Tak to byl fičák

19. Únor 2022
Silné poryvy větru nedovolili ani postavit stan pro prezenci, která nezvykle probíhala v kufru auta. Ale fičák to byl především v závodě žen na 10 km. I přes silný vítr totiž padl rekord trati.

Větrný závod

Do závodu na 10 km odstartovalo celkem 120 běžců. Stejně jako před měsícem, tak i tentokrát měl startér problém se zbraní. Rychle se ho povedlo vyřešit a bylo odstartováno.

Dalších 75 běžců se vydalo na trať 5 km. Tradičně se startovalo o 5 minut po startu na 10 km. A už se to obešlo bez komplikací. Alespoň na startu. V průběhu závodu běžce provázely silné poryvy větru. Všichni se s tím ale zdárně vypořádali a doběhli v pořádku do cíle.

Nejlepší na 5 km

Daniel Noah zkompletoval unikátní hattrick. I přes silný vítr zaběhl 5 km za 16:17, což je desátý nejrychlejší čas naší trati. A ve své třetí účasti na našich závodech si připsal třetí vítězství. Navíc předtím vyhrál na půlmaratonu a 10 km. Krásná bilance. Jen o 4 vteřiny za Danem byl Dominik Chlupáč (16:21), který má letos s námi už třetí cenný kov ze třech závodů. A v dohledu měl první dva i třetí Šimon Beránek (16:42).

Další zlatou si odnesl Jiří Kadlec. V čase 17:58 zvítězil na 5 km v kategorii 40+. V těsném souboji o stříbro byl rychlejší Vítězslav Král (18:33) před nakonec třetím Václavem Chadimem (18:37).

Nejtěsnější byl ale finiš nejlepších žen na 5 km. Jen o 1 vteřinu zvítězila Alena Tylšová (18:57) před druhou Kateřinou Martínkovou. Mezi nejlepší tři se dostala ještě Míša Eliášová (20:18).

Lednové vítězství z kategorie 40+ obhájila Petra Rappoccio (23:00). Svůj čas dokázala o 1 vteřinu oproti lednu zlepšit. Druhá byla Eva Kubelková (23:22) a třetí Jaroslava Pokorová (23:41).

V kategorii do 15 let zvítězil Michal Fric (23:45) před Martinem Pergerem (27:31).

V nevyhlašované podkategorii 50-59 byl nejrychlejší Jan Loučan (20:17) mezi muži a Jaroslava Pokorová mezi ženami. Ta se dokázala prosadit mezi nejlepší tři i v celkové kategorii 40+. Mezi běžci staršími 60 let zaznamenal nejlepší čas Eduard Frey (22:59).

Nejlepší na 10 km

Thomas Luxford (33:12) s námi letos startoval podruhé. V lednu zvítězil na 5 km a tentokrát na 10 km. Třetí celkově, ale druhý v kategorii do 40 let doběhl do cíle Vojtěch Bližňák (34:35). Mezi nejlepší tři v kategorii se dostal i celkově šestý Jan Dubec (35:49).

Druhým závodníkem celkově a první v kategorii 40+ byl na únorovém závodě Jan Mrázek. Za vítězem závodu zostal jen o 3 vteřiny. Druhý byl Jan Kárník (35:00), kterého jsme původně nevyhlásili. Za což se ještě jednou omlouváme. Příště se snad už povede vše bez chyby. Třetí místo v kategorii si vyběhl Daniel Kupidlovský (36:34).

Fičák to byl mezi ženami. Poprvé s námi běžela Gabriela Veigertová a přes těžké podmínky na trati z toho hned byl vylepšený rekord trati o více než minutu. Nové ženské maximum na 10 km u nás tak činí 35:51. O více než 4 minuty za vítězkou byla druhá v kategorii do 40 let Yazmin Vallejo (40:08). A pro bronz si doběhl dosavadní držitelka rekordu trati Regina Procházková (40:44).

A skvěle běžela i Petra Kotlíková. Ta zaběhla druhý nejrychlejší čas naší trati a suverénně zvítězila v kategorii 40+. Na druhou Martinu Károvou (44:11) měla náskok skoro 7 a půl minuty. Pro bronz v kategorii si doběhla Petra Davídková (46:47).

V podkategorii běžců 50-59 let si nejlepší čas mezi muži připsal Vít Malík (40:34). Mezi ženami to byla Martina Kárová, která byla celkově druhá v kategorii 40+. Jiří Vrabec (42:42) měl nejlepší čas mezi běžci v podkategorii 60+. Mezi ženami byla nejrychleji (a jediná :) ) v cíli Alena Kočová (57:06).

Díky a brzy ahoj na trati

Děkujeme našim partnerům, kteří věnuji ceny do letošního ročníku našich běžeckých závodů na 5 a 10 km. Jsou jimi pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Bootcamps, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.

Velké díky všem běžcům, že dorazili na náš únorový závod a poprali se statečně s těžkými podmínkami. Za nás slibuji, že se pokusíme další závody v pořádku odstartovat i vyhlásit správně všechny kategorie :) Na viděnou za týden na půlmaratonu a v březnu na každoměsíčním závodu na 5 a 10 km.

Speciální poděkování patří vodičům z řad Plzeňských Tempo Makers, kteří dovedli své ovečky zdárně do cíle. Byli v sestavě: Pavel Hubáček (40 min), Ctibor Kačer (45 min), Bohumil Bílý (50 min) a Petr Bláha (60 min).