Poslední běžecká výzva?

Jak si vedli běžci v (snad) poslední letošní běžecké výzvě? Celkem se jich zúčastnilo 32 a i přes sólo běhy zaznamenali kvalitní časy.

Páté letošní běžecké výzvy se zúčastnilo 32 běžců. Jejich počet byl rovnoměrně rozdělen na 16 na 5 km a 16 na 10 km. Jak si vedli na jednotlivých tratích?

Nejlepší na 5 km

Nejrychlejším běžcem byl tentokrát v čase 17:53 Ondřej Šíp. Jen o 9 vteřin horší byl Pavel Vitouš (18:02) a na vteřinu stejný čas 18:14 zaznamenali na děleném třetím místě Jan Ján a Jiří Kadlec. Jirka byl navíc nejrychlejším běžcem v kategorii 40+. Mezi běžci ve věku 50-59 let zaznamenal nejlepší čas Karel Kodr (21:47). U běžců starších 60 let to byl Milan Hlava (31:49).

Ženy jsme měly ve výzvě na 5 km jen tři, takže se na všechny dostalo na pomyslných stupních pro tři nejlepší. Nejrychleji z nich zdolala naši trať Lenka Bartošová (25:35), ale o necelou minutu za ní byly druhá Veronika Veselá (26:31) i třetí Lucie Kršková (26:32).

Nejlepší na 10 km

Mezi běžci na 10 km byl suverénně nejrychlejší Martin Muzikář. Opět posunul svůj čas a 35:13 je teď jeho novým osobním maximem. O více než 4 minuty horší čas zaběhl druhý Jiří Pavliš (39:37) a o další 3 vteřiny více strávil na trati třetí Jan Svatoň (39:40). V kategorii 40+ zaznamenal nejlepší čas Zbyněk Adamec (43:18) a zvítězil tím i mezi běžci starším 50 let.

Renáta Rychlá zdolala nejrychleji trať mezi ženami (50:26) a zároveň tím zvítězila i v kategorii 40+. Na druhém místě byla Ivana Fabianová (53:19) a třetí Jitka Králová (56:31). A v ženské kategorii 50+ byla nejrychlejší Hana Navrátilová, která zaběhla čas 1:00:01.

Protože od příštího týdne už by měli moct společně sportovat skupiny 30 sportovců, další letošní závody už by měly proběhnout. V nejhorším případě po skupinkách 30 běžců. Těšíme se na vás moc a brzy vše upřesníme...