V srpnu běháme jak o závod

Červencový závod byl 1. srpna. A minulý týden ve středu (22. 8.) jsme měli naší trailovou premiéru. Srpnový závod Pražské běžecké tour tak byl už třetím běžeckým závodem v Praze během jednoho měsíce! Dorazilo 161 běžců a společně jsme si to opět užili.

Třetí srpnový závod

Již třetí pražský srpnový závod v letošním roce přilákal 96 běžců na 10 km.

IMG_4461.JPG

Dalších 65 závodníků vyběhlo na kratší trať 5 km.

IMG_4471.JPG

Nejlepší běžci

Jako již tradičně, tak i teď jsme na srpnovém závodě vyhlašovali skoro za tmy. Příště ještě naposledy běžíme v týdnu a potom už přijdou sobotní dopolední termíny.

Nejlepší na 5 km

Trať na 5 km zvládl nejrychleji Aleš Filingr. Cílový čas zní 16:37. Druhý v kategorii do 40 let a celkově třetí doběhl Jakub Mocek (17:23). O jedno místo horší byl Martin Vavrečka (17:54).

IMG_4819.JPG

Ve vyhlášení kategorie 40+ jsme měli chybu, protože původní vítěz vyběhl o 5 minut dříve. Původně druhý Martin Kauler (18:40) tedy zvítězil. Druhý byl běžec vyhlášený jako třetí Josef Melichar (19:16). A bronz dodatečně dostane Štěpán Kroupa (19:33). Omlouváme se a všechny zúčastněné jsme kontaktovali.

IMG_4811.JPG

Mezi ženami na 5 km zvítězila Lujza Sláviková (20:19). Po třetím místě na Trailu Modřanskou roklí, tak brala po týdnu další medaili. O 11 vteřin za ní byla v cíli druhá žena Simona Nekolová (20:30). A jen dalších 6 vteřin na sebe nechala čekat třetí v pořadí Barbora Štěpnáková (20:36).

IMG_4817.JPG

V kategorii 40+ zvítězila Lenka Zloská s časem 22:33. Druhá byla Alena Smrčková (24:07) a třetí Jana Majrichová (25:33).

IMG_4808.JPG

Nejlepší na 10 km

Skvělou formu prokazuje na posledních závodech Jan Svatoň. Na Trailu před týdnem bral stříbro. Tentokrát z toho bylo zlato za čas 36:00. Na bedně v kategorii do 40 let se objevili také další tradiční účastníci našich závodů Vojtěch Bližňák (36:19) a Jakub Skalka (36:46).

IMG_4824.JPG

V kategorii 40+ zvítězil Josef Unger, který byl v čase 37:29 celkově sedmý. Další medaili si odnesl také Jiří Kabelka (37:42). A třetí byl Bohumil Rohlíček (39:09), který je třetím běžcem radujícím se ze dvou medailí po týdnu (Trail a srpnový závod).

IMG_4815.JPG

První žena v cíli měla čas 42:35 a byla jí Veronika Jančová. Druhá v pořadí do 40 let byla Petra Celbová (46:16) a třetí Sára Haspeklová (46:35), které se ještě jednou omlouváme, že jsme si ji omylem nevyhlásili. Ocenění si tak užila jen v komorní atmosféře po oficiálním vyhlášení.

IMG_4821.JPG

V kategorii 40+ obhájili první dvě své umístění z červencového závodu. Zvítězila Denisa Myslivcová (44:57) a druhá byla Daniela Perglerová (46:29). Na stupně vítězů se k nim tentokrát dostala Petra Procházková (47:50).

Poděkování na závěr a příště po sté!

Díky všem, co jste dorazili na náš červnový závod. Díky patří také partnerům LifefoodPivovar MouchaSportHeroSaunaSpot a PinkPower.cz.

Rádi bychom tě pozvali také na další závod, který se uskuteční ve středu 26. září. Start bude o hodinu dříve, než je obvyklé (v 18:00), abychom dobíhali za světla. A bude to stý závod Pražské běžecké tour v historii, takže u toho nesmíš chybět! Přihlas se.