Pojďme se společně podívat na NEJ (ne)sezóny 2020. Kdo byl nejstarší, nejmladší, nejvěrnější, nejlepší a nejšťastlivější?

Pár základních statistik

• Počet závodů: 9 + 3 výzvy
  • Počet účastí: 2 131
  • Počet "Pravidelných běhen": (letos pro 5 a více účastí): 76 (56 mužů a 20 žen)

Nejstarší účastník

Letošním nejstarším účastníkem byl Milan Procházka, který v roce 2020 oslavil 79. narozeniny. Nejstarší "Pravidelnou běhnou" letoška je Miloš Bednář (68 let).

DSC_0895.JPG

Nejstarší ženou ve startovním poli byla jako již tradičně Anna Křepelová, která byla se 7 účastmi zároveň i naší "Pravidelnou běhnou".

DSC_0474.JPG

Nejmladší účastník

Nejmladší účastníci byli ve věku 8 let a byli to Ondřej Lášek, Martin Prchal a Jan Bára (na fotce níže).

DSC_0576.JPG

Nejvěrnější běžci

Mezi nejvěrnější běžce řadíme každoročně ty, kteří se zúčastnili všech závodů. Letos máme 4 kteří s námi odběhli všechno včetně běžeckých výzev. Jsou jimi Milan Cibík (už posedmé v řadě!), Jitka Králová (popáté v řadě), Vojtěch Holan (potřetí v řadě) a Petra Kubíčková (poprvé). V roce 2020 mezi nejvěrnější řadíme i běžce, kteří odběhli všechny závody, ale vynechali výzvy. Těmi jsou Tomáš Jelínek, Jiří Kabelka a Katarína Pomorská (foto z loňského ročníku).

Dekorování nejvěrnějších proběhne na začátku ročníku 2021.

Nejdéle na trati

Tradičně vyhlašujeme také toho, kdo si naši trať užil nejvíce. Tedy, kdo na ni strávil nejvíce času. Každoroční vítěz této kategorie Pavel Koloc to letos trochu flákal a byl jen na 4 závodech. Nejvíce času tak na trati strávila Jitka Králová, která se zúčastnila všech 12 akcí na 10 km a na trati byla skoro 11 hodin.

DSC_0438.JPG

Nejlepší běžci

Nejlepší běžce u nás vyhodnocujeme tak, že počítáme průměrný čas z 6 závodů. Letos jsme požadavek o 1 snížili kvůli přeměně 3 závodů do běžeckých výzev. Zde je představíme a jejich ocenění proběhne živě na začátku ročníku 2021. Všichni také byli uvedeni do síně slávy.

Nejlepší na 10 km

Mezi muži letos zaslouženě zvítězil Karel Splítek. Nasbíral 7 účastí a jeho průměrný čas z 5 nejlepších byl 33:44. Na druhém místě byl Vojtěch Bližňák (35:17, 6 účastí), vítěz ročníku 2017 a 2018. Loňský vítěz Jiří Kabelka (36:10, 9 účastí) skončil na 3. místě.

DSC_0266.JPG

Mezi ženami to byl napínavý souboj až do posledního závodu mezi Danou Jiřičnou (7 účastí) a Petrou Davídkovou (8 účastí). Obě už v minulosti naši sérii vyhrály. Petra v roce 2015 a 2017 a Dana v roce 2016. Tentokrát se může radovat Dana Jiřičná. Její průměrný čas 44:18 byl o 5 vteřin lepší než Petry (44:23). A třetí místo bere Petra Kubíčková (45:09, 7 účastí na 10 km).

DSC_0174.JPG

Nejlepší na 5 km

Na 5 km loňské vítězství obhájil Jan Svatoň (17:28). Druhé místo si vyběhal Ondřej Šíp (17:48). A stejně jako v roce 2019 skončil na třetím místě Jiří Kadlec (18:07).

DSC_0225.JPG

Mezi ženami na 5 km se všechny tři běžkyně objevily mezi nejlepšími třemi v ročníku poprvé. Zvítězila teprve osmnáctiletá Alena Tylšová (20:31). O 10 vteřin horší průměrný čas měla Katarína Pomorská (20:41). A slušný kousek se povedl Petře Kubíčkové. S průměrný časem 21:46 z 5 závodů na 5 km obsadila totiž třetí místo stejně jako na 10 km a byla jediná komu se letos povedlo být mezi nejlepší trojicí na 5 i 10 km.

DSC_0252.JPG

Nejšťastlivější

Pro "Pravidelné běhny" jsme letos kvůli zrušeným 3 závodům a jejich přeměnám na výzvy snížili počet účastí na 5. Celkem 76 běžců se letos můžeš pyšnit titulem Pravidelné běhny a z nich jsme vylosovali 5, kteří vyhráli hlavní ceny:

• 2 x 15 litrový sud od pivovaru Mouchu): Aleš Princ, Jitka Králová
  • 3 x boty Saucony: Zbyněk Adamec, Milan Cibík, William Huerta

Mimo to jsme vylosovali také z těch, kdo soutěžili s námi na Instagramu pod #chcivyhratsaucony. Tam se štěstí usmálo za fotku ze silničního závodu na Jana Svatoně a za fotku z trailu na Petra Malečka.

A také jsme vylosovali 5 x vstup do VT Gymu z těch, kteří se zúčastnili všech trailů. Vyhráli: Aleš Princ, Lukáš Vrátný, Bohumil Rohlíček, Tomáš Kubíček a Jan Povolný.

Gratulujeme vylosovaným!

Termínovka 2021

Naše termínovka pro rok 2021 - optimistická verze :) Pokud bude muset být některý ze závodů zrušen kvůli situaci kolem COVIDu, budeš se moct zúčastnit 14 denní výzvy. Snad k tomuto kroku nebudeme muset sáhnout... Můžeš si tedy vzít kalendář a zapsat si tyto termíny (přihlašování na závody zde):

Díky všem běžcům, kteří se s námi v této komplikované sezóně proběhli! A také moc děkujeme za ceny našim partnerům, kterými pro letošní ročník byli pivovar Moucha, Topsports centrum, Saucony, Top4Running, Lifefood, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Penco  a Pink Power.