Načítám…

Zase rekord

Zase rekord
26. Březen 2022
V ročníku 2022 padají rekordy jak na běžícím páse. Ve čtvrtém závodě z pěti padl rekord trati. Tentokrát svůj vlastní zápis v tabulkách na 10 km posunula Gabriela Veigertová.

Krásný slunečný závod

Po několika deštivých a větrných závodech bylo konečně slunce. Závod přilákal celkovou účast 229 běžců a běžkyň. Tradičně početnější bylo startovní pole na 10 km. Do závodu vystartovalo 143 účastníků.

O 5 minut později je následovalo 86 hlav, které běžely poloviční trať.

Nejlepší na 5 km

Závod na 5 km se běžel velmi rychle. Štěpán Kuriš se časem 15:53 přidal do klubu běžců, kteří u nás dokázali svůj čas stlačit po 16 minut. Patří mu páté místo v historickém žebříčku. A jen o jedno místo za ním na trati i v historických tabulkách byl Dominik Veber (16:03). Velmi rychle běžel také třetí Daniel Straka (16:11).

Nenechaly se zahanbit ani ženy. Třetí nejlepší čas naší trati zaběhla vítězka závodu Anežka Kopecká (18:14). Další Anežka, Křížová, byla jen o necelých 30 vteřin pomalejší a byla v závodě druhá. Pro třetí místo si doběhla Simona Nekolová (19:21).

Mezi muži v kategorii 40+ zvítězil Luboš Rákosník v čase 17:48. Celkově byl v závodě na pátém místě. O jedno místo za ním celkově i v kategorii se umístil Martin Chmátal (18:02). A v patách jim byl i třetí v kategorii Václav Chadim (18:17), který obhájil bronz z února.

Klára Šafránková zvítězila v čase 21:06 mezi ženami v kategorii 40+. Druhá v této kategorii doběhla Blanka Lochmanová (21:47) a třetí Ivana Mrázková (22:12).

V kategorii běžců do 15 let byla z dvojice účastnic rychlejší Iva Marčíková (29:36) před Johanou Dufkovou (34:39).

V kategoriích 50-59 let, které na místě nevyhlašujeme, byli na 5 km nejlepší Jan Loučan (19:55) a Sylvia Hrádocká (23:00). Mezi běžci 60+ si nejlépe vedli Pavel Jelínek (23:33) a Štěpánka Vitovská (26:27).

Nejlepší na 10 km

Prvním v cíli na 10 km byl Vojtěch Bližňák. Časem 33:49 si navíc zaběhl své maximu nejen u nás, ale i celkově (alespoň dle tabulek na běhej.com). Gratulujeme! Druhým běžce v cíli byl Tomáš Kožák (34:16), který v dramatickém finiši porazi o 1 vteřinu vítěze kategorie 40+ Josefa Procházku a o 4 vteřiny třetího z kategorie do 40 let Martina Muzikáře (34:20).

Kategorii 40+ opanoval již zmíněný Josef Procházka (34:17). Přesně o 20 vteřin později doběhl do cíle druhý muž této kategorie Daniel Kupidlovský (34:37). Mezi nejlepší tři se dostal ještě Dalibor Bartoš (35:12).

Gabriela Veigertová v únoru zaběhla ženské maximum naší trati. A teď se jí to čase 35:13 povedlo ještě vylepšit. Druhá v kategorii do 40 let byla Tereza Lukášová a třetí Yazmin Vallejo (38:33). Místo ní jsme původně vyhlásili na třetím místě Annu Hill (39:53). Oběma dotčeným se moc omlouváme.

Druhou ženou v cíli a vítězkou v kategorii 40+ se stala Petra Kotlíková. Čas 37:28 je navíc sedmým nejrychlejším časem naší trati.  Druhou v kategorii Radku Pízovou (41:27) za sebou nechala o necelé 4 minuty. Místo mezi nejlepší trojicí v kategorii si vyběhla ještě Martina Bradáčová (41:42).

V kategorii 50-59 let, kterou na místě nevyhlašujeme doběhl jako první do cíle Josef Procházka, celkový vítěz vyhlašované kategorii 40+. V této věkové kategorii byla nejrychlejší ženou Lenka Bayerová (48:13). Mezi muži staršími 60 let zaběhl nejrychlejší čas Petr Kluzák (54:41). Mezi ženami se to povedlo Aleně Kočové (56:47).

Díky a příště se těšíme na viděnou ve středu

Děkujeme našim partnerům, kteří věnuji ceny do letošního ročníku našich běžeckých závodů na 5 a 10 km. Jsou jimi pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Bootcamps, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.

Velké díky všem běžcům, že dorazili na náš březnový závod a vytvořili opět báječnou atmosféru! Na viděnou se budeme těšit ve středu 27. dubna, kdy najíždíme na středeční letní režim.