Loading…
Zakončili jsme osmý ročník

Listopadovým závodem Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY byl ukončen osmý ročník těchto závodů na 5 a 10 km. Kdo byl v tomto závodě nejlepší? Kdo si odnesl poháry za vítězství v celé Tour? A kdo nevynechal ani jednou?

Letos naposledy

Zakončení osmého ročníku běžeckých závodů VAŠÍ LIGY si nenechalo ujít celkem 178 běžců. Hned 113 z nich vystartovalo v 11:00 na trať 10 km.

IMG_2733.JPG

O něco menší účast přilákal poloviční závod na 5 km. O 5 minut po startu delšího závodu se na start postavilo 65 závodníků.

IMG_2757.JPG

Nejlepší v listopadu

Kdo se radoval z vítězství v listopadovém závodě a odnesl si tak piva Moucha nebo proteinové tyčinky Lifefood?

Nej na 5 km

V deštivém závodě byly vidět i rychlé časy. Na 5 km zvítězil v čase 16:42 Lukáš Hotový. Na druhém místě cílem proběhl Jakub Skalka (17:13). Ten letos nevynechal ani jeden závod! A na stupně vítězů v kategorii do 40 let se ještě vmáčkl Pavel Vitouš (18:30).

IMG_3337.JPG

Mezi ženami zvítězila Lujza Sláviková. V čase 19:57 doběhla na celkovém 11. místě. O místo za ní celkově i mezi ženami byla Nikola Krýdová (20:24). A o 6 vteřin před Zuzanou Požárkovou si pro bronz v kategorii do 40 let doběhla Katarína Pomorská (21:46).

IMG_3334.JPG

Kategorii 40+ ovládli manželé Lochmanovi. Mezi muži zvítězil Petr v čase 18:06 a celkově byl na 3. místě. Druhé místo v kategorii si vyběhl Aleš Princ (19:46) a třetí Jan Jirovský (20:30).

IMG_3323.JPG

Blanka Lochmanová byla mezi ženami celkově třetí, ale vítězství v kategorii 40+ ji neminulo. Zlato brala za 21:04. Stříbro v kategorii si vyběhla Zuzana Polanská (22:25). Bronz brala Lenka Zloská (22:56).

IMG_3316.JPG

V kategorii do 15 let byl nejlepší Karel Večeř (21:28). Na druhém místě skončila Klára Pištorová (25:49) a třetí místo si vyběhl Jan Petrov (25:50), který doběhl vteřinu za Klárou a jediný mohl zůstat na vyhlášení.

IMG_3346.JPG

Zajímavostí závodu byl Nordic Walker Zdeněk Mikšík. Náš závod došel v čase 34:53, čím také vytvořil náš nový rekord v Nordic Walkingu :)

IMG_2992.JPG

Nej na 10 km

V čase 35:15 zvítězil v závodě na 10 km Ondřej Sedláček. Za zády nechal Vojtěcha Bližňáka (35:44) i Michala Buriana (36:00).

IMG_3342.JPG

Jiří Kabelka doběhl celkově na šestém místě, ale další zlato mu náleží za vítězství v kategorii 40+. Na stupně vítězů pro nejlepší tři se dostali také Peter Potrok (37:03) a Jan Kadeřábek (37:20).

IMG_3330.JPG

Mezi ženami si nejrychlejší čas připsala do tabulek Veronika Andrlová (41:53). Druhé místo v kategorii do 40 let získala Sára Haspeklová (44:58) a třetí Petra Davídková (45:06).

IMG_3340.JPG

Druhý nejlepší čas mezi ženami, čas 43:34 a vítězství v kategorii 40+ brala z posledního letošního závodu Dana Jiřičná. Stříbro v kategorii za výkon 44:52 brala Monika Kadlecová. A pro bronz si doběhla za 45:38 Daniela Perglerová, která letos ani jeden závod z Pražské běžecké tour nevynechala.

IMG_3325.JPG

Vyhodnocení ročníku 2018

Nejdříve základní statistiky letošního ročníku.

• Počet závodů: 12
  • Počet účastí: 1 882
  • Počet "Pravidelných běhen" (více než 6 účastí): 63

Nej 2018

Nejstarší účastník

Titul nejstaršího účastníka obhájil z loňska Jiří Pejpal. Každým rokem ho bude těžší a těžší překonat! Letos slavil 84. narozeniny. Jirka se navíc letos opět stal také "Pravidelnou běhnou". Druhé místo v dlouhověkosti patří o 7 let mladšímu Milanu Procházkovi.

IMG_3045.JPG

Nejmladší účastník

Nejmladším účastníkem letošního ročníku byl sedmiletý Petr Nerad ml., který zavítal právě na náš listopadový závod.

IMG_2930.JPG

Nejvěrnější běžci

Mezi nejvěrnější běžce řadíme každý rok ty, kteří ani jednou nevynechali. Letos jich bylo 7: Milan Cibík, Vojtěch Holan (oba chybí na fotce), Pavel Koloc, Jitka Králová, Daniela Perglerová, Bohumil Rohlíček a Jakub Skalka. Milan Cibík si tento titul připsal dokonce po páté v řadě!  Pavel Koloc a Jitka Králová mají tři tyto tituly v řadě a Daniela Perglerová obhájila po druhé. Děkujeme!

IMG_3364.JPG

Nejvíce času na trati

Od loňska jsme začali vyhlašovat také toho, kdo strávil na trati nejvíce času. A není překvapením, že tento primát obhájil Pavel Koloc. Ten je známý tím, že vedro nepatří mezi jeho kamarády a tak v letošním roce si závodu užíval ještě o něco déle než loni. Je z toho 13 hodin 12 minut 16 vteřin. Ke svému loňskému výkonu tak ještě 13 minut přidal a své pronásledovatele v této disciplíně za sebou nechal více než o 2,5 hodiny.

IMG_3305.JPG

Nejlepší na 10 km

Známe také nejlepší běžce letošního ročníku, které hodnotíme podle průměrného času z 6 nejlepších časů. Kdo si odnesl poháry a ceny od Sauna spotu, Pinkpower a Mercuria Laser Game?

Na 10 km vítězství obhájil Vojtěch Bližňák. Loni zvítězil jen o 1 vteřinu nad Janem Svatoněm. Podobné drama se letos nekonalo, když Honza na poslední závod kvůli zranění nedorazil. I tak by ale Vojtův výkon letos ještě lepší a průměrný čas z 6 nejlepších časů má 36:02. Druhé místo bral loni třetí Jiří Kabelka (36:34). A na třetím místě skončil Jakub Skalka (36:48).

IMG_3361.JPG

Mezi ženami na 10 km zvítězila letos Veronika Jančová (43:18), která však nakonec na poslední závod nedorazila. Druhé místo si vyběhala Dana Jiřičná (44:19) a třetí loňská vítězka Petra Davídková (44:40).

IMG_3355.JPG

Nejlepší na 5 km

Unikátní kousek se letos povedl Jakubu Skalkovi. Nejen, že byl na všech závodech a skončil na třetím místě na 10 km, ale svoji účast rozdělil na 6 závodů na 10 km a 6 závodů na 5 km. A bylo to dobré rozhodnutí. Na 5 km totiž celkově zvítězil s průměrným časem 17:07! O jedno místo se tak posunul výše než loni. Stejně tak si o jedno místo polepšil také letos druhý Pavel Vitouš (18:51) a třetí byl Ondřej Homolka (19:51).

IMG_3352.JPG

Mezi ženami posledním závodem přeskočila Lujza Sláviková (21:22) nakonec druhou v pořadí Kristýnu Košťálovou (21:33). A třetí místo získala Lenka Zloská (22:35). Ta se tak dostala na ročníkové pódium po třetí v řadě. Navíc svůj loňský průměrný čas zlepšila.

IMG_3349.JPG

Vylosovali jsme také hlavní ceny: běžecké boty od Sport Hero. Ty si odnesli 3 vylosování šťastlivci z pravidelných běhen. Mezi nimi i dlouholetá účastnice našich závodů Anna Křepelová.

Děkujeme a na Nový rok na viděnou

Děkujeme všem, kdo letos na naše závody dorazili! A budeme se těšit v příštím roce na viděnou. Poprvé se uvidíme hned na Nový rok. Pro přihlašování jsou už vypsané také všechny další závody letošního ročníku.

Přihlásit se na novoroční běh

V prosinci doporučujeme nějaký ten relax třeba u našeho partnera Sauna spot a pak třeba zajít pro jednu Mouchu nebo na Mercuria Laser Game, které je hned vedle v bývalém areálu pivovaru Braník. Doporučujeme také vyzkoušet novinky od Lifefood - speciální edici švestkových a hruškových tyčinek. A kdo by se na novou sezónu chtěl vybavit novými botami nebo něčím slušivým na sebe, tak zavítejte na e-shop s přesahem Sport Hero nebo do růžové království Pink Power.

Petr Lundák, vrchní běhna

The nearest similar event

Discuss the article

Jiří Holeček
Jiří Holeček - Přátelé, děkuji za úžasnou sezónu!
25. November 2018, 21:55
Jiří Holeček - Braník jsem si zamiloval a příští rok se zase uvidíme. Nevím, jak mi to bude časově vycházet, ale možná to vyjde na všechny závody. Přikládám ještě tradiční zážitky v elektronické podobě. https://bezecky-blog-rosnicky.webnode.cz/l/listopadovy-zavod-pbt-vasi-ligy/
25. November 2018, 21:57