Načítám…
Zatím jen výzvy

Ani třetí letošní pokračování Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY se kvůli stávající situaci kolem COVIDu nemohlo uskutečnit živě. Opět jsme tak závodili jen virtuální formou. A komu se vedlo nejlépe?

Třetí výzva

Třetí letošní běžecké výzvy se zúčastnilo celkem 35 běžců a běžkyň. Jsme rádi, že se po roční nucené zdravotní pauze zúčastnil znovu také Milan Hlava. Byla to jeho 96. účast a spolu s Pavlem Kolocem (také 96 účastí) se tak brzy mohou těšit na vstup do klubu stovkařů.

Nejrychlejší na 5 km

Nejlepším časem na 5 km se blýskl Vojtěch Mazanec (17:54). Druhé místo bral třetí z předchozí výzvy Pavel Vitouš (18:01). Vítěz novoroční výzvy Jiří Kadlec (18:17) doběhl na celkovém třetím místě a byl tak nejlepší běžcem v kategorii 40+. Nejlepším běžce starším 50 let byl Karel Kodr (22:35) a v kategorii 60+ již zmíněný Milan Hlava (33:37).

Mezi ženami zaběhla nejrychlejší čas Petra Raszyková (25:27) a jen o vteřinu horší byla Lucie Kršková. V reálu by to byl tedy velmi napínavý finiš, ale na to si ještě musíme chvilku počkat :) A stejně jako ve druhé výzvě byla třetí Veronika Veselá (26:42). Nejlepší ženou v kategorii 40+ byla Jaroslava Marounková (29:09).

Nejrychlejší na 10 km

Svůj vítězný čas z druhé výzvy ještě o 16 vteřin vylepšil Jaroslav Blažek na 35:31. A bylo z toho znovu poměrně jasné vítězství na 10 km. Druhé místo také obhájil Martin Muzikář (37:01). U něj to bylo zlepšení o jednu a půl minuty. A třetí místo si připsal Libor Weigel (44:59), který byl zároveň vítězem v kategorii 40+. V té za sebou nechal Zbyňka Adamce (45:02), nejrychlejšího běžce staršího 50 let, a Jana Kincla (47:03).Nejrychlejším mužem v kategorii 60+ byl Miloš Bednář (52:20).

Ze třetího místa z druhé výzvy si polepšila na první Lenka Bartošová (52:27). Zároveň zvítězila také v kategorii 40+. Druhé místo si vyběhla Ivana Fabianová (55:20) a třetí byla Kateřina Šubová (55:33). Nejrychlejší ženou starší 50 let byla Kateřina Pejřimovská (1:01:09).

Děkujeme za účast na třetí letošní výzvě. Pořád doufáme, že už vás brzy uvidíme živě :) Mezi tím se s námi můžeš zúčastnit březnového Obecthlonu.