Načítám…
S větrem o závod

Březnový závod VAŠÍ LIGY poznamenal vítr. Před začátkem prezence nám málem uletěl stan. Na trati to také slušně fičelo. Zároveň se ale běželo velmi rychle.

Ke startu připravte se...

Na start závodu na 10 km se v 11:00 postavilo celkem 135 běžců a běžkyň.

O 5 minut později do závodu měřícího polovinu vyběhlo stohlavé startovní pole.

Nejlepší na 5 km

Velmi napínavý byl souboj na 5 km, kde první 3 dělilo jen 8 vteřin. Vítězem se stal Ondřej Kohout (16:06), který zároveň zaběhl desátý nejrychlejší čas naší trati. O 3 vteřiny za ním proběhl cílem druhý Daniel Straka (16:09). Ten nechal za svými zády o dalších 5 vteřin zpět Jaroslava Píška (16:14).

První a druhý v kategorii 40+ doběhli do cíle ve shodném čase 17:22. O pár decimetrů ale zvítězil Jiří Kadlec. Druhé místo v kategorii si tak vyběhl Martin Horkulič. Tomu se ještě jednou omlouváme, protože jsme mu před závodem přiřadil číslo z kategorie do 40 let a nevyhlásili ho na místě. Třetí nejrychlejší čas v kategorii zaběhl Václav Chadim (18:39), kterého jsme původně vyhlásili jako druhého.

Mezi ženami zvítězila Jana Zímová (18:46) o 17 vteřin před Míšou Eliášovou (19:03). O dalších 39 vteřin zpět byla třetí Michaela Luňáčková (19:42).

V kategorii 40+ zaběhla mezi ženami nejrychlejší čas Lenka Kotecká (22:02). Druhé místo si vyběhla Lucie Koňaříková (25:10) a třetí Marie Kunstátová (26:36).

Měli jsme také četné startovní pole mezi běžci do 15 let. Nejlépe si vedla Klára Ondráčková (26:38), která zvítězila před bratrským duem Petr (29:00) a Jenda (29:36) Šmejkalovi.

V podkategorii běžců 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, zvítězil mezi muži Pavel Straka (22:20) a mezi ženami celkově druhá ze 40+ Lucie Koňaříková. Mezi běžci staršími 60 let byl nejrychlejší (zároveň i jediným) běžcem věčně usměvavý Cyril Svoboda (28:36).

Nejlepší na 10 km

Na 10 km jsme byli svědky druhého nejrychlejšího času naší trati v podání Nicka Deala. Ten časem 30:37 zaostal za rekordem trati v podání Damiána Vícha o 31 vteřin. Nenechal se zahanbit ani druhý Tomáš Kožák. Jeho čas 32:23 je devátým nejrychlejším časem našeho závodu. Třetí místo v kategorii do 40 let si vyběhl Martin Muzikář (35:10).

V kategorii běžců 40+ zvítězil celkově třetí Vojtěch Bližňák (33:42) před Tomášem Hejlem (35:52) a členem klubu stovkařů Jiřím Kabelkou (36:37).

Yazmin Vallejo (38:43) byla nejrychlejší ženou na březnovém závodě na 10 km. Druhou v kategorii do 40 let byla Eliška Hubená (41:40) a třetí Pavla Vrbková (41:51).

V kategorii 40+ mezi ženami zvítězila celkově druhá žena Dana Klempířová (39:37). Stříbro v kategorii brala Klára Malíková (40:54) a bronz Eva Drábeková (42:16).

Podíváme se také na nejlepší běžce z podkategorií, které na místě nevyhlašujeme samostatně. Mezi těmi ve věku 50-59 let zaběhli nejrychlejší čas William Crossan (40:08) a Lenka Bayerová (49:01). U běžců starších 60 let byl na trase nejrychlejší Jiří Vrabec (41:03).

Gratulujeme také všem, kteří si na tomto závodě zaběhli limit na MČR v půlmaratonu, které se uskuteční 15. dubna v Pardubicích. Právě dnes bylo spuštěno přihlašování. Limit (na 10 km 36:40 muži a 47:00 ženy) splnilo celkem 10 mužů a 12 žen (ač ne všichni jsou české národnosti). Více informací zde.

Brzy na viděnou

Děkujeme všem účastníkům březnového závodu. Opět jste vytvořili pohodovou běžeckou atmosféru. Na viděnou se budu těšit na Velký pátek (7. dubna), kdy nás čeká velké převýšení na Zbraslavské pile. Další pokračování pravidelných běhů na 5 a 10 km bude ve středu 26. dubna.

Poděkovat bychom chtěli také našim partnerům: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.