetí Jakub Skalka (36:47). Do hry ještě může promluvit Jan Svatoň. Tomu chybí do šesti jedna účast a zatím má průměrný čas 36:24, což by ho řadilo na druhé místo.

Mezi ženami je ve vedení Veronika Jančová (43:18). Druhá je Dana Jiřičná (44:42) a těsně třetí Petra Davídková (44:44). Petra tedy ještě může o obhajobu loňského druhého místa zabojovat.

Díky všem, co jste dorazili na náš říjnový závod. Díky patří našim partnerům, kterými jsou LifefoodPivovar MouchaSportHeroSaunaSpot, PinkPower.cz a nově také Topsports centrum.

Za týden na viděnou na půlmaratonu a na konci listopadu na posledním letošním závodě (24.11.).