Načítám…
VAŠE LIGA web 3.0 - s chybkami, ale funguje

VAŠE LIGA web 3.0 - s chybkami, ale funguje

7. Srpen 2018

Po 3 letech příprav a 2 dnech boje při migraci dat jsme dnes konečně spustili nový web. Ještě potřebuje vychytat, ale věříme, že se vám vylepšení budou líbit. Přečtěte si, co nový web přináší a proč to vlastně tak trvalo. A jako bonus: video z místa činu.

Včera jsme v kanceláři Webového servisu končili v 9 večer. Vojta Hlaváček dělal dopoledne migraci dat ze starého webu na nový a poté ladil spoustu problémů, které vyvstaly.

Naši správci dělali většinu dne rozřazení hráčů na srpen, které bylo tentokrát komplikované. Museli totiž uzavřít kolo na starém webu, vyřešit všechny konflikty mezi hráči a doplnit výsledky, provést rozřazení dle systému postupů a sestupů na starém webu, poté poloručně navkládat toto pořadí hráčů do nového webu, kde už se skupiny vytvoří dle nového "žebříčkového systému".

Terka v Brně na dálku střídavě rozřazovala a kojila.

Kuba Hojer šel včera spát ve 3 hodiny ráno, poté co vypil láhev vína, aby mu šlo rozřazení líp. Stejně to ale nestihl a dodělával ho stejně celé dnešní dopoledne.

Odpoledne jsme nový web konečně spustili. Pokud něco nebude fungovat, je to samozřejmě chyba Vojty (mimochodem hráč pražské tenisové ligy):

Fotka uživatele VAŠE LIGA.

Starý web k náhledu

Na nový web jsme nepřesouvali staré články, proto necháme pár měsíců k nahlédnutí starý web na stara.vaseliga.cz . Na starém webu už nebude možné se přihlásit ani tedy dělat jakoukoli akci.

Náhled starého webu

Ladění nového webu

Prosím berte teď web jako betaverzi a budeme moc rádi, pokud chyby budete s url a ideálně i printscreenem posílat emailem mně na [email protected] .

O čem na webu víme a brzy vychytáme:

  • Anglická verze je zatím provizorní, je tam spousta výrazů česky či chyb.
  • Ještě nejsou úplně aktuální data a fotky na stránkách sportovišť, trenérů a v síni slávy.

Jaká vylepšení jsme vlastně na webu připravili?

Proč nám vývoj webu vlastně trval 3 roky?

Bylo to komplikované. Minulý web nám asi před 8 lety vyrobila Továrna.cz . Udělala ho dobře, doteď fungoval, ale postupem času už jsme nebyli schopni dělat na něm úpravy a reagovat tak na vaše potřeby a návrhy, které jsme vždy pečlivě zaznamenávali.

Poté jsme dlouho na správě a vylepšování webu spolupracovali s Mirkem Kyselým. Doufali jsme, že se stane součástí týmu a společně s ním vyvineme postupně nový web. Bohužel kvůli jeho studiu na Taiwanu a dalším aktivitám se tak nestalo a my hledali dlouho jiné řešení.

Díky Karlovi Dytrychovi, hráči squashové ligy v Praze, jsme se seznámili s jeho firmou Webovým servisem a padli jsme si do oka. Rozhodli jsme se ale nespolupracovat na novém webu jako běžný objednatel a dodavatel, protože tato forma nám s Továrnou kdysi neseděla. Řeší se pak, co bylo a nebylo ve smluvě, co je chyba a co už je vícepráce, kalkulace daných úkolů v hodinách atd. .

S Webovým servisem (WS) jsme se dohodli na partnerství, kdy odměna závisí na počtu hráčů. Rázem jsou tak WS na stejné lodi jako my, vymýšlí s námi, považují ligu za vlastní a nehandrkujeme se o hodiny a vícepráce.

Bohužel práce na novém webu, započaté před 3 roky, se pozdržely kvůli rozpůlení WS při odchodu společníka a dále kvůli dlouhému hledání programátorů na vyzobaném IT trhu.

Nová éra

Dnes jsme konečně nový web spustili a zatím máme skvělý pocit z partnerství s WS, i z prvních reakcí vás hráčů na web. Doufáme, že s novým webem a partnerstvím WS budeme schopni rychleji reagovat na vaše podněty a ligu vylepšovat. Také nám nový web umožní snadno připravit zahraniční verze a rozšířit ligu do zahraničí, tento podzim už začínáme první zkušební město - Varšavu.

Tak pojďme společně zahájit novou éru VAŠÍ LIGY.

Sportu zdar.
Tomáš - zakladatel VAŠÍ LIGY

Diskuze ke článku

Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Nejsem si jistý, jestli to je zatím jen nedokončené rozřazení, nebo chyba, ale na dashboardu vidím furt červencové kolo s informací, že je uzavřené. Když si kliknu na svůj profil, tak už vidím srpnové soupeře. (a už teď mi děsně sere tohle malé pole pro psaní příspěvků)
7. srpna 2018, 17:31
Petr Neradilek
Petr Neradilek - To, že sestoupím i když se mi podařilo zahrát proti solidním soupeřům jsem tušil po probrání informací o novém hracím systému. Ale že budu hrát jako jakási úroveň, toho jsem se opravdu nenadál. S nadsázkou jsem hodnotil chystané změny jako odklon od jednoduché hmatatelné sportovně konfrontačního charakteru soupeření k fiktivní statistice - teď už ale nevidím jak ta věta vůbec začíná, tak nevím jak pokračovat. Takže to napíšu polopatisticky - zkuste pojem úroveň změnit za něco sportovnějšího, když jsme opustily pojem liga.Úrovně = PC hry. Ještě se připojuju k prosbě Vojty stran velikosti pole pro psaní textu. Hned to odešlu a přeču si, co za nesmysly jsem taky díky tomu napsal . :-)
7. srpna 2018, 18:07
Tomáš Novák
Tomáš Novák - Za mě to vypadá a působí skvěle :)
7. srpna 2018, 20:07
Tomáš Novák
Tomáš Novák - Za mě to vypadá a působí skvěle :)
7. srpna 2018, 20:07
Šárka Reinbergrová
Šárka Reinbergrová - Vojto, to je tim, ze jsi se dostal na web moc brzo:) Jinak kluci diky za rychle komentare, male pole vyladime! Ted resime zasadnejsi mouchy, diky za pochopeni!
7. srpna 2018, 20:10
Radek Veveričík
Radek Veveričík - Omluvy už se nedají psát?
8. srpna 2018, 12:23
Šárka Reinbergrová
Šárka Reinbergrová - Ahoj Radku, omluvy se dají psát do DISKUSE. Pod nadpisem "Domlouvani zapasu" kliknout na ctvrtou záložku "Diskuse". OK? :) S.
8. srpna 2018, 13:19
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Předpokládám, že to je ta záložka "diskuse". Otázka je, jestli je praktické, že to není vidět vedle vypsaných termínů zároveň.
8. srpna 2018, 13:17
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Předpokládám, že to je ta záložka "diskuse". Otázka je, jestli je praktické, že to není vidět vedle vypsaných termínů zároveň.
8. srpna 2018, 13:17
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Předpokládám, že to je ta záložka "diskuse". Otázka je, jestli je praktické, že to není vidět vedle vypsaných termínů zároveň.
8. srpna 2018, 13:18
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Předpokládám, že to je ta záložka "diskuse". Otázka je, jestli je praktické, že to není vidět vedle vypsaných termínů zároveň.
8. srpna 2018, 13:18
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Předpokládám, že to je ta záložka "diskuse". Otázka je, jestli je praktické, že to není vidět vedle vypsaných termínů zároveň.
8. srpna 2018, 13:18
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Sorry, mačkal jsem Enter a nic se nedělo. Tak jsem refreshnul a vídm tapetu...
8. srpna 2018, 13:19
Jakub Hojer
Jakub Hojer - tohle je jedna z těch much :-)
8. srpna 2018, 15:39
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Ono už jsem zjistil, že tam nahoře u menu se zleva doprava pomalinku plíží tak jednopixelová černá čára, která značí, že se něco děje. Ovšem netrpělivost byla silnější než zrak.
8. srpna 2018, 16:19
Martin Zavadil
Martin Zavadil - Ahoj, přídám taky několik prvních dojmů z nového webu: 1. Komentáře k odehraným zápasům se ze starého systému nepodařilo přenést, nebo špatně hledám? 2. V nové verzi mi chybí přímý proklik na vzájemné zápasy z tabulky na hlavní st ránce, výběr z drop-down menu na stránce hráče není moc intuitivní a chvíli jsem ho musel hledat. 3. Líbí se mi položka "často hraje", v mém případě ukazuje správně čas, hala už je ale mimo (za poslední rok jsem tam hrál _jednou_), tak snad to časem bude kon vergovat. 4. Líbí se mi koš na termíny. I tak mi ale diskuze přijde trochu nepřehledná, ch tělo by to lépe vizuálně oddělit jednotlivé termíny. 5. Rozhodněte se, jestli budete používat "diskuze", nebo "diskuse". 6. Přijde mi, že je celý web trochu zpomalený, občas čekám na stránku i více než 10 s. Pozorujete to taky nebo je problém na mé straně drátu? Jinak web vypadá celkem hezky, moderně, čistě, tak držím palce, ať se podaří vše chny mouchy brzy vychytat.
8. srpna 2018, 17:05
Martin Zavadil
Martin Zavadil - ... a taky by sehodila možnost editovat příspěvky :-)
8. srpna 2018, 17:27
Martin Zavadil
Martin Zavadil - tak jeste 7. Mám na dnešek domluvený zápas (budem hrát večer), ale termín je již mezi prošlými. Tím, že u termínu není uvedený čas, nelze rohodnout, kdy prošel. Proto navrhuju možnost zadat čas k termínu alespoň dodatečně, poté co se hráči dohodnou - aspoň to bude na první pohled vidět.
9. srpna 2018, 11:10
Jan ‚Sigi‘ Sigmund
Jan ‚Sigi‘ Sigmund - Konečně se mohu přihlásit, předtím mi dva dny nešlo... neposunete konec kola třeba na 6. září?? V říjnu bude zase stejně posun, ne?
8. srpna 2018, 17:34
Jan ‚Sigi‘ Sigmund
Jan ‚Sigi‘ Sigmund - A taky bych ocenil přenos těch komentářů jako Martin Zavadil "Komentáře k odehraným zápasům se ze starého systému nepodařilo přenést" ... jsou tam pro mne důležité informace, léta pečlivě zaznamenávané. ;-) Díky.
8. srpna 2018, 17:35
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - A evidentně problém s interpretací některých znaků. Což mi tak napadá, že zkusím jestli už fungují procenta % - to mi na původním webu vždy vytáčelo.
8. srpna 2018, 17:44
Tomáš Reinbergr
Tomáš Reinbergr - Dekujeme za vychytavky. Komentare k zapasum zkusime prevest, pripisuju do fronty vylepseni. A terminy zprehlednime. Dnes by web mel jit uz trosku rychleji. Diky
9. srpna 2018, 10:27
Jiří Egermaier
Jiří Egermaier - Kdo vymyslel 35 bodů rozdlíl mezi úrovněmi v tenise? Při maximu 17 bodů za zápas bude machrovinka změnit úroveň....
9. srpna 2018, 13:30
Jiří Egermaier
Jiří Egermaier - A nemůžu si pomoc, ale údajně neoblíbené šestičlenné skupiny zmizely na úkor toho, že vzniká více čtyřčlenných, které jsou podle mě mnohem horší. Kde je garance čtyř soupeřů za měsíc?
9. srpna 2018, 13:33
Lenka Svobodová
Lenka Svobodová - Za mě super, jenom mi chybí filtrace termínu podle hráčů, možnost sbalit konverzaci u termínů a vizuálně lepší oddělení termínů. Potom mi ještě u některých hráčů nefunguje proklik na jejich profil, ale to už jsou ladící detaily :) Jo a taky by bylo hezký kdyby se tady input komentářů byl více řádkový a ne jeden dlouhý řádek :)
9. srpna 2018, 14:14
Petr Lundák
Petr Lundák - Eggy, může dojít k tomu, že se sníží. Uvidíme, co to udělá. Máme odsimulované, že by mělo docházet k podobným změnám. V tenisové lize v Plzni by tak z první ligy v minulém kole spadl jen Vašek Egermaier. Ty by ses zachránil, ale zase jsi vyhrál 2 zápasy...
9. srpna 2018, 14:43
Jiří Egermaier
Jiří Egermaier - Tohle je právě nesmysl a jako matematika i sportovce mě to drásá. Výrazně se tím omezí přesun mezi úrovněmi a budou mezi sebou hrát dokola ti samí. Nemělo to být právě naopak? Když vyhraju ve druhé 4 zápasy dejme tomu v průměru 6:2 (což je hodně dobrý výkon), zíkám 60 bodů. Odečtu 35 a zbývá 25, které stačí hráčům v první úrovni, abych je neohrozil. Takový hráč, který na to nedosáhne bude maximálně jeden. K žádným dalším přesunům už nedojde, na to už není ve hře dostatek bodů. To máme jeden přesun a to ještě za celkem nevšedních podmínek. Když v těch skupinách nebudou lidi, kteří všechno prohrají nebo všechno vyhrají, přesuny nebudou vůbec.
9. srpna 2018, 16:03
Petr Lundák
Petr Lundák - Díky za postřehy. Po prvním kole to vyhodnotíme a případně upravíme :)
13. srpna 2018, 14:04
Tomáš Novák
Tomáš Novák - Stejné u squashe, kde je 15 bodů a rozděluje se 7 bodů, čímž se naprosto zabrání posunu hráčů.. maximum za měsíc je 28 bodů, tz. že posun bude max. o jednu ligu... při průměru třeba 20 bodů už tomu nad stačí uhrát jen pár setů, aby se udržel. Žebříčkový systém je podle mě super, jediné co by chtělo upravit rozdíly mezi úrovněmi/ligami... když se rozděluje 7 bodů, tak rozdíl třeba jen 10.
15. srpna 2018, 20:20
Radomír Uhlíř
Radomír Uhlíř - borci, máte pravdu, platí to i pro badminton. Takže pokud hráč např. 4.ligy všecko prohraje (1.3, 1:3, 1:3, 2:3), tak bude mít více bodů, jako hráč 5.ligy, který bude mít výsledky (3:1, 3:1, 3:1 a 1:3). Jedna prohra tak bude ve většině případů znamenat konec postupovým nadějím a nahoře zůstane hráč, který všechno prohrál. (samozřejmě se to dá překonat větším množstvím výsledků 3:0, ale ruku na srdce, kolik takových bude)
16. srpna 2018, 12:15
Jiří Egermaier
Jiří Egermaier - Mimochodem, když zmiňuješ toho Vaška, tak se podívej, co jste mu provedli. Po deseti měsících si udělal v čele žebříčku náskok 59 bodů. Jen proto, že spadl zrovna ve chvíli, kdy jste v rozehraném ročníku nasadili jiné bodování, zůstane uvězněný ve druhé llize, na Milana ztratí jen za nasazení 70 bodů a kdo ví, jestli vůbec první místo uhájí. Při zachování původního bodování by neměl problém (ztratil by 15 a postoupil zpátky do jedničky). Takže jste timhle znehodnotili celoroční soutěž. Aspoň jste mohli počkat na nový ročník.
17. srpna 2018, 07:23
Petr Lundák
Petr Lundák - Co se týče těch šestičlenných skupin, tak to byl opravdu problém v některých městech a sportech obzvlášť. Nejen s odehráním, ale i s následným rozpouštěním těchto skupin mezi sezónami, kdy pak docházelo k sestupům i o několik lig. V nižších ligách čtyřčlenné skupiny byly i teď. A jinde než v nižších ligách by se čtyřčlenné skupiny objevit neměly (pokud nepočítáme malé ligy třeba o 8 nebo 12 hráčích).
9. srpna 2018, 14:46
Jiří Egermaier
Jiří Egermaier - Já vim, ale právě když je tam 12 hráčů, tak je rozdělovat do 3 skupin po 4 místo do 2 po 6? To si moc nezahrajou a není naplněn ten obrovský čtvereček "4 zápasy každý měsíc" ;-)
9. srpna 2018, 15:43
Petr Lundák
Petr Lundák - Tohle popravdě není moc změna :) Do teď to většinou bylo také takto. Výjimečně byly ty skupiny po 6...
13. srpna 2018, 14:10
Jindřich Schick
Jindřich Schick - Ahoj, nejde se mně přihlásit do Android verze. Funguje to nebo ne?
10. srpna 2018, 10:22
Karel Dytrych
Karel Dytrych - Android appka uz neni. Kdyztak si dej mezi ikonky aplikaci odkaz na mobilni verzi webu... Tady navod https://blog.freelo.cz/si-udelat-freela-aplikaci-telefonu-ci-tabletu/
10. srpna 2018, 13:24
Jan Kovář
Jan Kovář - Nedaří se mi zapsat výsledek zápasu odehraného 2. 8. – po kliknutí na "Zadat výsledek" naběhne nahoře progress bar, ale pak se nic dalšího neděje. Po zavření okna křížkem je místo zadaného výsledku stále "+".
12. srpna 2018, 22:22
Petr Lundák
Petr Lundák - Honzo, 2.8. ještě toto kolo nebylo aktivní. Možná zkus dát datum v tomto kole :)
13. srpna 2018, 14:04
Radomír Uhlíř
13. srpna 2018, 08:05
Radomír Uhlíř
Radomír Uhlíř - 1) Odlišit (zvýraznit) termíny, možnost sbalit diskusi, filtrovat soupeře (jako to šlo dříve)
13. srpna 2018, 08:06
Radomír Uhlíř
Radomír Uhlíř - 2) Vrátit přehled posledních pěti odehraných zápasů (za dobu, co hraju ligu znám spoustu hráčů a zajímají mě jejich výsledky, vtahuje to do hry, mrzí mě, že tato věc zmizela a místo toho je reklama na tričko. Sledování hráčů to neřeší, musel bych tam naklikat půlku ligy. Navíc ve sledování se zobrazují i navržené termíny sledovaných hráčů, ale to mě nezajímá, když spolu nehrajeme ve skupině
13. srpna 2018, 08:09
Radomír Uhlíř
Radomír Uhlíř - 3) Taky mi přišlo trefnější používání pojmu "ligy", než "úroveň".
13. srpna 2018, 08:14
Radomír Uhlíř
Radomír Uhlíř - 4) V mém přehledu nepotřebuju vidět SPOLEHLIVOST, TIKETY ani reklamu na TRIČKO. Případně to dejte až někam dolů, za podstatnější informace
13. srpna 2018, 08:20
Radomír Uhlíř
Radomír Uhlíř - 5) Až se web vytuní, myslím, že to bude krok kupředu. Zatím je to tak 50/50 - něco dobrého přibylo, ale něco zase zmizelo
13. srpna 2018, 08:22
Lenka Suchá
Lenka Suchá - Ahoj, 1) přidávám se k připomínce, že v přehledu mě nezajímá spolehlivost, tikety ani reklama na tričko, pod pojmem "co tě v nejbližší době čeká" bych si představovala spíš přijaté zápasy, než turnaje, kam přihlášená nejsem, případně by bylo vhodné, kdyby tento rámeček šel úplně skrýt
13. srpna 2018, 09:29
Lenka Suchá
Lenka Suchá - 2) bylo by vhodné odlišit jednotlivé termíny a hlavně zvýraznit ty přijaté (takto se to dá dohledat jen podle komentářů)
13. srpna 2018, 09:30
Lenka Suchá
Lenka Suchá - 3) do mailů o aktualitách za posledních 48 hodin není úplně vhodné zařazovat informaci, že jsem nevypsala žádný termín, když jsem termíny mezitím mohla vypsat
13. srpna 2018, 09:32
Lenka Suchá
Lenka Suchá - 4) někdy mi zůstane termín v nabídce, i když dám "nehodí se"
13. srpna 2018, 09:33
Lenka Suchá
Lenka Suchá - na druhou stranu oceňuji uvedení telefonních čísel u všech hráčů
13. srpna 2018, 09:36
Milan Svatoš
Milan Svatoš - Rozhodně větší pole pro psaní příspěvku - jak pro termín, tak pro diskusní příspěvek. A hlavně možnost editace! Už se mi stalo, že jsem intuitivně stiknul enter a pak jsem musel příspěvek doplnit dalším příspěvkem.
13. srpna 2018, 10:50
Tomáš Reinbergr
Tomáš Reinbergr - Děkuju Radkovi, Lence i Milanovi za podněty. Na úpravách komentářů už pracujeme, to je hodně důležité. Ostatní si píšu a zapracujeme na tom. Radku výpis posledních zápasů můžeš vidět už teď na stránce Ligy (např. Praha Squash). Díky všem a zlepšování zdar.
13. srpna 2018, 14:34
Radomír Uhlíř
Radomír Uhlíř - Díky, Tome, vím, že vám to dalo hodně práce, proto budu i za vás rád, když se odstraní ty nejpalčivější věci, které tady všichni zmiňují - 1) nepřehledné termíny a nemožnost filtrace 2) špatně fungující pole pro psaní příspěvku bez editace 3) nejsou funkční komentáře k zápasům a chybějí staré komentáře 4) u sledovaných hráčů se nesmyslně vypisuje, jaké navrhli termíny ve svých skupinách 5) není proklik na vzájemné zápasy 6) v Mém přehledu jsou upřednostněny nepodstatné informace typu "spolehlivost" a reklama na tričko na úkor blížících se zápasů, 7) zrušení zažitého označení "liga" a nahrazení nemastným slovem "úroveň" apod. Jako poslední bod bych uvedl, že jsem nezaznamenal komunikaci ohledně změny bodování, které celá léta fungovalo. Díky za pozornost a zapracování.
13. srpna 2018, 14:54
Jakub Hojer
Jakub Hojer - Ahoj Radku, bod 5 - vzájemné zápasy najdeš, když si rozklikneš soupeře. U jeho ligy (např. Praha - squash) uvidíš "v", klikni na to, tam je schovaný seznam odkazů a mezi nimi jsou i vzájemné zápasy. Máme to hlášeno, zvýrazníme. Co se týče bodování, tak kdyby zůstalo jako na starém webu, probíhalo by v novém systému promíchávání mezi skupinami extrémně divoce (nebyly by výjimkou ani posuny o 4 ligy), a to jsme nechtěli. Na konci kola si sedneme, vyhodnotíme to a případně přebodujeme. Ostatní zpracováváme. Filtrování termínů podle soupeřů ještě vyhodnocujeme. Myslím si, že by to mohlo nahradit "odmítání" termínů a jejich přesun do koše. Navíc ve chvíli, kdy s jedním soupeřem zápas odehraješ, měly by zmizet všechny jeho termíny... snad to bude fungovat :-D
14. srpna 2018, 16:26
Jiří Egermaier
Jiří Egermaier - Pánové, to už je opravdu moc. Taková ta zde populární hesla typu "bude to přehlednější", "domlouvání snazší", "děláme to pro vás", na to se nedá nic říct, většinou je to věc názoru. Ale bodování ne! V aktuálním systému nelze postoupit o více jak jednu úroveň (bodové rozdíly mezi dvěma úrovněmi jsou větší než součet bodů, které lze za měsíc získat - minimálně to platí u menších sportů). O omezení přesunů mezi úrovněmi už jsem psal. A že při zachování starého bodování "nebyly by vyjímkou ani posuny o 4 ligy"? Budu moc rád, když tu uvedete konkrétní příklad. Ale matematicky to možné není (např. squash 15 bodů mezi ligami, 13 bodů max. tam je to jasné, nešlo to ani v tenise při 18ti body max. vzhledem k výsledkům ostatních hráčů). Osobně bych ocenil, kdybyste vaše "argumenty" omezili na ty reklamní čtverce a tady se diskutovalo věcně. Máte data za spoustu let fungování ligy, bodování se dalo naladit předem. Na základě jednoho měsíce to stejně nebude nic moc.
15. srpna 2018, 07:56
Radomír Uhlíř
Radomír Uhlíř - Ahoj Kubo, díky za odpověď. Vzájemné zápasy už jsem našel, nicméně jejich umístění (nebo spíše ukrytí) je velmi NEintuitivní. Opět se přimlouvám za to, aby tato informace byla prioritně přístupná po kliknutí na soupeře na úkor druhotných informací o spolehlivosti apod.Zatím mi taky ještě nikdo neodpověděl, jestli se vylepší (jinak skvělá funkce) sledování hráčů, tak aby se mi nezobrazovalo, jaké ten hráč navrhuje ve své skupině termíny (dokonce i v jiných ligách, které hraje). K bodování mám zatím jenom jeden postřeh. Za 3:S je 6 bodů ze 7. (dříve 10 ze 13). Přijde mi to jako "dobrá" motivace pro některé hráče neobtěžovat se s hledáním kompromisu a vypsat rovnou skreč s pěkným bodovým ziskem.
15. srpna 2018, 08:30
Petr Lundák
Petr Lundák - Radku, ano. Vzájemné zápasy budou určitě bude lépe zobrazené. A ano, sledování hráčů určitě budeme také postupně vylepšovat. Bohužel jsme teď řešili hlavně problémy s přihlašováním. Na tohle se určitě dostane. Co se týče 3:S. Tak je to velice podobné s tím starým systémem. Ono tady je to vždy věc kompromisů. Samozřejmě nechceme zvětšit skrečovost, ale ono zase někteří lidé i takto psali, že by chtěli plný počet bodů, že vlastně přišli o možnost je získat tím, že daný soupeř s nimi nehrál...
17. srpna 2018, 19:07
Jakub Suchý
Jakub Suchý - je to fajn, podarilo se
14. srpna 2018, 20:41
Martin Kučera
Martin Kučera - Ahoj, funguje aplikace?
15. srpna 2018, 08:06
Petr Lundák
Petr Lundák - Martine, aplikace už nefunguje. Nově máme mobilní verzi webu, kterou chceme zdokonalovat a je možné ji spustit na všech OS.
17. srpna 2018, 19:09
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - V mobilní verzi vůbec nejsou prošlé termíny...což jelikož se do prošlých hodí i budoucí (protože se tam přesunou už během dne, na který jsou vypsaný), tak si prostě přes telefon nezobrazím diskusi k termínu, nezjistím na kolikátou jsme dohodlí, atp.
15. srpna 2018, 14:50
Petr Lundák
Petr Lundák - Díky za info. Opravíme.
17. srpna 2018, 19:10
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Btw. nechcete dát třeba nějaký sdílenou google tabulku (či obdobný formát), kde by byly vypsaný problémy, o nichž víte (klidně včetně informace, že o tom víte, ale není to chyba, nýbrž vlastnost), ať nehlásíme zbytečně známé chyby?
15. srpna 2018, 14:53
Petr Lundák
Petr Lundák - Díky za nápad. Ale pro nás by to znamenalo hrozně práce udržovat tuto tabulku aktuální. Zatím tedy o tom neuvažujeme. Možná až přejde ta první vlna oprav, kterých je teď fakt docela dost...
17. srpna 2018, 19:30
Jan ‚Sigi‘ Sigmund
Jan ‚Sigi‘ Sigmund - @Vojta Lejsek, dobrý nápad, s tím seznamem hlášených chyb...
16. srpna 2018, 21:05
Jan ‚Sigi‘ Sigmund
Jan ‚Sigi‘ Sigmund - Ještě mi vadí, že se musím pokaždé přihlašovat, na starém systému vydržel login v browseru na PC možná měsíc, než bylo třeba znovu zadat heslo.
16. srpna 2018, 21:06
Petr Lundák
Petr Lundák - Mělo by udržet login. Ale teď to bylo pořád dost živé. Pořád to zlobí?
17. srpna 2018, 19:29
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Víceménně denně mne to odhlašuje. Koukám na to z více zařízeních a ve všech mě to odhlašuje. Skoro mi to přijde, že to by právě mohl být důvod (že přihlášení v novém zařízení způsobí odhlášení ostatních).
24. srpna 2018, 08:10
Radomír Uhlíř
Radomír Uhlíř - Ahoj, kam se mám obracet, když třeba zjistím, že něco nefunguje?
21. srpna 2018, 13:27
Milan Svatoš
Milan Svatoš - Nevím, jestli tady ta diskuse už není mrtvá, ale zkusim ještě něco. Dosud jsem se k bodování a postupům nevyjádřil, protože upřímně jsem to ani moc nechápal. Ale teď po odehrání všech svých zápasů už vidím, že mám i přes to, že vyhraju svoji "úroveň", méně bodů než POSLEDNÍ z vyšší úrovně. Fakt je, že jsem jeden zápas prohrál, ale i tak... znamená to, že se neposunu, a třeba se taky stane při určité ne zcela nepravděpodobné konstelaci, že ani nikdo nesestoupí, takže si příští měsíc zahrajem ve stejný sestavě :D Teda s klukama jsem si zahrál fakt dobře a s nikým to nebylo jednoznačný, ale nevím - tohle asi nebyl záměr...? Předpokládám, že se bude vycházet z žebříčku kola, protože žádný žebříček sezony ani nevidim, což mi taky není úplně jasný. Tak tohle se podle mýho úplně nepovedlo.
28. srpna 2018, 21:24
Tomáš Reinbergr
Tomáš Reinbergr - Ahoj Milane, dekujeme tobe i tvym predchudcum za tento podnet. Mas pravdu, uvedomili jsme si, ze jsme citlivost bodu za zapasy a za skupiny nastavili pekne blbe. Nechali jsme se unest cilem, aby v hornich ligach neskakali hraci z 3. ligy do 1. a tim potom bodovani umoznovalo pohyb az prilis maly. Doslo nam to ted diky hracum a lepsi simulaci. Upravili jsme dnes bodovani i pravidla. Vice zde https://www.vaseliga.cz/clanek/pozor-postupy-a-sestupy-v-zari-budou-dle-noveho-systemu Omlouvame se moc za tento amaterismus, ale verime, ze nam odpustite. Diky
29. srpna 2018, 18:47
Image 1
Rudolf Keller - Dobít peněženku bankovním převodem lze pouze ze šesti předdefinovaných bank? Jak postupovat, když mám účet u jiné banky, číslo kreditky nikde ze zásady neuvádím a GoPay nepoužívám?
29. srpna 2018, 12:06
Vojta Lejsek
Vojta Lejsek - Good point, předpokládám, že to jde postaru převodem na účet u Fio, ale je divné, že tam ta nabídka není (když navíc je hádám i pro ligu nejlevnější).
29. srpna 2018, 12:34
Tomáš Reinbergr
Tomáš Reinbergr - Rudo a Vojto, mate pravdu. Zjistili jsme, ze GoPay ma dost spatne reseny prevod, ktery nam zpusobuje problem treba v pripade, ze se hrac hlasi den pred zacatkem kola, ale penize by prisly az za 3 dny. Tyto platby jsme tedy z nabidky stahli a chystame se pridat vlastni platebni instrukce pro prevod na Fio. Do te doby budeme resit prevod s hraci individualne. Diky
29. srpna 2018, 18:51
Petr Neradilek
Petr Neradilek - Díval jsem se na tabulku a nějak mi nesedí body. Došlo během rozehrané soutěže ke změně bodování ?
30. srpna 2018, 07:41
Roman Zajac
Roman Zajac - Za mě by postačilo rozdělení hráčů na kategorie rekreační - závodní bez řešení nějakých úrovní. V tenise se pak obvykle hodnotí bodová hodnota hráče (rating) něco jako handycap v golfu. Tento rating se pak používá pro nasazování do turnajů, lig jednotlivců a družstev, jednoduché a funguje to. Např. 3 BB - 60 BB viz. ČTS, nebo chcete-li ITN Categories 1 až 10.3. Bylo by fajn mít možnost získat nějaký ten bonus za poražení hráče nejvyšší kvality, jinak není zas až taková motivace dřít na krev, když za stejné body stačí hrát nižší soutěž. Je bezva mít za soupeře nejen hráče ale i hráčky, avšak žebříček bych asi rozdělil a uděloval bonus body pokud hráčka porazí hráče ...
31. srpna 2018, 15:32
Prosím přihlas se pokud chceš komentovat. Nemáš účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistruj se!

Platební metody

Platební metody

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím