Všichni v cíli

Všichni běžci zvládli nástrahy trati a dostali se v pořádku do cíle. U trailu je to kvůli náročné orientaci a trase ještě větší úspěch. Tentokrát se to však v Modřanské rokli povedlo. Díky, že jste to zvládli!

Mouka, voda

Značení trailového závodu je oproti silničním trochu větší věda. Někdo používá mlíko, někdo sprej, jiní fáborky. Pro nás je jasnou volbou mouka. Ekologické řešení, v přírodě pěkně vidět a odpadá nutnost po závodě celou trať znovu sbírat. O sebrání se pak postarají přírodní síly :) Tipneš si kolik kg mouky jsme spotřebovali?

Celé značení probíhalo v den závodu 6 hodin a snad bylo úspěšné. Do cíle se tentokrát dostali všichni ve zdraví. Pochlubte se do diskuze, kdo případně bloudil a kde? :) Příště to rádi ještě zlepšíme!

O další trailové překážky se tentokrát postarala i příroda, když se potůček vylil z břehu. Který úsek závodu se ti líbil nejvíc a který nejméně? Opět můžeš využít diskuzi :)

Na trať se nejdříve vydalo 136 běžců na delší distanci měřící 15 km.

IMG_1715.JPG

O 10 minut později je následovala jen o 12 běžců menší smečka na 8,5 km.

IMG_1728.JPG

Nejlepší na kratší

Kratší závod na 8,5 km ovládl s velkým náskokem Ondřej Zadrobílek v čase 34:33. O více než 3 minuty za vítězem zaostal Tomáš Johanovský, bylo z toho stříbro (37:44). To těsně uhájil před třetím Lubošem Fáberou (37:50).

IMG_2553.JPG

Celkově čtvrtý doběhl do cíle Ondřej Pangrác. V čase 38:26 však zvítězil v kategorii 40+. Ondřej zvítězil v kategorii 40+ i v květnu. Jen to bylo na delší trati. V kategorii 40+ na 8,5 km se dostali na stupně vítězů také Tomáš Radonský (39:17) a Ondřej Homolka (43:19), který tak obhájil květnový bronz.

IMG_2545.JPG

Mezi ženami to bylo podobně jednoznačné vítězství jako u chlapů. O více než 3 minuty zvítězila Kristýna Neuhortová (40:19) před druhou Zuzanou Bartasovou (43:31). A na stupních pro nejlepší tři ženy kratšího závodu je doplnila ještě Anna Lachmanová (45:06).

IMG_2551.JPG

V kategorii 40+ si oproti květnu o jedno místo polepšila Monika Kadlecová. Tentokrát z toho tedy bylo vítězství a o 45 vteřin lepší čas (48:30). Druhá doběhla o půl minuty za ní Eva Kubelková (49:00). A mezi nejlepší tři v této kategorii se dostala také Lenka Fílová (51:59).

IMG_2543.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let si mezi muži nejlépe počínal Michal Šedivý (49:23).  Mezi ženami to byla Martina Petrová (52:55). A v kategorii 60+ kralovali tradiční účastníci našich závodů Milan Hlava (1:06:29) a Jaroslava Marounková (1:02:39, na fotce níže). V této kategorii neměli konkurenci! Doslova :)

IMG_2106.JPG

Nejlepší na delší

Ve skvělém čase 1:01:56 doběhl do cíle vítěz závodu na 15 km Karel Splítek. O 3 minuty tak zlepšil květnový čas vítěze závodu. Druhé místo obsadil Lukáš Mrázek (1:03:04) a třetí Jakub Mocek (1:04:33).

IMG_2557.JPG

Vítězem kategorii 40+ se stal celkově čtvrtý Antonín Rektor (1:04:59). Druhý v této kategorii doběhl František Štěpánek o tři minuty za Antonínem (1:08:00). A třetí místo těsně před dotírajícími soupeři uhájil Petr Doubek (1:10:43).

IMG_2548.JPG

Eliška Krýsová zvítězila mezi ženami na 15 km v čase 1:17:54. Stříbro z května obhájila Klára Malíková (1:19:14) a pro třetí místo si doběhla Tereza Buchtová (1:20:25).

IMG_2554.JPG

V kategorii 40+ zvítězila mezi ženami Jaroslava Kopecká (1:35:06). Druhá byla Veronika Klajmanová (1:36:25) a třetí stejně jako v květnu Lenka Bartošová (1:38:18).

IMG_2546.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl nejrychlejší matador našich závodů Jiří Sladký (1:22:24, na fotce níže) a mezi ženami Jaroslava Kopecká (1:35:06). Mezi muži v kategorii 60+ to bylo jasné vítězství Jiřího Švece (1:31:59). Stejně jako na 8,5 km i zde to bylo v této kategorii vítězství bezkonkurenční :)

IMG_2287.JPG

Díky patří partnerům, kteří věnovali ceny pro nejlepší běžce tohoto závodu: Mercuria Laser Game, Sauna Spot, Lifefood, Pivovar Moucha a Bootcamps.

Díky a brzy na viděnou

Díky všem běžcům za vytvoření parádní atmosféry a věřím, že jste si závod užili alespoň stejně jako my organizátoři! :)