Načítám…
Největší akce VAŠÍ LIGY

Historicky první trail VAŠÍ LIGY přilákal historicky největší návštěvu ze všech sportovních akcí, které VAŠE LIGA, za dobu své existence pořádala. Na starty závodů na 8 a 14 km se postavilo celkem 278 běžců. A vytvořili parádní atmosféru!

První trail

Ve středu 22. 8. 2018 jsme uspořádali náš historicky první trail. Na start se postavilo 278 běžců. Mohli si vybrat buď kratší variantu v podobě 8 km nebo delší na 14 km. Po prvních metrech na asfaltu je čekal hned náročný vstup do lesa v podobě prvního kopce.

IMG_6483_1.JPG

Běžce čekala krásná trasa, ale zároveň i velmi těžké pasáže. Tedy trail se vším všudy :) Těší nás, že mimo 4 běžců se všichni dostali do cíle!

IMG_8337_1.JPG

Na trasy byly i mírné seběhy na širších cestách, kde si mohli běžci drobně odpočinout :)

IMG_6635_1.JPG

Sláva vítězům

Díky všem, kdo jste na trail dorazili! A věříme, že jste si to v Modřanské rokli užili stejně jako my! Pojďme se podívat společně na ty nejrychlejší.

Nejlepší na 8 km

První v cíli se objevil Jan Koutný. Trať dlouho 8 km a nějaké ty metry k tomu zvládl za 34:16. Pro místo druhé si doběhl Jan Svatoň (36:51) a na stupně vítězů pro 3 nejlepší může do 40 let se dostal také Tomýk Tvaroužek (39:19).

IMG_8430_1.JPG

Nejrychlejší mezi ženami v kategorii do 40 let na 8 km byla Magdalena Čejková (43:23), která má pochvalu také za reprezentativní oděv na stupně vítězů :) Druhá mezi ženami do 40 let byla Petra Vymlátilová (43:47). A pro třetí místo v této kategorii si doběhla Lujza Sláviková (44:29).

IMG_8429_1.JPG

Celkově třetí v cíli byl Vítězslav Král (37:32) a zvítězil v kategorii 40+. Pro stříbro si doběhl Kamil Kotlík (38:39) a pro bronz Radek Dvořák (39:13).

IMG_8423_1.JPG

Pro vítězství v kategorii 40+ žen na 8 km si doběhla Helena Poborská (43:02). Navíc zvítězila mezi ženami i celkově. Druhá v kategorii 40+ byla Klára Velenská (45:53) a třetí Jarmila Herbst (46:41).

IMG_8421_1.JPG

Nejlepší na 14 km

Na 14 km způsobem start cíl suverénně zvítězil Jan Flašar. Jako jediný dokázal stlačit svůj čas pod hodinu (58:23). Nejblíže mu byl Pavel Šebek, který zaostal za vítězem o více než 3 minuty (1:01:27). Menší rozestup byl mezi druhým a třetím Janem Kopáčkem. Jen něco přes 1 minutu (1:02:31).

IMG_8434_1.JPG

Vítězkou mezi ženami na 14 km byla Lenka Mechlová (1:10:50). A i zde byl mezi nejlepšími třemi velký časový rozestup. Druhá byla v cíli Lucie Růžičková (1:15:35). Ta zaostala za vítězkou o více než 4 minuty. A pro třetí místo si doběhla Monika Phillips (1:18:21).

IMG_8432_1.JPG

Kategorii 40+ ovládl Petr Franc. Celkově byl v čase 1:04:19 čtvrtý. Druhé místo v kategorii obsadil Ondřej Pangrác, který byl těsně za Petrem (1:04:35). A místo třetí v této kategorii obsadil Bohumil Rohlíček (1:09:16).

IMG_8428_1.JPG

Kateřina Rottová (1:19:53) byla nejrychlejší ženou na 14 km v kategorii 40+. Na stupně vítězů ji doplnily ještě Iva Baronová (1:21:25) a Sylva Mullen (1:22:33).

IMG_8425_1.JPG

Za ceny pro nejlepší běžce děkujeme našim partnerům Lifefood a  pivovar Moucha.

Díky a příští rok znovu

Děkujeme všem, co dorazili na náš první závod a budeme se těšit příští rok na startu. Chtěli bychom udělat příští rok dva traily. Jeden v období květen-červen a druhý na konci srpna.

Zveme vás také na naše tradiční silniční závody na 5 a 10 km do Braníka, které se pořádají každý měsíc. Ten nejbližší bude už ve středu (29.8.).

Kompletní fotogalerie ze závodu bude brzy zveřejněna na naší Facebookové stránce.