Začínáme běžeckou výzvou

Rok 2021 jsme museli začít běžeckou výzvou místo klasického závodu. Celkem se jí zúčastnilo 41 běžců a běžkyň. Díky a brzy na viděnou na startu.

Novoroční běžecká výzva se uskutečnila od 31. 12. 2020 do 17. 1. 2021. Běžce tak čekali různé podmínky na trati. V druhé polovině výzvy to měli běžci složitější. Celkem se výzvy zúčastnilo 21 běžců na 5 km a 17 na dvojnásobné trati.

Nejrychlejší na 5 km

Na 5 km byl nejrychlejším běžcem Jiří Kadlec, který letos poprvé patří také do kategorie 40+. Zvítězil v čase 17:55. O 3 vteřiny pomaleji zaběhl naši trať Jakub Hurych. A na pomyslné stupně vítězů se dostal také Vojtěch Mazanec (18:05). Nejlepším běžcem starším 50 let byl Karel Kodr (22:17).

Nejrychlejší ženou na 5 km byla Jana Fataciunová (22:31). Druhý nejlepší ženský čas ve výzvě zaběhla Erika Chválová (22:53). Třetí ženou v pořadí byla Ivana Fabianová (24:29). Nejlepší ženou v kategorii 40+ byla celkově čtvrtá Lenka Bartošová (24:57). A měli jsme také jednu běžkyni starší 60 let. Tou byla Jaroslava Marounková a 5 km zdolala za 29:09.

Nejrychlejší na 10 km

Nejrychlejší čas na 10 km zaběhl Martin Muzikář (38:42). Druhým nejlepším časem se blýskl Pavel Procházka (39:57) a shodný třetí nejrychlejší čas (46:54) zaběhli současně dva běžci. Byli jimi Pavel Chrpa , který byl zároveň nejlepším mužem v kategorii 40+ a Michal Rosenbaum, nejlepší běžec ve věku 50-59 let. Nejlepším v kategorii 60+ (dokonce bychom mohli říct i 80+) byl Milan Procházka (53:15).

Mezi ženami zaběhla na 10 km nejrychlejší čas Olga Bártová (52:37). A mezi nejlepší tři se dostaly také Jitka Králová (56:04), zároveň nejrychlejší v kategorii 40+, a Kateřina Pejřimovská (59:41), která byla nejrychlejší mezi běžkyněmi staršími 50 let.

Děkujeme všem, kdo jste se výzvy zúčastnili. Nepřestávejte se hýbat. Udržujte dobrou imunitu a brzy na viděnou na startu osobně!