Déšť, voda, bahno, sem tam nějaká ta špatná odbočka a i jedno odřené koleno. Ve středu se běžel ten pravý trail v Modřanské rokli se vším, co k tomu patří! Díky všem, co dorazili. S podmínkami si poradili skvěle!

8,5 nebo 15 km

Ve středu byly připraveny na výběr 2 trati. Většinou na našich závodech více běžců volí delší vzdálenost. Tentokrát to bylo opačně.

Nejdříve vyrazilo 96 běžců na 15 km. Z nich jen 2 závod nedokončili. První kvůli zdravotním problémům zaběhl "jen" kratších 8,5 km a druhý bohužel netrefil jednu odbočku a trať si zkrátil, k čemuž se fér přiznal.

IMG_8933.JPG

O 10 minut později následovalo 112 běžců na 8,5 km.

Nejlepší na 8,5 km

V čase 34:38 jsme měli v cíli prvního běžce. Byl jím Jiří Franz. A zvítězil s velkým náskokem, protože na druhého jsme museli čekat více než dalších 5 minut. Pro druhé místo si doběhl Jakub Hanousek (39:55). A třetí v kategorii do 40 let byl Jan Matějka (40:15).

IMG_9061.JPG IMG_9083.JPG IMG_9084.JPG

V kategorii 40+ zvítězil celkově třetí Jan Dvořák (40:14). Pro druhé místo si doběhl tradiční účastník našich závodů Ondřej Teplý (42:23). A bronz brala další známá tvář našich akcí Ondřej Homolka (44:37).

IMG_9085.JPG IMG_9089.JPG IMG_9093.JPG

Mezi ženami zvítězila Zuzana Krchová (42:53). Druhá byla původně vyhlášena Monika Lohová, ale na vyhlášení nebyla a po závodě psala, že chybně vystartovala už s předchozím závodem a bylo jí dodatečně 10 minut odečteno. Na druhé místo se tedy v kategorii do 40 let posunula původně třetí Karolina Bistraninová (45:39). A bronz poputuje Sandře Němcové (46:01), kterou jedinou z této kategorie náš fotograf na trati zachytil.

IMG_9096.JPG

V ženské kategorii 40+ zvítězila Simona Elvy (45:14), která byla celkově druhou ženou v cíli. Mezi nejlepší tři v této kategorii se dostaly také dvě Moniky. Druhá byla Monika Kadlecová (49:14) a třetí Monika Dudášová (53:01).

IMG_9094.JPG IMG_9112.JPG IMG_9138.JPG

Skvěle běžela Ester Gašová a zaslouženě zvítězila v kategorii do 15 let v čase 55:05. Na stupně vítězů dosáhla také Marie Dolanská (1:03:52).

IMG_9309.JPG

Nejlepší na 15 km

Na nejlepšího běžce na 15 km jsme museli čekat lehce přes hodinu. V čase 1:05:04 proběhl cílem Petr Muras. O minutu za ním byl Christian Karl (1:06:25) a Petr Šnábl (1:06:30).

IMG_9000.JPG IMG_9323.JPG IMG_9001.JPG

V kategorii 40+ zvítězil celkově pátý Ondřej Pangrác (1:07:27). Druhé místo v kategorii obsadil Robert Svoboda (1:12:28) a třetí místo si vyběhl Petr Beran (1:16:01).

IMG_9006.JPG IMG_9011.JPG IMG_9021.JPG

Nejrychlejší ženou v cíli byla Eliška Hubená v čase 1:17:30. Stříbro si vyběhla Klára Malíková (1:17:47), která byla Elišce v patách. A bronz brala za čas 1:20:42 Petra Korandová. Této trojici patří speciální pochvala a díky, protože jediné ze všech kategorií zůstaly všechny na vyhlášení nejlepších!

IMG_9321.JPG

Iva Ambrozová (1:30:07) byla nejrychlejší ženou v kategorii 40+. Druhé místo obsadila Radka Metelková (1:33:28) a třetí Lenka Bartošová (1:35:55).

IMG_9281.JPG IMG_8982.JPG IMG_9295.JPG

Díky a brzy na viděnou

Díky všem za účast a super atmosféru. Snad nikdo neremcal, že pršelo, ale všichni užili pravé trailové počasí :)

Na vyhlášení už tolik běžců nevydrželo, ale ti kdo zůstali, si všichni odnesli ceny od našich partnerů :)

IMG_9325.JPG

Díky a uvidíme se za týden ve středu na našem tradičním každoměsíčním silničním závodě na 5 a 10 km v Braníku nebo znovu na Trailu Modřanskou roklí ve středu 21. srpna.

IMG_9330.JPG

A poděkování patří i Davídkovi, který běžce směroval na první odbočce do terénu :)

A snad už jste všichni suchý! My už máme dosušeno :)

Díky také našim partnerům, kteří věnovali ceny pro nejlepší běžce tohoto závodu: Mercuria Laser Game, Sauna Spot, Lifefood, Pivovar Moucha, Bootcamps  a Ttkaničky.cz.