Loading…
Příjemný srpnový závod a Koloc posté

Poslední srpnová středa znamenala tradiční závod Pražské běžecké tour na 5 a 10 km v Braníku. A byl to příjemný závod! Pavel Koloc si připsal stou účast na našich závodech.

Startujeme

V 19 hodin vystartovalo 86 běžců na 10 km. Pavel Koloc vystartoval dříve, protože si nebyl jistý, zda splní limit závodu a Anna Křepelová dala ostatním něco přes minutu náskok, protože ji pražská doprava dříve do Braníka nevpustila. Celkem tedy běželo 88 běžců.

DSC_8671.JPG

O 5 minut později se na start postavilo 67 běžců. Zde už to bylo bez komplikací.

DSC_8694.JPG

Rozšiřujeme klub stovkařů

Do klubu stovkařů jsme přivítali čtvrtého běžce. Jedná se o klub běžců, kteří s námi zaběhli 100 závodů. Po Milanu Cibíkovi, Jiřímu Sladkém a Milanu Hlavovi se to povedlo Pavlu Kolocovi. Děkujeme, Pavle!

DSC_9138.JPG

Vyhlašujeme nejlepší na 5 km

Prvním běžcem v cíli byl Štěpán Kačena. Na trati 5 km strávil 16 minut a 57 vteřin. V kategorii do 40 let se mezi nejlepší tři dostali také Jakub Hurych (17:37), celkově třetí, a Jan Pechač (18:09), který doběhl na celkovém pátém místě.

DSC_9159.JPG

Skvělou formu má Jiří Kadlec, který s námi už potřetí v posledním roce zaběhl čas 17:36, což je zároveň jeho nejlepší výkon na této trati. Bylo z toho celkové druhé místo a vítězství v kategorii 40+. Druhý v kategorii byl Jiří Fix (17:49) a pro třetí místo si doběhl Jan Hušák (18:20).

DSC_9150.JPG

Mezi nejlepších 10 běžců celkově na 5 km se dostala Alena Tylšová (18:55) a mezi ženami zvítězila. Skvěle běžela také druhá Barbora Štěpánková (19:34), která za svým nejlepší výkonem na naší trati zaostala jen o 2 vteřiny. Mezi nejlepší 3 ženy se dostala ještě Ladislava Horáková (19:50).

DSC_9157.JPG

V kategorii 40+ získala další zlato Dana Jiřičná (21:35). Monika Kadlecová před závodem vracela startovní číslo, že se po rozběhání moc necítí a nepoběží. Nakonec si to rozmyslela a bylo z toho stříbro a čas 23:32. Třetí ženou v této kategorii byla Eva Hendrychová (24:36).

DSC_9148.JPG

Měli jsme také zástupkyni v kategorii běžců do 15 let. Anna Fixová (21:13) si tak vyběhla zlatou medaili a předčila svého otce, který bral ve 40+ "jen" stříbro.

DSC_9144.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 byl nejrychlejším mužem Jan Jelínek (20:13) a žena Dana Jiřičná, která zároveň celkově zvítězila ve 40+. Mezi běžci staršími 60 let si nejlépe na trati počínal Jaroslav Hejzlar (20:37).

DSC_8784.JPG

Vyhlašujeme nejlepší na 10 km

Jiří Miller potvrdil roli favorita a zvítězil celkově a tím i v kategorii 40+ v devátém nejlepším čase historie našeho závodu 32:49. Za svým nejlepším výkonem na naší trati zaostal o 1 vteřinu. V kategorii 40+ svedli napínavý souboj až do cílové rovinky Milan Langr a Jiří Kabelka. Více sil našel v závěru Milan a doběhl druhý v kategorii (37:13), o 1 vteřinu za ním byl v cíli Jirka.

DSC_9155.JPG

Druhým běžcem celkově a nejlepším mezi běžci do 40 let byl Jan Švadlenka (32:58). Druhý v kategorii doběhl do cíle Martin Muzikář (34:46) a třetí byl Lukáš Slatinský (34:55).

DSC_9163.JPG

Anna Hill dokázala v čase 40:19 zvítězit mezi ženami. O necelou minutu za ní proběhla cílem Natálie Vašíčková (41:12) a bronz brala za čas 43:27 Eliška Zeisková.

DSC_9160.JPG

V kategorii 40+ byla na prvním místě mezi ženami Zuzana Kubínová (46:14). Druhá doběhla nevidomá běžkyně Miroslava Sedláčková (48:09). Skvělá práce! A třetí místo brala Ludmila Hobzíková (49:52).

DSC_9152.JPG

Lubomír Jokel (39:48) byl nejrychlejším běžcem v kategorii 50-59, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme. Ve stejné kategorii mezi ženami to byla Alena Kočová (54:25). V kategorii 60+ byla nejrychlejší Anna Křepelová (55:23).

DSC_9105.JPG

Díky a za měsíc o hodinu dříve

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili závodu. Na viděnou se budeme těšit ve středu 29. září. A pozor start bude už v 18:00, tedy o hodinu dříve než obvyklé.