Titul obhájen

Vítěz posledního turnaje Jan Rathouský obhájil triumf z května a zvítězil i na druhém letošním turnaji. Účast byla opět parádní a atmosféra úžasná. Díky patří všem, co dorazili.

Skoro plno

Po zaplněném turnaji v květnu se to samé skoro podařilo i v červenci. Do plné kapacity chyběl 1 hráč. A tak se poslední červencovou neděli utkalo na kurtech Lokomotivy 23 hráčů. Nejdříve je čekala skupinová fáze a potom pavouk s dohrávkou. Všichni si tak zahráli 5-7 zkrácených setů. A protože nám sluníčko přálo, byl to velmi náročný turnaj.

IMG_4731.JPG

Skupina smrti

Skupina A se nalosovat povedla. Byla v ní nasazená jednička a vítěz minulého turnaje Jan Rathouský. Ten si sice se všemi poradil výsledkem 4:1, ale zbytek skupiny byl velmi vyrovnaný. Smolařem turnaje se tak ve skupinové fázi stal Pavel Říšský. Prohrál totiž dvakrát v tie-braku s dvěma Michaly (Krausem a Skalou)  a čekal ho boj v žumpičce. Tam si chuť spravil a stal se žumpakrálem na celkovém 17. místě :)

IMG_4810.JPG

Další turnajové příběhy

Jako správný Sparťan soucítil Antonín Levora s klubem svého srdce. Turnaj začal dvěma porážkami bez získaného gemu. Poté se ale pomalu začal vzpamatovávat. Nejprve vyhrál 2 gemy a poté dokonce celý zápas. To se mu na květnovém turnaji nepodařilo. Alespoň nějaký důvod k radosti tedy měl :)

IMG_4900.JPG

Vítěz posledního squashového turnaje VAŠÍ LIGY v Plzni Michal Kraus ukázal i své tenisové umění. Skončil na slušném 12. místě a na své by si jistě přišly i fanynky...

IMG_4766.JPG

...ty ale sledovaly raději své drahé polovičky. V jejich vzájemném souboji byl lepší Ondřej Vrba, který Martina Kukrála porazil 5:1.

IMG_4879.JPG

Nejvíce si kurtů a sluníčka užíval Michal Skala. Odehrál celkem 7 zápasů a z nich 4 musel rozhodnout až tie-brake. Jeho bilance z těchto zápasů byla 2:2. Na závěr ho v boji o bronz už chytaly křeče nezvykle do předního stehenního svalu. A tak určitě ocenil, že jsme tentokrát cenou (hořčíkem od Easy Body) odměnili i čtvrtého v pořadí.

IMG_4986.JPG

Překvapením turnaje byl Pavel Novák. Dokázal si totiž ve čtvrtfinále poradit s finalistou posledního turnaje Milanem Turkem a došel si až pro bronz.

IMG_4794.JPG

Do finále se dostali oba dva nejvýše nasazení. Tedy Jiří Egermaier a Jan Rathouský. Honza vedl v zápase hraném na 5 vítězných gemů už 3:0. Jirka se ještě vzpínal, ale na lepší výsledek než 3:5 z jeho pohledu to nebylo. Honza tak obhájil své květnové prvenství.

IMG_5016.JPG

Nejlepší ženou v turnaji byla Ivana Milotová a druhá byla Irena Matiscsáková.

IMG_4944.JPG

V září znovu

Díky všem, že jste dorazili a 23. září se budeme znovu těšit na třetím a posledním letošním tenisovém turnaji.

Díky také RaketSportu za možnost otestovat rakety Tecnifibre.

IMG_4937.JPG

A na závěr díky za ceny Easy Body, kteří věnovali hořčík jako cenu pro nejlepší. Věřím, že jim tentokrát opravdu po turnaji bodnul :)