Loading…
Sto závodů na 10 km za 8 let - jde to!

Ideální běžecké podmínky připravil podvečerní zářijový závod PBT VAŠÍ LIGY. Slunce pomalu zapadalo a byla příjemná teplota. Kdo v tomto závodě zazářil? A kdo běžel svůj stý závod na 10 km?

Na startu 183

Do desátého letošního závodu Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY odstartovalo celkem 183 běžců. Na 10 km jich bylo 103.

IMG_2585.JPG

A 80 běžců vyrazilo na poloviční trať 5 km 5 minut po nich.

IMG_2600.JPG

Září na kratší

Prvním běžcem v cíli byl Antonín Rektor. V čase 17:09 zvítězil celkově i v kategorii 40+. V této kategorii zazářili také druhý Robert Pepperný (18:29) a třetí Lubomír Jokel (19:36).

IMG_2619.JPG

V kategorii do 40 let zvítězil celkově druhý v pořadí Tomáš Buřil (17:34). O 16 vteřin za ním proťal cílovou čáru Jan Svatoň (17:50) a bronz v kategorii bral Jiří Kadlec, pro kterého je čas 18:07 nejlepším jeho časem na PBT.

IMG_3129.JPG

Mezi ženami byla nejrychlejší v čase 20:15 Kristýna Divišová. Druhá v kategorii do 40 let byla Ivet Svobodová (20:42) a třetí Tereza Cejpová (20:47).

IMG_3127.JPG

Pro druhé celkové místo mezi ženami a vítězství v kategorii 40+ si doběhla Lucie Krátká (20:23). V cíli byla o 8 vteřin pomaleji než celková vítězka. Druhé místo v kategorii 40+ brala Lenka Kotecká (20:52) a třetí Petra Davídková (21:34).

IMG_3106.JPG

V kategorii do 15 let to bylo jasné vítězství pro Kateřinu Krátkou (27:44).

IMG_2825.JPG

V nevyhlašovaných kategoriích 50-59 let byl nejrychleji v cíli Lubomír Jokel (19:36) a v 60+ Milan Svoboda (26:02). V těchto ženských kategoriích tentokrát nikdo nestartoval.

IMG_2802.JPG

Září na delší

Na středečním závodě zazářil na 10 km Vojtěch Bližňák. Zvítězil v čase 35:33. Druhý v kategorii do 40 let byl v cíli Jakub Hrdina (36:04) a třetí Viliam Valent (36:17).

IMG_3133.JPG

Celkově druhý doběhl do cíle ve svém 69. závodě u nás Jiří Kabelka (35:39) a bylo z toho vítězství v kategorii 40+. Za svými zády nechal Radka Dvořáka (36:35) i Petra Potroka (36:49).

IMG_3123.JPG

Rychlejší mezi ženami tentokrát byly ty v kategorii 40+. Zvítězila Dana Jiřičná (43:51) a druhá byla Katarína Třísková (44:06), celkové čtvrté místo a třetí v kategorii 40+ brala Lenka Bayerová (45:35).

IMG_3125.JPG

Nejrychlejší ženou do 40 let byla celkově třetí Veronika Jančová (44:37). Stříbro v kategorii do 40 let si vyběhla Zuzana Kubínová (45:55) a bronz Magdaléna Peřestá (46:22).

IMG_3130.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl nejrychleji v cíli mezi muži Vladimír Brodský (37:33) a mezi ženami Dana Jiřičná, která zvítězila v kategorii 40+. V kategorii 60+ mezi muži bezkonkurenčně zvítězil Zdeněk Skácel (51:25).

IMG_2876.JPG

Mezi ženami na 10 km v kategorii 60+ zvítězila Anna Křepelová (52:53). Pro ni to byl přesně stý závod na 10 km! Moc gratulujeme k tomuto neuvěřitelnému milníku! Vše stihla za 8 let a moc si vážíme toho, že většinu z nich (65) bylo na našich závodech.

IMG_3086.JPG

Díky a příště s čelovkou

Poprvé jsme použili místo papírových kelímků omyvatelné z tvrzeného plastu a dle toho, co jsme s vámi mluvili, jste měli radost stejně jako my. Kelímky se osvědčily, takže budeme používat i nadále, a díky tomu ušetříme přírodu o 5 000 jednorázových kelímků ročně.

IMG_2576.JPG

Rádi bychom poděkovali našim partnerům pivovar MouchaSaunaSpot, Topsport centrum, Runature.cz. Speciální díky patří Lifefoodu, za možnost otestovat a zakoupit jejich produkty přímo na místě.