Historicky prvního speciálního vydání Pražské běžecké tour s čelovkou se zúčastnilo celkem 156 běžců. Děkujeme a snad jste si to naplno užili :) Zaznamenali jsme šestý nejrychlejší čas historie tma netma.

Start za šera

Startovalo se ještě za šera, ale brzy už nebylo bez světla vidět na krok :) Celkem se do našeho prvního čelovkového speciálu vydalo 156 běžců. Nejprve odstartovalo 93 desítkářů.

Za 5 minut po nich je následovalo 63 běžců na 5 km.

Nejrychlejší na 5 km

První se ze tmy vynořila skupinka čtyř běžců vedená Janem Klaudou. Zdolal 5 km za 18,16 a zvítězil. Jen 3 vteřiny za ním byl na celkovém třetím místě Jan Matějka (18:19), ale v kategorii do 40 let to znamenalo stříbro. Pro bronz v této kategorii si doběhl celkově pátý Jiří Kadlec (18:48).

V těsném finiši 2 vteřiny za vítězem doběhl na celkovém druhém místě Jiří Fix (18:18) a bylo z toho zlato v kategorii 40+. O další 2 vteřiny za ním byl Robert Pepperný, celkově čtvrtý a ve 40+ stříbrný. Pro medaili si doběhl také Bohumil Rohlíček (18:55).

Lujza Sláviková (19:27) doběhla na celkovém devátém místě a mezi ženami zvítězila. Na stupních vítězů ji doplnily další dvě tradiční účastnice našich závodů Barbora Štěpánková (20:29) a Kristýna Košťálová (21:07).

V kategorii 40+ mezi ženami zvítězila Lenka Bartošová (24:43). Jen 12 vteřin za ní byla v cíli Markéta Teodoridu (24:55) a bylo z toho druhé místo v kategorii. Pro bronz si v čelovkovém závodě doběhla Jana Šafránková (27:44).

Tentokrát bylo plně obsazeny i stupně vítězů v kategorii do 15 let (alespoň tedy měly být :) ). Zvítězil Kostas Teodoridis (24:52). Druhá byla Eliška Lukavská (26:59) a na stupně se dostal i Enrico Fiala jr. (29:47).

V nevyhlašované kategorii 50-59 let doběhl na prvním místě Gustavo Monge (20:59) mezi muži a Jana Šafránková, třetí ze 40+, mezi ženami. Mezi muži byla tentokrát poměrně slušně zastoupena také kategorie 60+ a v ní předvedl nejrychlejší výkon Milan Svoboda (25:36).

Nejrychlejší na 10 km

V šestém nejrychlejším čase historie našeho závodu 33:15 doběhl do cíle ve svém osobním rekordu na 10 km Karel Splítek a jasně zvítězil v nejlepším letošním čase PBT. Noční závody mu zřejmě svědčí. Druhý byl v cíli Vojtěch Bližňák (36:06), vítěz zářijového klání. Pro třetí místo v kategorii do 40 let si doběhl Jakub Chrenko (37:33).

Jiří Kabelka (36:10) doběhl na celkovém třetím místě a vítězství v kategorii 40+ ho neminulo popáté v tomto ročníku. Svůj čas stlačil těsně pod 40 minut i Roman Hvezda (39:59) a bral stříbro. Na stupně vítězů se vešel ještě Rastislav Dobrovodský (41:57).

Z vítězství mezi ženami se radovala Eliška Hubená (43:51). Na druhém místě v kategorii do 40 let doběhla Esperanza López (47:12) a třetí Jana Hadačová (48:21).

V kategorii 40+ žen byla tentokrát větší konkurence než mezi mladšími kolegyněmi. Na medaili bylo třeba zaběhnout čas 45:15. A ten dosáhla Katarína Třísková, třetí místo. Vítězkou byla Radana Bittnerová (44:09) a druhá Simona Mandová (44:24).

V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl první v cíli Jiří Sladký (43:00) a mezi ženami Lenka Bayerová (45:26). Mezi muži 60+ zvítězil v pětičlenné konkurenci Michal Čech (51:01).

Poslední dva letošní závody

Rádi bychom poděkovali našim partnerům pivovar Moucha, SaunaSpot, Topsport centrum, Runature.cz a Lifefood. Poděkování patří také všem, kdo se prvního speciálu s čelovkou zúčastnili! Díky za příjemnou běžeckou atmosféru.

V pondělí 28. října nás čeká půlmaraton a potom v sobotu 30. listopadu poslední letošní závod, po kterém proběhne vyhlášení nejlepších běžců a vylosování hlavních cen z "pravidelných běhen". Běžci mají také poslední šanci na zkompletování 6 závodů v tomto ročníku. Celkem se to už podařilo 56 běžcům a dalších 36 má 5 účastí a šanci stát se letos naší "pravidelnou běhnou". Těmi, kdo mají letos plnou účast 11 závodů, jsou tito 4 běžci: Lenka Bayerová, Milan Cibík, Vojtěch Holan a Jitka Králová.

A kdo má největší šanci v celkovém pořadí ročníku 2019? V něm počítáme běžcům nejlepší průměrný čas ze 6 závodů (musí mít alespoň 6 účastí). Na 5 km poměrně neohroženě vede mezi muži Jan Svatoň (17:30) a mezi ženami to mají velmi těsné Barbora Štěpánková (19:59) a Lujza Sláviková (20:02). Na 10 km vede mezi muži Jiří Kabelka (35:30) před Vojtěchem Bližňákem (35:41). V ženách má zatím nejlepší průměrný čas Regina Procházková (38:20), ale chybí jí ještě jedna účast. Nejlepší ženou s již 6 účastmi je Veronika Jančová (44:36).

Také už máme připravenou termínovku na rok 2020, tak ber do ruky kalendář a piš si. Začneme jako již tradičně hned 1. ledna. Závody budou vypsány pro přihlášení během listopadu.