Loading…
Takové normální zářijové proběhnutní

Během středečního odpoledne se vystřídalo počasí snad všeho druhu. Jen na sníh nedošlo. Běželo se na mokré trati, ale už bez deště. Komu se vedlo nejlépe?

Zářijový závod

Letos podesáté jsme se sešli na závod 5 a 10 km VAŠÍ LIGY v Braníku. Odpoledne před závodem svítilo sluníčko, poté se hned po postavení stanu pro prezenci mohutně rozpršelo. Déšť trval dobrou půlhodinku, aby dostatečně zmáčel trať a pročistil vzduch. Pro běh pak panovaly příjemné klimatické podmínky. Po závodě už byl cítit ve vzduchu blížící se podzim a chladno. Prostě počasí všeho druhu během jednoho odpoledne. Za to by se ani duben nemusel stydět :)

V 18:00 vystartovalo na 10 km celkem 69 běžců.

O 5 minut později je následovalo 54 účastníků závodu na 5 km.

Nejlepší na 5 km

V čase 17:20 proťal cílovou čáru první běžec, Martin Chaloupecký. Druhý v kategorii do 40 let byl Javier Insausti, který se před závodem svěřil, že předchozí večer nedodržel úplně životosprávu a necítí se v top formě. Nicméně možná právě proto z toho byl jeho nejlepší čas na 5 km u nás (18:28). Třetím do party na stupně vítězů v kategorii do 40 let byl Matěj Hrejsemnou (18:40).

Václav Chadim se původně omylem přihlásil místo na zářijový závod rovnou na říjen, ale to se snadno vyřešilo. Trable s přihláškou se na výkonu nepodepsaly. V čase 18:16 doběhl celkově druhý a zvítězil v kategorii 40+. Druhým mužem této kategorie byl Martin Píša (19:44), který byl v cíli o 2 vteřiny před třetím Jiřím Bláhou (19:46).

Hromadná omluvenka z vyhlášení dorazila od všech tří nejlepších žen na 5 km. Závod to byl ale napínavý a první dvě dělila jen 1 vteřina. Zvítězit dokázala Zuzana Bartasová (19:52) před Klárou Malíkovou (19:53). Třetí ženou na 5 km byla Iveta Vlčková (20:34).

Mezi ženami v kategorii 40+ zvítězila Mária Benková (24:51). Pro druhé místo si doběhla Jitka Králová (26:01), pro kterou to byl 88. běžecký závod s námi. Mezi nejlepší 3 se dostala také Hana Navrátilová (30:34).

Tentokrát jsme měli po delší době zástupce v kategorii do 15 let. V čase 24:27 v ní zvítězil Tomáš Hoffelner.

V mužských kategoriích, které samostatně na místě nevyhlašujeme, si nejlépe vedli Tomáš Rudolf (50-59 let) s časem 23:03 a Pavel Jelínek (60+), 22:48. V ženské kategorii 50-59 let předvedla nejlepší výkon již zmíněná Hana Navrátilová, která byla zároveň třetí v celkové kategorii 40+.

Nejlepší na 10 km

Tradiční účastník našich závodů Vojtěch Bližňák dokázal zvítězit na 10 km v čase 34:08. Druhý doběhl David Smrčka (35:23), který se na naši trať vrátil po 7 letech. A ve svém prvním závodě u nás se hned probojoval mezi nejlepší 3 běžce v kategorii do 40 let David Kulík (36:21).

Do klubu stovkařů (100 účastí na našich závodech) se nezadržitelně blíží Jiří Kabelka (35:46). Zároveň byl nezadržitelný i v kategorii 40+, když dokázal zvítězit o více než 3 minuty. Mezi nejlepší 3 se dostali ještě Bohumil Rohlíček (39:10) a Jiří Kadlec (39:14).

Mezi ženami zvítězila suverénně Anna Hill (38:47), když byla v cíli o více než 2 minuty dříve než druhá Mária Rušinová (40:56). Třetí ženou v zářijovém závodě byla Andrea Mokrejšová (43:52), které mokrý povrch musel sedět :)

V kategorii 40+ zvítězila Petra Davídková (44:58) a vyhrála její oblíbené pivo. Pro druhé místo si doběhla Markéta Teodoridu (46:13) o 1 vteřinu před třetí Štěpánkou Martanovou (46:14).

Zmíníme také výkony nejlepších běžců v podkategoriích, které na místě vyhlašujeme souhrnně v kategorii 40+. Mezi běžci ve věku 50-59 let se prosadili Zbyněk Adamec (41:52) a Adéla Maříková (56:20). Nejrychlejší časy mezi běžci staršími 60 let zaběhli Ladislav Čmelík (46:10) mezi muži a Štěpánka Vitovská (52:50) mezi ženami.

Věrné běhny

Celkem 53 běžců už si letos zajistilo titul naší "Věrné běhny", tedy mají za sebou letos už 6 a více našich závodů na 5 a 10 km. Ti všichni budou na konci sezóny zařazeni do slosování o hlavní ceny. 11 z nich navíc drží letošní plnou účast!

Protože už zbývají jen další 2 závody do konce sezóny, tak už se rýsují favorité na celkové vítězství. Pro zařazení do pořadí se musí zúčastnit alespoň 6 závodů a pak se počítá průměrný čas z nejlepších 6 výkonů. Na 5 km je zatím horkým kandidátem na vítězství Jiří Kadlec (průměrný čas 17:49 a chybí mu 1 účast). Mezi ženami to bude napínavější. Nejlepší průměrný čas má aktuálně Kristyna Klapetková (22:33), ale musí se zúčastnit obou zbývajících letošních závodů.

Na 10 km je největším favoritem na prvenství v letošním ročníku vítěz tohoto běhu Vojtěch Bližňák (34:10). Mezi ženami zatím vede Yazmin Vallejo (40:01), ale ještě jí jedna účast chybí.

Poděkování a pozvánka na další závody

Děkujeme našim partnerům, kteří věnuji ceny do letošního ročníku našich běžeckých závodů na 5 a 10 km. Jsou jimi pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Bootcamps, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.

Díky všem běžcům a jejich podporovatelům, kteří na zářijový závod dorazili a v říjnu se budeme těšit na viděnou hned dvakrát: