Takové normální srpnové běhání

Poslední srpnové úterý jsme se sešli na pátý letošní závod Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni. A bylo se na co těšit. Žena přemohla i všechny muže. A pivo Purkmistr bylo tentokrát výhradně pro ženy.

52 startujících

Do závodu na 10 km, který startoval v 18:00 vyrazilo 19 běžců. A přesně v 19:00 byli všichni v cíli. Jen jedna běžkyně závod nedokončila.

To na poloviční trati 5 km dokončilo všech 33 účastníků.

Nejlepší běžci v srpnu

Nejlepší na 5 km

Z vítězství v závodě na 5 km se radoval Marek Dietl (18:15) a byla to již jeho čtvrtá medaile z posledních čtyř závodů. Druhé místo v kategorii do 40 let obsadil Tomáš Friedl (18:54) jen 3 vteřiny před třetím Viktorem Rumpíkem (18:57).

Čas 18:18, druhý celkově a první v kategorii 40+. To jsou statistiky Tomáše Stančíka z tohoto závodu. Obhájil tak svá vítězství z června i července. Druhý v cíli v této kategorii byl Richard Kotáb (19:06) bral své čtvrté letošní stříbro a to má ještě jedno zlato navrch. Třetí byl Pavel Rataj (19:21).

V šestém nejrychlejší čase trati byla v cíli první žena Kristýna Junková (19:32). Druhá byla Jana Dubcová (roz. Tolarová) v čase 21:03. A pro bronz si doběhla letos osmnáctiletá Denisa Šantínová (21:55).

Druhou medaili do rodinné sbírky Šantínových přidala Markéta Šantínová (23:16). Zvítězila totiž v kategorii 40+. Na druhém místě doběhla do cíle hlavní lobbistka za pivo pro ženy Jana Žáčková (24:07), která si tak jedno domů odnesla :) Třetí v kategorii 40+ byla v cíli Lenka Čadová (26:21).

Mezi nadějnými běžci do 15 let zvítězila Anna Hocká v čase 25:50. A druhá byla Lenka Šiková (26:42).

Chvalová první v cíli na 10 km

Zřejmě vůbec poprvé na našich závodech (více než 100 ve všech městech) se nám stalo, že by na některé trati doběhla do cíle první žena. Dokázala to až Teodora Chvalová. Stopky při jejím průběhu cílem ukazovali čas 38:13, což je druhý nejlepší ženský výkon na 10 km. A i druhá žena v cíli byla velmi rychlá. Čas 40:33 Elišky Rosenbaumové je šestým nejlepším na naší trati. Třetí v kategorii do 40 let byla v cíli Jana Hocká.

Nejlepším mužem, 6 vteřin za vítězkou závodu, byl ve středu na 10 km Josef Bečvář. Druhé místo si vyběhl Marek Pleskač (40:04) a o 3 vteřiny za ním byl v cíli letos patnáctiletý Tomáš Künzl (40:07).

V kategorii 40+ zvítězil hlavní Plzeňský Tempo Maker Jiří Mašek (44:41). Druhý byl Martin Menza (46:46) a třetí Jarek Berdych (57:32).

V kategorii 40+ žen obhájily první dvě své umístění z července. Zvítězila Ivana Makovcová (46:04) a druhá byla Blanka Šindelářová (47:08). I pro třetí místo si doběhla tradiční účastnice našich závodů, Olga Červená  (59:57).

Díky na závěr

Díky všem, kdo na pátý letošní závod dorazili.

Chodit pravidelně se vyplatí, protože můžeš vyhrát velmi zajímavé ceny od našich partnerů: jazykový kurz od jazykovky se srdcem Perfect World, boty dle výběru od Runland, pobyt v hotelu Rohanov nebo mošty z Nebílovských sadů.

Těšit se budeme na posledním letošním závodě v úterý 25. září.