Slunečný trail

Na Zlíchově se ve středu 9. června uskutečnil první letošní trail VAŠÍ LIGY. Bylo u toho 116 běžců a přes celodenní oblačno je nakonec přivítalo slunečné počasí. Odměnou byly krásné výhledy.

První trail

Původní dubnový termín Trailu Zlíchovskými vyhlídkami musel být posunut na červen. Celkem se zúčastnilo 116 běžců. Více jich přilákala delší trať. Na start se jich postavilo 68.

DSC_0094.JPG

O něco menší startovní pole, 48 účastníků, se vydalo na 7 km.

DSC_0149.JPG

Všichni se dostali v pořádku do cíle a z toho máme radost!

Nejlepší na 7 km

Pro nás organizátory je u trailu vždy trochu napětí, jestli se do cíle dostane první běžec. To pak znamená, že je trať vyznačena dost dobře na to, aby se dala proběhnout. Tuto radost nám tentokrát dopřál Robin Šemotl. Na 7 km trati se zdržel jen něco lehce přes půl hodinu (30:35). Druhý v cíli byl Matěj Machytka (32:25). A na stupních pro nejlepší tři v kategorii je doplnil Anton Varlamov (33:41).

DSC_1278.JPG

Třetí celkově v cíli byla Magda Horká, třetí z nedávného MČR v maratonu. Trail na 7 km je tak pro ní spíš sprint a mezi ženami zvítězila v čase 33:00. Ani druhá žena na sebe nenechala dlouho čekat. Michaela Luňáčková byl s časem 34:20 celkově sedmá. A mezi nejlepší tři se dostala ještě Zdeňka Štěpánová (36:09).

DSC_1271.JPG

Mezi muži s ročníkem narození 1981 a starší zvítězil Drahomir Koudelka (33:45). Mezi nejlepší tři se dostali ještě Aleš Princ (36:00) a Jiří Vábek (38:12).

DSC_1254.JPG

V ženské kategorii 40+ byla nejrychlejší Markéta Teodoridu (44:10) a druhá Monika Dudášová (44:27). Jak rychle běžely, tak rychle zmizely a na stupních tak zbyla jen třetí Bohumila Güntherová (52:04).

DSC_1250.JPG

Nejlepším běžce v nevyhlašované kategorii běžců 50-59 let byl celkový vítěz 40+ Drahomir Koudelka. Mezi ženami to byla Monika Dudášová, druhá ve 40+. U běžců starších 60 let zaznamenal nejrychlejší čas v cíli Martin Kaprálek (39:42).

Nejlepší na 14 km

Jediným běžcem, který svůj čas na 14 km dokázal stlačit pod hodinu byl Tomáš Polívka (59:09). Na druhém místě byl Vlastimil Heinz (1:00:56) a mezi nejlepší tři v kategorii i celkově se dostal ještě Jan Karban (1:01:51).

DSC_1289.JPG

Mezi muži v kategorii 40+ byly známé tváře. V čase 1:05:29 zvítězil Jan Hušák. Druhé místo si vyběhl Ondřej Pangrác (1:07:09) a třetí byl Tomáš Kutmon (1:08:34).

DSC_1265.JPG

První ženou v cíli na 14 km byla Tereza Buchtová (1:15:51). Stříbrná byla Jana Fataciunová (1:19:22) a bronzová Raphaela Jakob (1:26:11).

DSC_1283.JPG

Zuzana Polanská (1:26:01) byla celkově třetí ženou a zvítězila v kategorii 40+. Druhé místo v kategorii si vyběhla Barbora Urbánková (1:27:31) a třetí Lenka Bartošová (1:30:26).

DSC_1258.JPG

V nevyhlašované kategorii pro běžce ve věku 50-59 let byl nejrychlejší Filip Kahoun (1:11:14) a mezi běžci staršími 60 let byl první (a jediný) Jiří Švec (1:40:24). Mezi ženami jsme v těchto kategoriích účastnice na 14 km tentokrát neměli.

Děkujeme a brzy na viděnou

Děkujeme všem, kdo dorazili na náš první letošní trail a s poděkováním nesmíme zapomenout ani na naše partnery, kteří věnují ceny do naši trailových závodů. Jsou jimi pivovar Moucha, Top4Running, Lifefood, Bowling Radava, Mercuria Laser Game a Flowerski. Díky také Pencu za pitný režim.