Načítám…

Závod plný bahna a příběhů

12. Červen 2020
Náš premiérový závod v Prokopském údolí nebyl chudý na bahno ani zajímavé příběhy. Co se dělo a kdo byl ve středu 10. června nejlepší?

Premiéra v Prokopáku

Vyznačení trasy probíhalo moukou. Už přes den začínalo drobně pršet, ale trať byla v dobrém stavu. Po neustávajícím dešti už to ale večer někde bylo pěkné bahýnko.

Prokopák-168.JPG

V 18:00 (možná o minutu později) vystartovalo z Dívčích hradů na delší trasu 14 km 94 běžců směrem do Prokopského údolí.

Prokopák-25.JPG

O 10 minut později (a to už přesně na vteřinu) je následovala menší tlupa 54 běžců na kratší 7 km okruh.

Prokopák-36.JPG

To nevymyslíš

Musíme se také podělit o několik zajímavých příběhů z trati, které si člověk opravdu nevymyslí a to ještě nevíme vše. Takže tady naše top 5 (moje ztráta klíče od aute při značení se tam jen těsně nedostala):

1. Jeden z běžců po cestě ztratil snubní prsten, ale naštěstí ho ihned našel.
  2. Další ztráta nás překvapila více. A to když jeden z běžců ztratil tričko i se startovním číslem. Naštěstí si startovní číslo pamatoval a pak se dostalo i do cíle, když ho přinesla jedna z dalších běžkyň.
  3. Další běžec se bál o to, že se jeho přítelkyně ztratila a už se nenajde, když se dlouho nedostala do cíle. Nakonec přišla z druhé strany. Neztratila se, ale došly síly.
  4. Jediným vážnějším úrazem byl naráz do větve. Dle slov autora této srážky se snažil chytit větve rukou, ale nakonec ji chytil hlavou. Byl z toho povrchový šrám na čele, ale už je vše v pořádku.
  5. No a třešničkou na dortu byl doprovod běžců na fotce níže. Příště uděláme i závody pro kozy? :)

Prokopák-158.JPG

Nejlepší na trati

Od kuriozit se přesouváme k nejlepším běžcům, kteří si odnesli ceny od našich partnerů: pivovar Moucha, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Top4Running, Saucony, Lifefood a Flowerski. Díky jim za to!

Kratší - 7 km

Prvním běžcem, který se vynořil z bahna a oparu byl Petr Králík. Čas 31:07 znamenal 12 vteřinový náskok na druhého Jana Sedláčka (31:19) a o dalších 8 vteřin zpět byl Jan Svatoň (31:27).

Prokopák-190.JPG

Velmi rychle byla v cíli i první žena na celkovém 10. místě doběhla Michaela Luňáčková (36:10). Těsný byl souboj o druhé místo. Nakonec v něm o 4 vteřina byla rychlejší Radka Kumprechtová (41:54) před třetí Ivanou Sixtovou (41:58).

Prokopák-189.JPG

V kategorii 40+ zvítězil na kratší trati Petr Doubek (32:25), který byl celkově čtvrtý. Druhé místo si vyběhl Michal Svatoň (34:52) a třetí Štěpán Kroupa (35:40).

Prokopák-185.JPG

Mezi ženami zvítězila ve své trailové premiéře Veronika Kupcová (48:03) a místo mezi nejlepšími třemi si vyběhly i Monika Švejdová (49:16) a Eva Mackanič (49:46).

Prokopák-186.JPG

V nevyhlašované kategorii M59 byl nejrychlejší Jiří Sladký (40:01) a v kategorii Ž59 Jana Šafránková (51:49).

Delším - 14 km

Jediným běžcem, který se na delší trati zdržel méně než hodinu byl Karel Splítek. A bylo z toho vítězství v čase 59:36. Druhým běžcem v kategorii do 40 let byl Jan Kaliberka (1:03:05) a pro bronz si doběhl Jakub Andrle (1:03:27).

Prokopák-192.JPG

Do cíle doběhl na delší trati jako druhý, ale pro Jakuba Mocka (1:02:04) to znamenalo vítězství v kategorii 40+. Druhým běžcem v této kategorii byl Jan Hušák (1:08:17) a pro třetí příčku si doběhl Pavel Kohout (1:05:49).

Prokopák-188.JPG

První ženou v cíli na 14 km byla Blanka Lochmanová (1:17:15) a zvítězila v kategorii 40+. V této kategorii byla i druhá nejrychlejší žena Lenka Kreidlová (1:18:45). Na stupních vítězů je doplnila ještě Radana Bittnerová (1:23:32).

Prokopák-187.JPG

Petra Korandová zvítězila v ženské kategorii do 40 let v čase 1:19:03. O přibližně půl minuty za ní proběhla cílem druhá Karolina Kolářová (1:20:25) a o necelou minutu zpět byla třetí v této kategorii Jana Fataciunová (1:21:22).

Prokopák-191.JPG

V nevyhlašované kategorii pro běžce ve věku 50-59 let byl nejrychlejší Zbyněk Adamec (1:18:36) mezi muži a Martina Petrová (1:37:30) mezi ženami. V kategorii 60+ jsme měli jediného zástupce Cyrila Svobodu. Bývalý ministr trať zvládl za 1:44:12.

Díky a co můžeš s námi ještě vyhrát?

Všem běžcům patří velký dík za předvedené výkony. Gratuluji nejlepším a ostatní nemusí smutnit, protože na konci ročníku odměníme také pravidelné běžce. Po závěrečném závodě (17. listopadu) odměníme pravidelné běžce:

• 4 účasti - pivo
  • 5 účastí - raut + jednorázový vstup do VT GYM Praha
  • 6 účastí - raut + jednorázový vstup do VT GYM Praha + místo u VIP stolu

Pro účastníky s 5 účastmi bude také losování tomboly o 1 x měsíční vstup do VT GYM Praha.

A společně se Saucony a Top4Running jsme pro tebe připravili také soutěž o 1 x boty Saucony na Instagramu. Po závodě dej svoji fotku na Instagram s označením #chcivyhratsaucony a #vaseligatrail a dostaneš se do slosování. Celá pravidla zde.

Za 2 týdny se těšíme na viděnou v Modřanské rokli!