Večerní romantika

21. Říjen 2021
Podruhé jsme pořádali večerní běh s čelovkou. Na start se postavila necelá stovka běžců a užili si večerní romantiku běžících světýlek.

Připravit, rozsvítit, start

V 18 hodin sice ještě nebyla úplná tma, ale stmívalo se a na start závodu na 10 km se postavilo 55 světlušek.

DSC_0231.JPG

O 5 minut později se vydalo na večerní trať dalších 43 běžců na 5 km.

DSC_0250.JPG

Nejlepší na 5 km

Děkujeme našim partnerům Lifefood a pivovar Moucha za ceny pro nejlepší běžce tohoto závodu.

Jako ohnivý šíp proběhl cílem Ondřej Šíp. Na 5 km zvítězil přesvědčivě v čase 17:30. Své soupeře v kategorii do 40 let za sebou nechal o více než 2 a půl minuty. Druhé místo v kategorii si vyběhl až celkově desátý Jiří Vysoký (20:05) a mezi nejlepší tři běžce této kategorie se dostal i Sebastian Vaníček (20:20). Druhý a třetí v pořadí asi úspěch ani nečekali a na vyhlášení nepočkali.

DSC_0428.JPG

Návrat krále se konal v kategorii 40+. Po více než 3 letech se u nás objevil Vítězslav Král a byl to návrat vítězný. Celkově doběhl za vítězem o 22 vteřin v čase 17:52 a v kategorii 40+ byl první před svým pronásledovatelem Jiřím Kadlecem. Jirka doběhl do cíle jen o 4 vteřiny později a zůstává zatím největším favoritem na vítězství v celkovém pořadí ročníku na 5 km. Dalších 11 vteřin za Jirkou byl Milan Langr, který bral bronz.

DSC_0419.JPG

Kateřina Kašparová byla na 5 km celkově šestá i v mužské konkurenci. Mezi ženami zvítězila. A byla velmi rychlá. Její čas 18:33 vyrovnal sedmý nejlepší ženský výkon na naší trati. Stříbrnou medaili brala Tereza Baumová (19:18). Adéla Chládková (21:51)se před startem dlouho rozhodovala, jestli poběží. Nakonec běžela a musela být spokojená, protože brala bronz.

DSC_0426.JPG

V ženské kategorii 40+ jsme měli jen zlatou a stříbrnou. Lépe zaběhla Dana Jiřičná (22:14) a druhé místo mohla slavit Pavlína Broďány (26:35). Obě mají také největší šanci na umístění mezi nejlepšími ženami v letošním ročníku Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY na 5 km.

DSC_0415.JPG

Tomáš Hoffelner byl vítězem mezi běžci do 15 let. Trať 5 km zdolal za 30:52.

DSC_0322.JPG

V nevyhlašovaných kategoriích 50-59 let byl mezi muži nejrychlejší Jan Rada (18:34) a mezi ženami celková vítězka 40+ Dana Jiřičná. Pavel Jelínek (24:11) zaběhl nejrychlejší čas u běžců, jejichž věk začíná číslem 6.

DSC_0288.JPG

Nejrychlejší na 10 km

Na 10 km zvítězil stejně jako v září Vojtěch Bližňák (34:21). Druhé místo si ve svém druhém závodě s námi vyběhl Michal Včeliš (35:36). Martin Muzikář (35:51) si o jedno místo v kategorii oproti zářijovému závodu pohoršil a získal tentokrát bronz. Ale pořád má největší šanci zvítězit letos v celkovém pořadí na 10 km.

DSC_0431.JPG

Celkově čtvrtý nejlepší čas zaběhl na 10 km Josef Veber (36:08) a zvítězil v kategorii 40+. Pro druhé místo si doběhl Petr Bena (37:00) a bronz v kategorii bral v 88. závodě s námi Jiří Kabelka (38:30). Při pravidelném sbírání účastí tak může v příštím roce rozšířit náš klub stovkařů, který zatím čítá 4 jména.

DSC_0423.JPG

Mezi ženami poměrně jednoznačně zvítězila Yasmin Vallejo (39:31). Druhá v pořadí Miroslava Uhlířová (44:09) byla o více než 4 minuty zpět. Třetí v kategorii do 40 let byla Kristina Klapetková (46:35).

DSC_0429.JPG

V kategorii 40+ obhájila své vítězství ze září mezi ženami Petra Davídková (45:33). Druhé místo si vyběhla Lenka Bartošová (49:37) a třetí Kateřina Podrabská (53:26).

DSC_0420.JPG

Celkově druhý z kategorii 40+ Petr Bena byl zároveň nejrychlejším běžcem v kategorii běžců 50-59 let, kterou na místě nevyhlašujeme. Mezi ženami v této kategorii zaběhla nejrychlejší (a jediný) čas Andrea Marková (55:43).

DSC_0400.JPG

Díky a brzy na viděnou

Děkujeme všem běžcům, kteří si s námi užili večerní romantiku na říjnovém závodě. Těšit se budeme příští týden na půlmaratonu a potom na závěrečném závodě letošní sezóny na konci listopadu.