Loading…
Tentokrát vedro

Po červnové průtrži mračen přišly tentokrát tropické teploty. To ale neodradilo 191 běžců, aby se si s námi přišli zazávodit. Navíc padaly velmi rychlé časy.

Ke startu připravte se...

Při startu jsme poprvé zahráli kombinaci písní, kterou bychom teď na našich závodech chtěli zařadit pravidelně. Před odstartování C'era Una Volta Il West od Ennia Morriconeho (z filmu Tenkrát na západě) a po výstřelu Fire od skupiny Scooter. Jak se vám tato kombinace líbí? :)

Jako první se vydalo vedru vstříc 100 běžců na 10 km.

Následovalo je o 5 minut později o 9 méně účastníků polovičního závodu na 5 km.

Nejlepší na 5 km

I přes vysoké teploty byly k vidění kvalitní časy. Ten nejlepší zaběhl Vít Doležal (16:28), který na 5 km zvítězil o 3 vteřiny před svým týmovým kolegou Lubomírem Pokorným (16:31). Lubomír však běžel v kategorii 40+ a tak druhé místo v kategorii do 40 let bral Jakub Rada (17:14) a třetí nejrychlejší čas v této kategorii zaběhl Filip Šinágl (17:31).

Mezi běžci v kategorii 40+ zvítězil již zmíněný Lubomír Pokorný. Na stupních pro 3 nejlepší ho doplnili Vítězslav Král (18:19) a Václav Chadim (18:22).

Jana Pekařová zaběhla sedmý nejrychlejší čas v historii naší trati (18:24) a zvítězila mezi ženami. Jen o 14 vteřin zpět byla druhá Tereza Lukášová (18:38) a stejný odstup měla i třetí Yazmin Vallejo (18:52).

V kategorii 40+ zvítězila Radka Laryšová (22:01). Pro stříbro si doběhla Monika Kadlecová (23:34) a třetí místo si vyběhla Eva Karychová (24:16).

V kategoriích, které na místě samostatně nevyhlašujeme, běželi nejrychleji Jan Loučan (20:45) a Hana Navrátilová (30:42) v kategorii 50-59 let a Cyril Svoboda (27:47) v kategorii běžců 60+.

Nejlepší na 10 km

Velmi rychle běžel i přes horké letní počasí Matěj Zima (32:30), který dokonce zaběhl sedmý nejrychlejší čas naší trati. Druhý v pořadí na 10 km byl Jan Švadlenka (33:25) a bronz si vyběhl Vojtěch Novák (33:55).

Mezi muži v kategorii 40+ zvítězil Daniel Kupidlovský (35:49). Druhý Jiří Fix (38:34) byl skoro o 3 minuty zpět a o 11 vteřin za ním byl v cíli třetí muž této kategorie Jiří Kadlec (38:45).

Velmi rychle běžely ženy. První 3 v závodě se totiž svými časy dostaly mezi 10 nejlepších v historii závodu. V první startu u nás doběhla na prvním místě Barbora Jíšová (36:00). Byla dokonce osmá celkově a připsala si čtvrtý nejrychlejší ženský čas naší trati. Skvěle běžela také Kateřina Kašparová (36:55). Ta zaběhla nejrychlejší čas naší trati číslo 8. Třetí Michaela Štěrbová s námi stejně jako vítězka běžela poprvé. Trať na 10 km zdolala za 37:18 a byl z toho desátý nejlepší čas naší trati.

V ženské kategorii 40+ se dařilo tradičním účastnicím našich závodů. Ve svém 31. představení na naší trati zvítězila Lenka Bayerová (49:11). Druhá Lenka Bartošová (49:53) má u nás ještě o 5 startů více. Třetí místo v kategorii si vyběhla Věra Špindlerová (50:20).

V kategorii běžců 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, byl nejrychlejší mezi muži Jakub Lebeda (44:13) a mezi ženami i celková vítězka 40+ Lenka Bayerová. V kategorii 60+ zaběhl nejrychlejší čas Petr Kučera (49:10) a Štěpánka Vitovská (55:39).

Certifikace trati na 10 km

Čerstvě jsme trať na 10 km nechali certifikovat od Českého atletického svazu, tak aby si u nás běžci mohli zaběhnout mimo jiného limit pro MČR v silničním běhu konaného 25. září v rámci závodu Běchovice-Praha.

Certifikace platí i zpětně k datu přeměření trati, takže do mistrovského závodu se mohou nominovat všichni, kdo od 1. dubna 2021 do uzávěrky přihlášek (18. září 2022) zaběhnou účastnický limit na naší trati. Ten činí 36:40 pro může a 47:00 pro ženy. V tomto závodě si tedy vyběhlo možnou účast na MČR 7 mužů a 5 žen. První 2 ženy dokonce splnili i mužský limit!

Díky a brzy na viděnou

Děkujeme našim partnerům, kteří věnuji ceny do letošního ročníku našich běžeckých závodů na 5 a 10 km. Jsou jimi pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Bootcamps, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.

Díky všem, kteří místo válení u vody, dorazili na náš závod. Vytvořili jste opět skvělou atmosféru.

V srpnu se uvidíme ještě dvakrát. Poprvé za 2 týdny na krásném Trailu do Háje (středa 17. srpna). A podruhé poslední prázdninový den na srpnovém závodě na 5 a 10 km.