Načítám…
Třetí běžecká sezóna v Plzni úspěšně ukončena

V úterý 25. září se uskutečnil šestý letošní závod Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni. Jím byla ukončena třetí běžecká sezóna VAŠÍ LIGY, ve které běžci nasbírali 311 účastí a naběhali 2 155 km. Ceny byly rozdány, pravidelné běhny odměněny. Vše je, jak má být.

Letos po šesté

Letošní šestý a poslední závod přilákal 53 běžců. Nejprve vystartovalo 21 běžců na 10 km.

O 5 minut později se na start postavilo 32 účastníků závodu na 5 km.

Běžci si tentokrát mohli vyzkoušet také boty Salming od našeho partnera Runland.

Nejlepší běžci v září

Nej na 5 km

Závod na 5 km byl na čele velmi dramatický až do samotného závěru. Cílem první proběhl v rychlém finiši David Lukáš. Časem 17:37 zaběhl sedmý nejrychlejší čas trati. V patách mu byla hned trojice běžců, která doběhla shodně v čase 17:48. Z nich měl nejvíce síly v závěrečných metrech Jan Štastný a bral stříbro. O krok před Ondřejem Petrákem si pro bronz doběhl Marek Dietl. Ten tak prodloužil svoji sérii závodů s medailí na pět v řadě.

V druhém nejlepším ženském výkonu trati doběhla do cíle Eliška Rosenbaumová (19:12). A ani druhá žena v pořadí na sebe nenechala dlouho čekat. Karolína Křenková ztratila na Elišku jen 20 vteřin. A třetí žena Jana Dubcová byla v cíli jen o chvíli později (20:34).

2 zlata a 4 stříbra. To je bilance Richarda Kotába z letošní Běžecké tour VAŠÍ LIGY. Na zářijovém závodě zvítězil v kategorii 40+ v čase 19:15. Přesně o 2 minuty nechal za svými zády druhého Karla Šika (22:15). Pro bronz mezi čtyřicátníky a výše si doběhl Petr Fiřt (22:41).

Během jedné minuty byly v cíli ženy v kategorii 40+. Zvítězila Andrea Fiřtová (22:37), druhá byla Markéta Šantínová (22:52) a třetí Jana Žáčková (23:35). Ta letos nechyběla na startu našeho závodu ani jednou.

Mezi nadějemi do 15 let byl lepší Jan Kašpar v čase 24:45. Druhé místo obsadila Lenka Šiková (26:40).

Nej na 10 km

Velmi rychle se běželo také na 10 km. V sedmém nejlepším čase historie závodu 36:13 zvítězil Ondřej Jadlovský. Jen o kousek za ním byl Michal Oplt (36:29). A pro bronz z této trati si doběhl Martin Hoffman (37:30).

V kategorii 40+ zvítězil Jiří Vrabec v čase 41:36. Druhý byl pravidelný účastník našich závodů Jiří Mašek (43:51). A pro bronz si doběhl Tomáš Němeček (44:37).

V čase 44:38 byla nejrychleji mezi ženami na 10 km v cíli Anna Nosilová (44:38). Druhé místo v kategorii do 40 let si vyběhla Johana Přikrylová (46:18). A pro bronz si doběhla Jana Hocká (47:54).

Druhá mezi ženami na 10 km celkově a jediná v kategorii 40+ byla Blanka Šindelářová (45:13).

Tentokrát jsme měli odvážlivce na trati 10 km i mezi účastníky do 15 let. Byl jím Filip Kačírek. A do cíle doběhl v krásném čase 47:07. Zasloužené zlato.

Děkujeme partnerům cen pro tento závod, kterými byli pivovar Purkmistr, farmářský obchod U Lidušky a Plzeňští Tempo Makers.

Ukončení sezóny

Letos jsme se sešli naposledy. Celkem už to byl 17. závod VAŠÍ LIGY v Plzni. Zde pár statistik z letošního třetího ročníku:

• 6 závodů
  • 311 účastí (o 29 více než loni)
  • 20 pravidelných běhen (alespoň 5 účastí)
  • 5 běžců nechybělo ani jednou: Jiří Mašek, Jana Hocká, Jana Žáčková, Richard Kotáb a Karel Šik
  • 2 155 odběhnutých km (o 170 km více než loni): stejná částka míří od nás pro Centrum Hájek

Letos jsme díky našim partnerům rozdali ceny za více než 25 tis. Kč. Většinu z toho si odnesli naše pravidelné běhny. Na posledním závodě jsme z nich vylosovali výherce hlavních cen. Hlavní cenou byl poukaz na dvouměsíční studium cizích jazyků v Perfect World, jazykovce se srdcem, dle výběr v hodnotě 7 550 Kč.

Druhou hlavní cenou byl poukaz na nákup bot v obchodě Runland, který na místě předal zástupce firmy Petr Procházka.

Další odměnění se mohou těšit na pobyt v hotelu Rohanov na Šumavě.

Rozdali jsme také mošty z Nebílovských sadů.